Przejdź do głównej zawartości

Agnieszka Chylińska - nowa piosenka

Agnieszka-ChylinskaTytuł nowej piosenki Agnieszki Chylińskiej to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Agnieszki Chylińskiej zatytułowana “Jest nas więcej”. Singiel promuje nadchodzący krążek artystki, którego premiera nie jest nam znana.

Gatunek nowej piosenki to Pop Rock[źródło]discogs.com. Autorką tekstu jest Agnieszka Chylińska, natomiast kompozytorami są Agnieszka Chylińska i Maciej Mąka.

Singiel “Jest nas więcej” to następca singla “Winna”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 29 lipca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 713 401 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Adam Gawenda. Za scenariusz odpowiadała Agnieszka Chylińska, a za zdjęcia Adam Gawenda. Produkcją zajęła się ekipa AG STUDIO. W klipie zagrał aktor Adam Woronowicz. Jedną z głównych ról zagrała także Alicja Jurek.

Agnieszka Chylińska lata temu zdobyła ogromną popularność, grając w grupie O.N.A. Po występach w formacji przyszła kolej na karierę solową. Artystce udało się przekonać do siebie słuchaczy i w rezultacie do dziś jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce[źródło]pudelek.pl 12.09.2022 aktualizacja 13.09.2022.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 26 października 2018 roku krążek ‘Pink Punk’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Krążek jest utrzymany w gatunkach rock oraz punk rock. Płyta zadebiutowała na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Album uzyskał status złotej płyty za sprzedaż ponad 15 tysięcy kopii. Krążek zawiera 11 numerów. Warstwę muzyczną albumu opracowali Bartek Królik i Marek Piotrowski, odpowiedzialni również za dwa poprzednie wydawnictwa Chylińskiej. Wszystkie teksty napisała sama artystka. „Pink Punk” to kolorowy krzyk artystki, która nawiązując muzycznie do czasów sprzed wielkiego sukcesu, postanowiła w charakterystycznym dla siebie stylu wykrzyczeć bezkompromisowymi tekstami całą siebie. Zawsze prawdziwa, zawsze szczera. Album to bezpardonowa wypowiedź dorosłej kobiety, która nie chce nigdy tworzyć przewidywalnych scenariuszy. Ani na scenie, ani w życiu. – “Płyta ‘Pink Punk’ to moment, kiedy wstałam i z histerycznym śmiechem postanowiłam biec… przed siebie” – tak artystka opisuje materiał na nowej płycie. Wydawnictwo promuje trasa koncertowa PINK PUNK TOUR.

“Agnieszka Chylińska z każdą kolejną płytą prezentuje nowe muzyczne oblicze, a zmianom repertuaru towarzyszą zmiany wizerunku. Po tanecznej płycie Modern Rocking i elektroniczno-rockowej Forever Child przyszła pora na punkrockowy album Pink Punk. To oczywiście ciągle ta sama, jedyna w swoim rodzaju, szczera i autentyczna Agnieszka Chylińska, tylko w nowym wydaniu” – napisał Jonatan Paszkiewicz w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl i dał mu ocenę 4 na 5 możliwych gwiazdek.

“Pewnie osłuchując się z tym albumem łatwiej będzie zaakceptować taki przekaz, choć nie stanowi on rozwinięcia twórczości Agnieszki Chylińskiej. Nie potrafiąc złapać balansu pomiędzy tym, co było, a tym co jest, dostajemy średniej jakości płytę “Pink Punk”. Być może dla fanów rockowych brzmień będzie ona jednak w jakimś stopniu zadowalająca” – napisał Łukasz Dębowski w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl. Krążkowi dano ocenę 2,5 na 5 możliwych gwiazdek.

Krążek ‘Pink Punk’ to następca krążka studyjnego ‘Forever Child’ (2016).

Najbliższy koncert 46-letniej artystki ma się odbyć 6-11-2022 w miejscowości Łódź, a kolejny 13-11-2022 w miejscowości Wrocław.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: rmf.fm, open.fm, | pudelek.pl, allaboutmusic.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, i inne?

Single

RokTytułNajwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[39]
POL
(airplay
nowości)

[40]
POL
(airplay
TV)

[41]
2009„Nie mogę cię zapomnieć”[46]2
2010„Zima”[47]
„Wybaczam Ci”[48]12
„Niebo”[49]2
2014„Kiedy przyjdziesz do mnie”[50]
2015„Against All Odds (Take a Look at Me Now)”
(oraz LemON)[51]
2
2016„Królowa łez”[52]134
2017„KCACNL”[54]281
2018„Mam zły dzień”
2019„Schiza”
„Kiedy powiem sobie dość”
„Winna”
2022„Jest nas więcej”231
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze „Angelene” u boku Hey.

Agnieszka Barbara Chylińska (ur. 23 maja 1976 w Gdańsku) – polska wokalistka i autorka tekstów, a także osobowość telewizyjna. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. W latach 1994–2003 członkini rockowego zespołu O.N.A, w którym Grzegorz Skawiński był liderem i komponował muzykę, a Chylińska pisała teksty. Zespół wydał 5 albumów studyjnych i 16 singli, zanim się rozpadł w 2003 roku. Ich ostatni album był albumem złożonym z dwóch płyt. Następnie w latach 2003–2006 wokalistka formacji Chylińska. Gatunki jej muzyki to rock, hard rock, pop, pop rock, dance i dance rock.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Modern Rocking” ukazała się 23 października 2009 roku nakładem wytwórni płytowej EMI Music Poland i jest utrzymana w gatunkach pop oraz dance. Album zawiera 9 piosenek. Nagrania dotarły do 1. miejsca zestawienia OLiS. 18 listopada 2009 r. krążek uzyskał status platynowej płyty. W lutym 2010 roku wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: album roku pop. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz sv.wikipedia.org

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach