Przejdź do głównej zawartości

The National - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki The National to: “The Alcott”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/thenationalthealcott

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiej grupy The National zatytułowana “The Alcott” (z gościnnym udziałem amerykańskiej piosenkarki Taylor Swift). To nie pierwsza współpraca obu artystów – w 2021 roku ukazał się singiel Taylor Swift zatytułowany “Coney Island”, w którym gościnnie wystąpili The National.

Użytkownik tropicmorning opublikował w serwisie genius.com następujący wpis:
Matt Berninger was inspired by his wife, Carin Besser, for the concept of the song and wrote lyrics to the piano-led track. Taylor Swift was invited by Aaron Dessner to contribute and she responded with lyrics to fit a dialogue with Matt’s voice.

Gatunek nowej piosenki to Downtempo[źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/The_Alcott. Materiał napisali: Aaron Dessner, Matt Berninger oraz Taylor Swift. Kompozycja została wyprodukowana przez The National.

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 28 kwietnia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 785 868 wyświetleń na YT.

Najbliższy koncert The National ma się odbyć 18 maja 2023 w Chicago, IL, US, Auditorium Theatre – IL, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

Taylor Alison Swift (ur. 13 grudnia 1989 w Reading) – amerykańska piosenkarka, kompozytorka, producentka muzyczna, multiinstrumentalistka i autorka tekstów. Materiał wokalistki składa się z wielu gatunków muzycznych. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Shake It Off”, który ma już 3,2 mld wyświetleń. 21 października 2022 r ukazał się jej album studyjny zatytułowany ‘Midnights’. Najbliższy jej koncert ma się odbyć 12 maja 2023 w Philadelphia, PA, US, Lincoln Financial Field, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

Tekst nagrania “The Alcott”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: genius.com, | YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

 
TytułRokPozycje na listach
US
Rock
[35]
BEL
(FL)
[3]
BEL
(WA)
[36]
“Slipping Husband”2003
“Abel”[43]2005
“Secret Meeting”[44]
“Lit Up”[45]
“Mistaken for Strangers”2007
“Apartment Story”
“Fake Empire”2008
“Bloodbuzz Ohio”201016[I]
“Anyone’s Ghost”48[K]
“Terrible Love”[47][L]
“Wake Up Your Saints”2011[N]
“Conversation 16”[O][P]
“Think You Can Wait”[49]
“Exile Vilify”
“Demons”2013[Q]
“Don’t Swallow the Cap”[R][S]
“Sea of Love”[T]
“Graceless”[51][U]
“I Need My Girl”201434[V]
“Sunshine on My Back”[52]2015
“The System Only Dreams in Total Darkness”[53]201731[W][X]
“Guilty Party”[54]
“Carin at the Liquor Store”[Y]
“Day I Die”[55]40[Z][AA]
“I’ll Still Destroy You”[56]
“You Had Your Soul with You”[57]201948[AB]
“Light Years”[59][AD]
“Hairpin Turns”[60][AE]
“Rylan”[61]44[AF]
“Hey Rosey”[62][AG]
“Never Tear Us Apart”[63]2020[AH][AI]
“Somebody Desperate”[65]2021
“Weird Goodbyes”[67]
(featuring Bon Iver)
2022[AK]
“Tropic Morning News”[70]2023[AM]
“New Order T-Shirt”[71]
“Eucalyptus”[72]
“Your Mind Is Not Your Friend”[73]
(featuring Phoebe Bridgers)
“The Alcott”
(featuring Taylor Swift)
13
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

W 2020 roku wystąpili również w utworze “Coney Island” u boku Taylor Swift.

Biogram

The National – amerykański indierockowy zespół muzyczny, rezydujący na nowojorskim Brooklynie, założony w 1999 w Cincinnati. Po raz pierwszy w Polsce formacja wystąpiła w nocy z 8 na 9 sierpnia 2009 w Parku Słupna w Mysłowicach, w ramach Off Festival 2009. Gatunki ich muzyki to indie rock, rock alternatywny, folk rock.

Ich debiutancka płyta zatytułowana ‘The National’ ukazała się 30 października 2001 roku nakładem wytwórni płytowej Brassland i jest utrzymana w gatunku Alternative Rock. Album zawiera 12 piosenek. Krążek na liście Belgian Albums (Ultratop Flanders) zajął pozycję numer 133, a na liście Scottish Albums (OCC) numer 65. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast portal muzyczny Pitchfork dał wydawnictwu ocenę 6.6/10.

“I chociaż można usłyszeć ukłon w stronę artystów alt.rockowych, którzy ich zainspirowali (Pavement, Silver Jews), w równym stopniu pokazuje początek tworzenia czegoś indywidualnego – oszałamiające i nieoczekiwane teksty Matta Berningera są przypięte do melodii, które na dłużej pozostają w głowie” – czytamy o płycie ‘The National’ w serwisie empik.com.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach