Przejdź do głównej zawartości

Kuban - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Kubana to: “na okrągło”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Kubana zatytułowana “na okrągło”. Singiel zapowiada drugi krążek artysty zatytułowany “spokój”, którego premiera jest planowana na luty 2023.

Gatunek nowej piosenki to hip-hop/rap. Autorem tekstu jest Kuban. Muzyka: FAVST.

Premierę kawałka poprzedziła seria działań promocyjno-marketingowych.

To jeden z najbardziej wyczekiwanych powrotów w polskim hip-hopie – czytamy w serwisie muzyka.interia.pl.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 40, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 8 grudnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 258 618 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 27 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserował Maciej Buchwald / Hart Warsaw. Za zdjęcia odpowiadał Tomek Gajewski / Hart Warsaw. W klipie wszystko obraca się wokół pokoju. Dosłownie i w przenośni.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Kubana pt. “Mała Mi”, który na YouTube ma już 29 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Kuban ceniony jest przez fanów i dziennikarzy za naturalny luz i styl[źródło]muzyka.interia.pl 12 grudnia 2022.
źródło: music.apple.com, rapnews.pl, muzyka.interia.pl, | i inne?

Tekst nagrania “na okrągło”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Lista utworów

1. #Hot16Challenge2
2. 26-300
3. A jak
4. Bez ustanku
5. Brednie
6. Było, nie minęło
7. Chillout
8. Chora impra
9. Chore jazdy
10. Chore zagrywki
11. na okrągło
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Kuban, właściwie Jakub Kiełbiński (ur. 4 lutego 1993 w Opocznie) – znany również jako Kubano – polski raper. Współpracował z takimi wykonawcami jak: Kuba Knap, Quebonafide, Dwa Sławy czy Smolasty. Kuban debiutował już przed 2012 rokiem utworami na soundcloud, potem nie rezygnował ze swojej koncepcji i puszczał dalej w sieć luźne kawałki co zaowocowało, że w 2013 wziął udział w 3 edycji akcji „Młode wilki popkiller”, która przyniosła mu sporą rozpoznawalność. Gatunki jego muzyki to hip-hop, cloud rap i chillout rap.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Myślisz jeszcze?’ ukazała się 7 kwietnia 2017 nakładem wytwórń płytowych Dobzi ludzie oraz My Music i jest utrzymana w gatunku Hip Hop. Album zawiera 18 piosenek. Nagrania dotarły do 3 miejsca polskiej listy sprzedaży OLIS.

“Myślisz jeszcze?” to 18 premierowych utworów będących wynikiem osobistych przemyśleń oraz doświadczeń zebranych podczas blisko 2 letniej trasy koncertowej. Pod względem muzycznym album to wypadkowa wielu inspiracji, raper swobodnie porusza się pomiędzy różnymi gatunkami – od klasycznego hip-hopu po współczesny house – zgrabnie łącząc je w spójną całość. W tekstach – które z perspektywy czasu są o wiele bardziej dojrzałe – nie brakuje nawiązań do koncertów, relacji damsko – męskich, ale również do rodzinnego miasta – czytamy w serwisie queshop.pl.

“Słuchając tej płyty wydawało mi się, że Kuban kontestuje większość młodocianego rapu. Paradoksem jest to, iż dwudziesto-paro latek wszedł w skórę osoby nadto dojrzałej, a i tak trafnie wyraził życiowe spostrzeżenia nie zapominając o luzie i zabawie” – czytamy w recenzji materiału w serwisie glamrap.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, discogs.com, queshop.pl, glamrap.pl

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

Imagine Dragons - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki grupy Imagine Dragons to: “Symphony”. Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam ją znajdziesz. Wideo z YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Imagine Dragon zatytułowana “Symphony”. Singiel pochodzi z podwójnego krążka ‘Mercury — Acts 1 & 2’, który ukazał się 1 lipca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Interscope i Kidinakorner. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternative Rock, Indie Rock i Pop Rock. W pierwszej części albumu znajduje się 14 numerów, natomiast w drugiej jest ich 18. Goście na krążku to JID i Cory Henry. Producenci: Brandon Darner, Goldwiing, Imagine Dragons, Jason Suwito, Jayson DeZuzio, Jesse Shatkin, Joel Little, KillaGraham, MAG, Mattman & Robin, Mick Coogan, New Haven, Nick Scapa, Rick Rubin, Sir D

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr