Przejdź do głównej zawartości

Foo Fighters - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Foo Fighters to: “Under You”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/FooFightersUnderYou

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Foo Fighters zatytułowana “Under You”. Kawałek to drugi singiel z nadchodzącego krążka grupy zatytułowanego ‘But Here We Are’, który ma się ukazać 2 czerwca 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Roswell i RCA. Płyta została wyprodukowana przez Grega Kurstina. Na album złoży się dziesięć premierowych kompozycji. Będzie to jedenaste wydawnictwo kapeli.

Gatunek nowej piosenki to rock[źródło]https://www.shazam.com/pl/track/663640384/under-you. Materiał napisali: Dave Grohl, Rami Jaffee, Nate Mendel, Chris Shiflett i Pat Smear. Kompozycja została wyprodukowana przez Grega Kurstina.

Brzmienie nutki przypomina wczesne materiały Foo Fighters z lat 90.

Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 17 maja 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 296 106 wyświetleń na YT.

W opisie pod wideo czytamy:
Pre-order here: https://FooFighters.lnk.to/BHWAID

Czy produkcja powtórzy sukces hitu formacji pt. “The Pretender”, który na YouTube ma już 538 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “The Pretender” znalazł się w TOP20 na 14 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 3 listach. Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 8, na liście US Billboard Hot 100 numer 37, na listach US Mainstream Rock (Billboard) oraz US Alternative Airplay (Billboard) numer 1. Materiał zdobył certyfikat pięciokrotnie platynowej płyty (dostęp 21.05.2023).

Foo Fighters jest jedną z najpopularniejszych grup rockowych na świecie[źródło]2 stycznia 2023 tvn24.pl. W necie możemy przeczytać, że zespół Foo Fighters ujawnił niedawno, że będzie koncertować z Joshem Freese. Muzyk jest cenionym perkusistą sesyjnym. W artykule opublikowanym w serwisie muzyka.interia.pl czytamy o Foo Fighters: Wiadomo już, że zespół w tym roku będzie headlinerem kilku amerykańskich festiwali. Plotkuje się także o europejskiej trasie koncertowej.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych kapeli zamyka wydany 5 lutego 2021 roku krążek ‘Medicine at Midnight’, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Roswell i RCA. Album jest utrzymany w gatunkach Alternative rock, hard rock, pop rock, power pop oraz dance-rock. Płyta zawiera 9 numerów. Jest to ich dziesiąty album studyjny. Producenci płyty: Foo Fighters i Greg Kurstin. Wydawnictwo zadebiutowało na 6. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 6, na liście US Billboard 200 numer 3, a na listach UK Albums (OCC), UK Rock & Metal Albums (OCC) oraz US Top Rock Albums (Billboard) numer 1. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Album zebrał generalnie pozytywne recenzje od krytyków. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 75/100, na podstawie 23 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4,5 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 22.05.2023).

“«Medicine at Midnight» jest najbardziej radosnym i roztańczonym albumem w dorobku zespołu” – napisano w recenzji krążka w serwisie audio.com.pl.

“Czy to jeszcze stadionowy rock, czy już typowy radiowy pop? Na dwoje babka wróżyła, bo na Medicine At Midnight znajdziemy piosenki, które spokojnie mogłyby na stałe zagościć na listach komercyjnych stacji muzycznych, ale jeszcze nie całkowita rezygnacja z gitarowych riffów” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Album dostępny na platformie Spotify
[album – źródło]metacritic.com, Wikipedia, audio.com.pl, allaboutmusic.pl, olis.onyx.pl

Najbliższy ich koncert ma się odbyć 24 maja 2023 w Gilford, NH, US, Bank of New Hampshire Pavilion, a kolejny na wydarzeniu pn. Sonic Temple Art & Music Festival, które ma mieć miejsce w dniach 25-28 maj 2023 w Columbus, OH, US.

Tekst nagrania “Under You”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: genius.com, thezone961.com, shazam.com, terazmuzyka.pl, | tvn24.pl, muzyka.interia.pl, metacritic.com, audio.com.pl, allaboutmusic.pl, olis.onyx.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista singli

Single po roku 2020

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

 
TytułRokPozycje na listach
US
[80]
US
Alt
[81]
US
Main.
Rock
[82]
“Shame Shame”2020[AF]101
“No Son of Mine”2021[AJ]32
“Waiting on a War”81
“Making a Fire”61
“Love Dies Young”[117]63
“Rescued”202311
“Under You”
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Wcześniejsze single znajdziesz na tej stronie.

Biogram

Foo Fighters – amerykańska grupa rockowa założona przez perkusistę Nirvany, Dave’a Grohla w 1995. W 2021 formacja została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Gatunki ich muzyki to hard rock, post grunge i rock alternatywny.

Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Foo Fighters’ ukazała się 4 lipca 1995 roku nakładem wytwórni płytowej Roswell oraz Capitol i jest utrzymana w gatunkach Punk rock, grunge, alternative rock, melodic hardcore oraz post-grunge. Album zawiera 12 piosenek. Dave Grohl sam napisał i nagrał cały krążek, z pomocą producenta Barretta Jonesa. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 11 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Krążek na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 3, na liście UK Rock & Metal Albums (OCC) numer 2, a na liście US Billboard 200 numer 23. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Po wydaniu ‘Foo Fighters’ zebrał pozytywne recenzje. W agregatorze recenzji Albumoftheyear krążek otrzymał średni wynik 75/100, na podstawie 7 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 20.05.2023). Album był promowany poprzez intensywne trasy koncertowe i sześć singli, z których dwóm towarzyszyły teledyski.
Album dostępny na platformie Spotify
Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, albumoftheyear.org