Przejdź do głównej zawartości

Grzegorz Hyży - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Grzegorza Hyży to: “Sztos”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Grzegorza Hyżego zatytułowana “Sztos”. Singiel zapowiada zbliżający się już coraz większymi krokami krążek.

Najnowsza piosenka „Sztos” to świeży, synthpopowy utwór, który wpada w ucho i pozostaje w głowie na dłużej. Znany z zamiłowania do zabawy stylem i formą artysta, po raz kolejny dostarcza polskim słuchaczom rozrywki na najwyższym, światowym poziomie – czytamy w serwisie radio.opole.pl.

Od samego początku – na etapie komponowania i produkcji – tak nam przypadł utwór do gustu, że nazwaliśmy go roboczo “sztos”, żebyśmy wiedzieli, że jest to ten numer, który mi się ostatnio najbardziej podobał – opowiadał Grzegorz Hyży.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Grzegorz Hyży oraz Arkadiusz Sitarz (Rasmentalism). Muzyka: Grzegorz Hyży, Michał „Fox” Król, Daniel Walczak.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 26, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 10 listopada 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 338 839 wyświetleń na Youtube. Klimatyczny wideoklip wyreżyserowała i scenariusz do niego napisała Olga Czyżykiewicz. Za zdjęcia odpowiadała Dagmara Szewczuk. Teledysk jest w klimacie nowojorskich ulic, trochę “Vogue”.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 35-letniego artysty pt. „Pod Wiatr”, który na Youtube ma już 25 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Pod Wiatr” był grany w rozgłośniach radiowych całego kraju i stał się ogromnym radiowym przebojem. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4. Materiał pokrył się potrójną platyną.

Grzegorz Hyży jest popularnym muzykiem, który pozyskał wierne grono słuchaczy[źródło]dziendobry.tvn.pl 19 listopada 2022. Artysta wielokrotnie już udowodnił, że potrafi tworzyć ponadczasowe hity, które podbijają radiowe playlisty[źródło]radio.opole.pl 2022-11-24. Popularność zdobył dzięki udziałowi w trzeciej edycji show “X-Factor”, gdzie zajął drugie miejsce.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych Grzegorza zamyka wydany 12 maja 2017 roku krążek “Momenty”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Krążek dotarł do 6 miejsca zestawienia OLiS i osiągnął status platynowej płyty. Materiał otrzymał nominację do Fryderyka 2018 w kategorii Album Roku – Pop. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 8 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis allaboutmusic.pl przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Oprócz balladowych piosenek, na krążku jest dużo energii. Grzegorz nie przesadza z wokalem w każdej piosence, ale tam gdzie to potrzebne, prezentuje jego siłę. Na najnowszym albumie artysta prezentuje się jako dojrzalszy wokalista, który posiada charyzmę” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

źródło: music.apple.com, radio.opole.pl, dziendobry.tvn.pl, | zielonagora.wyborcza.pl, fakt.pl, dziendobry.tvn.pl, radio.opole.pl, ckbrowarb.pl, plejada.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, i inne?

Tekst nagrania “Sztos”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

RokTytułNajwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[20]
POL
(airplay
nowości)
[21]
POL
(airplay
TV)

[22]
2014„Na chwilę” (oraz Tabb)[23]111
„Wstaję” (oraz Tabb)23
„Pusty dom” (oraz Tabb)52
2015„Zagadka” (oraz Tabb)193
2016„Pod wiatr”[24]245
2017„O Pani!”[26]11
„Noc i dzień”53
„Podatek od miłości” (oraz Kayah)52
2018„Niech pomyślą, że to ja”31
„Pech to nie grzech”121
2020„Król nocy”71
2022„Kochanie to ja!”92
„I ten numer na lato”
„Sztos”264
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

W 2015 roku wystąpił również gościnnie w utworze “Puls” u boku Kasi Cerekwickiej.

Biogram

Grzegorz Hyży (ur. 27 maja 1987 w Gnieźnie) – polski wokalista, finalista trzeciej edycji programu X Factor, założyciel i lider zespołu Grzegorz Hyży & Band. Hyży rozpoczął swoją karierę muzyczną pod koniec sierpnia 2010 roku, kiedy to po jednym z koncertów jam session w Poznaniu wraz ze znajomymi założył zespół BrytFunky. Grupa rozpadła się po roku współpracy. Gatunki jego muzyki to pop i rock.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Z całych sił” (współtworzona i współprodukowana przez Bartosza „Tabba” Zielonego) ukazała się 27 maja 2014 roku nakładem wytwórń płytowych Gorgo Music/Sony Music i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 10 piosenek. Krążek dotarł do 9. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS i osiągnął w Polsce status platynowej płyty. Materiał był nominowany do Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku. Serwis Rockmagazyn.pl przyznał wydawnictwu 1 z 5 możliwych gwiazdek.

“Krążek wyróżniają dwie rzeczy – znakomita, nowoczesna produkcja. Grzegorz trafił na naprawdę dobry, twórczy okres w życiu Tabba. Powstały naprawdę dobre kawałki. Wypełnia je druga rzecz, którą chcę wyróżnić – wokal Hyżego. Jest znakomity” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org , plejada.pl, allaboutmusic.pl

Najnowsze wpisy

Archiwum (kliknij aby rozwinąć)

Pokaż więcej

Najnowsze wpisy z działu Newsy Muzyczne