Przejdź do głównej zawartości

Greta Van Fleet - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Greta Van Fleet to: “Meeting The Master”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://gvf.lnk.to/meetingthemaster

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Greta Van Fleet zatytułowana “Meeting The Master”. Singiel promuje nadchodzący krążek grupy zatytułowany ‘Starcatcher’, który ma się ukazać 21 lipca 2023 roku nakładem wytwórni płytowej Republic. Tą płytą kapela wraca do korzeni. Wydawnictwo zostało wyprodukowane przez Dave’a Cobba (współpracuje m.in. z Chrisem Stapeltonem).

Płyta „Starcatcher” reprezentuje dwa światy – świat fantazji i rzeczywistości, światła i ciemności, a także jest metaforą całego ich muzycznego uniwersum – powiedział Wagner.

Gatunek nowej piosenki to rock[źródło]https://www.discogs.com/release/26741063-Greta-Van-Fleet-Meeting-the-Master. Materiał napisali: Greta Van Fleet, Josh Kiszka, Sam Kiszka, Jake Kiszka oraz Danny Wagner. Kompozycja została wyprodukowana przez Dave’a Cobba.

Melodic Magazine zrecenzował nutkę, mówiąc: “Liquid-like riffs, powerhouse vocals and billowing percussion make ‘Meeting the Master’ a proper introduction to Starcatcher and its existential themes.”

Użytkownik Schizoid-Cat opublikował wpis w serwisie genius.com:
First played live March 24th, 2023 in Anneheim California, on the tail end of the Dreams in Gold Tour. It went on to be the first single from the album Starcatcher, released April 7th. The song draws melodic inspiration from Jethro Tull’s song “Reasons For Waiting”.

Piosenka szczegółowo opisuje miłość, którą żarliwi wyznawcy mają dla swojego nauczyciela, przedstawiając także mocną wiarę w jego wizję

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 3 maja 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 810 254 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowali sama grupa i Gus Black.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. “Highway Tune”, który na YouTube ma już 92 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Highway Tune” na liście Argentina Airplay (Monitor Latino) zajął pozycję numer 6, na liście Canada Rock (Billboard) numer 4, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 21, a na liście US Rock Airplay (Billboard) numer 12. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty (dostęp 17.05.2023).

Kapela Greta Van Fleet z pompą weszła na światowy rynek muzyczny. Wszystko to ze względu na podobieństwo brzmieniowe do klasycznych rockowych formacji, a szczególnie Led Zeppelin[źródło]eskarock.pl 2023-05-04.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych zespołu zamyka wydany 16 kwietnia 2021 roku krążek ‘The Battle at Garden’s Gate’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Republic. Album jest utrzymany w gatunkach Hard rock i blues rock. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to ich drugi album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 8. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 19 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 3 listach. Wydawnictwo na polskiej liście albumów (ZPAV) zajęło pozycję numer 8, na liście UK Albums (OCC) numer 8, na liście UK Rock & Metal Albums (OCC) numer 2, na liście US Billboard 200 numer 7, na liście US Top Hard Rock Albums (Billboard) numer 1, a na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 1. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 64/100, na podstawie 16 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 17.05.2023).

“Materiał doskonale pokazuje jak Greta Van Fleet, czerpiąc z fundamentów rock ‘n’ rolla, tworzy podstawę do zbudowania zupełnie nowego brzmienia. W warstwie tekstowej „The Battle at Garden’s Gate” opowiada o wpływie technologii na współczesne życie; roli konfliktu w ujęciu globalnym; zwodniczym działaniu wizji bogactwa; filozoficznych pytaniach o życie, miłość i władzę” – czytamy w serwisie empik.com.

“Pewnie, że nie wszystko bym tu zostawił, ze trzy, cztery numery bym wyrzucił, bo niewiele wnoszą do ogólnego obrazu płyty, która tym samym zyskałaby winylową długość (np. średnia ballada Tears of Rain, Caravel czy The Barbarians). Ale podoba mi się tu taka wzniosłość i majestatyczność pokazująca większą dojrzałość chłopaków” – napisał Mariusz Danielak w recenzji materiału w serwisie artrock.pl.

[album – źródło]Wikipedia, olis.onyx.pl, metacritic.com, empik.com
Album dostępny na platformie Spotify

Najbliższy koncert zespołu ma się odbyć 24 lipca 2023 w Nashville, TN, US, Bridgestone Arena, a kolejny 27 lipca 2023 w Fort Worth, TX, US, Dickies Arena.

Tekst nagrania “Meeting The Master”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: discogs.com, genius.com, topguitar.pl, eskarock.pl, | eskarock.pl, olis.onyx.pl, metacritic.com, empik.com, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

 
TytułRokPozycje na listach
US
DL
[26]
US
Main.
Rock
[4]
US
Rock
[27]
“Highway Tune”2017121
“Safari Song”125
“When the Curtain Falls”201819
“You’re the One”112
“Lover, Leaver”2019332
“My Way, Soon”2020145
“Age of Machine”[E]
“Heat Above”2021327
“Built by Nations”6[F]
“Meeting the Master”2023431633
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Biogram

Greta Van Fleet – amerykańska grupa muzyczna, założona w 2012 roku w stanie Michigan. Formacja jest często porównywana do Led Zeppelin, głównie za sprawą wokalisty Josha Kiszki, którego barwa głosu jest porównywana do Roberta Planta. Gatunki ich muzyki to blues rock i hard rock.

Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Anthem of the Peaceful Army’ ukazała się 19 października 2018 roku nakładem wytwórni płytowej Republic. Album jest utrzymany w gatunkach Hard rock oraz blues rock i zawiera 10 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 18 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Wydawnictwo na polskiej liście albumów (ZPAV) zajęło pozycję numer 5, na liście UK Albums (OCC) numer 12, na liście US Billboard 200 numer 3, a na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 1. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Krytyczne recenzje ‘Anthem of the Peaceful Army’ były mieszane. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 53/100, na podstawie 13 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 2,5 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 18.05.2023).

“Piosenki opowiadają o nowych początkach, miłości, uczciwości, niewinności, przygodach, różnorodności oraz prawdzie. Mocarny wokal, płomienne riffy, majestatyczna perkusja i kołyszące linie basu na „Anthem of The Peaceful Army” tworzą wybuchową mieszankę rocka, soulu i bluesa” – czytamy w serwisie empik.com.

“Myślę, że ciężko im będzie utrzymać zainteresowanie ich muzyką, jeśli „nie skręcą zdecydowanie w swoją stronę”, nie dodadzą czegoś od siebie. Póki co, kupuję to. Odpalam po raz kolejny i czekam na polski koncert w przyszłym roku” – napisał Mariusz Danielak w recenzji materiału w serwisie artrock.pl.

Album dostępny na platformie Spotify
Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, olis.onyx.pl, metacritic.com, empik.com, artrock.pl

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

Imagine Dragons - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki grupy Imagine Dragons to: “Symphony”. Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam ją znajdziesz. Wideo z YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Imagine Dragon zatytułowana “Symphony”. Singiel pochodzi z podwójnego krążka ‘Mercury — Acts 1 & 2’, który ukazał się 1 lipca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Interscope i Kidinakorner. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternative Rock, Indie Rock i Pop Rock. W pierwszej części albumu znajduje się 14 numerów, natomiast w drugiej jest ich 18. Goście na krążku to JID i Cory Henry. Producenci: Brandon Darner, Goldwiing, Imagine Dragons, Jason Suwito, Jayson DeZuzio, Jesse Shatkin, Joel Little, KillaGraham, MAG, Mattman & Robin, Mick Coogan, New Haven, Nick Scapa, Rick Rubin, Sir D

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr