Przejdź do głównej zawartości

Matlane - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Matlane to: “Dach”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://emuzeme.ffm.to/matlanedach

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka rapera Matlane zatytułowana “Dach”.

Nutka na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajęła pozycje numer 37.[źródło]olis.pl

Gatunek nowej piosenki to hip-hop[źródło]https://music.apple.com/us/album/dach-single/1686072150. Tekst: Matlane. Muzyka: Grew.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 7 maja 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 062 297 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 6 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideo to dzieło PreQ, poprostu_austin dla Trapiwnica Video.

Wersja kawałka Lost Frequencies “Reality” stworzona przez Matlane stała się viralem. Dlatego artysta wraz z Grew stworzył cover tej nutki.
W opisie pod wideo czytamy:
Instrumental do utworu “Dach” został stworzony od podstaw ze zmienioną linią melodyczną, czerpiąc inspiracje z kawałka Reality.

Widać po ilości wyświetleń, że produkcja przebiła sukces kawałka muzyka pt. “Zimne Wino”, który na YT ma 663 tys. wyświetleń.

Tekst nagrania “Dach”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: music.apple.com, olis.pl, | YouTube, i inne?

Lista utworów

1. Dach
2. Nieznajoma
3. Wytatuujmy nazwisko
4. Zimne wino

Biogram

Kim jest Matlane? W serwisie open.spotify.com czytamy o nim: Matlane (właściwie Mateusz Roskosz) to młody i utalentowany raper z wielkim potencjałem, reprezentujący głos młodego pokolenia. Urodzony w 2005 roku. Pochodzący z niewielkiej miejscowości nieopodal Płocka. Gatunek jego muzyki to hip-hop/rap.
źródło: open.spotify.com, i inne