Przejdź do głównej zawartości

Wardruna - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Wardruny to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka norweskiego zespołu Wardruna zatytułowana “Skugge (Shadow)”. Singiel pochodzi z wersji deluxe krążka grupy Kvitravn – First Flight Of The White Raven, który ukazał się w 2022 roku. ‘Kvitravn – First Flight of the White Raven’ to audiowizualne nagranie, które zostało wyemitowane online. Album jest utrzymany w gatunku Nordic. Dwupłytowe wydawnictwo zawiera 24 numery. Formacja Wardruna oferuje dźwięki, które dostarczą niesamowitych przeżyć[źródło]wyspa.fm, discogs.com, empik.com.

„«Kvitravn» to album, o którym myślałem od dłuższego czasu”, opowiadał w marcu 2020 roku Einar Selvik o nachodzącej płycie, która ukazała się na całym świecie 21 stycznia 2021 roku. „Dla mnie ten album wyraźniej niż kiedykolwiek wskazuje, co było celem i motywacją Wardruny od samego początku – zebranie starych myśli, które wciąż mają znaczenie, oraz tworzenie z nich czegoś nowego”.

Kolejne dzieło geniuszu w wykonaniu Wardruny. Dziewicze, naturalne, prawdziwe i autentyczne. Komponenty przyrody ujęte na tej płycie nadają jej innego wymiaru i sprawiają, że jej brzmienie wyróżnia się na tle pozostałych produkcji. To pozycja, której zdecydowanie nie można przegapić w ich dyskografii – napisała Agnieszka Kozera w recenzji krążka ‘Kvitravn’ w serwisie metalnews.pl.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 5 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Krążek na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 50.

Krążek ‘Kvitravn’ to następca krążka ‘Skald’ (2018).

Gatunek nowej piosenki to World. Materiał napisał Einar Selvik.

Kawałek jest niesamowitą dźwiękową podróżą.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 11 marca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 694 701 wyświetleń na YT. Wideoklip został nakręcony i wyprodukowany przez Ragnarok Film.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu zespołu pt. “Lyfjaberg (Healing-mountain)”, który na Youtube ma już 46 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Grupa w tym roku ma dać koncert w Polsce. Formacja ma wystąpić 7 grudnia 2022 roku w Warszawie (Palladium). 14 paź 2022 ma się odbyć koncert w Washington, DC, US, Warner Theatre.

źródło: wyspa.fm, kvlt.pl, | YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?
Artykuł zaktualizowany w dniu 12.10.2022

Lista utworów

1. Algir – Stien Klarnar
2. Algir – Tognatale
3. Andvevarljod
4. AnsuR
5. Bjarkan
6. Dagr
7. EhwaR
8. Ein sat hon uti
9. Fehu
10. Skugge (Shadow)
Pozostałe utwory są na tej stronie

Wardruna – norweski zespół muzyczny, założony w 2003 roku przez Einara Selvika, Gaahla i Lindy Fay Hella. Grupa inspirowana jest nordyckim szamanizmem i runami fuþarku starszego. Formacja jest zaangażowana w tworzenie interpretacje nordyckich tradycji kulturowych i ezoterycznych, a także w znacznym stopniu wykorzystuje nordyckie historyczne i tradycyjne instrumenty, w tym prymitywne bębny ze skóry jelenia, flety, kraviklyr, tagelharpe, harfę ustną, kozi róg i lur. Wykorzystuje również nietradycyjne instrumenty i inne źródła dźwięku, takie jak drzewa, skały, woda i pochodnie. TeamRock.com opisał muzykę Wardruny jako “a conjunction of the earthy, the organic and the ethereal” with “runic-based rites inhabit[ing] a frequency that once heard have always seemed just adjacent to everyday consciousness”. Tłumaczenie powyższego translatorem: „połączenie ziemskiego, organicznego i eterycznego” z „rytuałami opartymi na runach, które zamieszkują częstotliwość, która kiedyś słyszana wydawała się zawsze przylegać do codziennej świadomości”. Gatunki ich muzyki to Nordic folk, ambient i dark folk.

Ich debiutancka płyta zatytułowana “Runaljod – Gap Var Ginnunga” ukazała się 19 stycznia 2009 roku nakładem wytwórni płytowej Indie Recordings /Fimbulljóð Productions i jest utrzymana w gatunkach Nordic folk, ambient i dark folk. Album zawiera 12 piosenek. Krążek jest pierwszym rozdziałem trylogii Runaljod inspirowanej 24 starożytnymi runami Elder Futhark. Teksty skomponował Kvitrafn w języku norweskim, staronordyckim i proto-norse. Do nagrania materiału wykorzystano tradycyjne nordyckie instrumenty, takie jak instrumenty perkusyjne i smyczki. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Najnowsze wpisy

Archiwum (kliknij aby rozwinąć)

Pokaż więcej

Najnowsze wpisy z działu Newsy Muzyczne