Przejdź do głównej zawartości

Shania Twain - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Shanii Twain to: "Giddy Up!".
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów - może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://shaniatwain.lnk.to/giddyup

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka kanadyjskiej piosenkarki Shanii Twain zatytułowana "Giddy Up!". Singiel ten był kolejną zapowiedzią krążka artystki zatytułowanego 'Queen of Me', który ukazał się 3 lutego 2023 roku nakładem wytwórni płytowej Republic. Płyta jest utrzymana w gatunkach Country oraz pop rock. Standardowa edycja albumu zawiera 12 numerów. Producenci wydawnictwa to: Adam Messinger, Dan Priddy, David Stewart, Mark Crew, Mark Ralph, Paul Meany, Shania Twain i Tyler Joseph (z zespołu Twenty One Pilots). Jest to jej szósty krążek studyjny. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 11 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 3 listach. Krążek na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 1, na liście US Billboard 200 numer 10, a na liście US Top Country Albums (Billboard) numer 2. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 61/100, na podstawie 9 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 2,5 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 09.2023). Materiał promuje trasa koncertowa Queen of Me Tour. Trasa rozpoczęła się 28 kwietnia 2023 r. w Spokane, Washington, a zakończy się w Vancouver w Kanadzie 14 listopada 2023 r.
[źródło]Wikipedia, genius.com, metacritic.com
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Gatunki nowej piosenki to Country pop i dance-pop[źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/Giddy_Up!. Materiał napisali: David Stewart, Jessica Agombar, RØMANS oraz Shania Twain. Kompozycja została wyprodukowana przez Davida Stewarta.

W artykule opublikowanym w serwisie open.fm w dniu 5.01.2023 czytamy, że refren tej nutki jest wręcz stworzony do wspólnego śpiewania i tańca.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 5 listach przebojów. Kawałek na liście UK Singles Downloads (OCC) zajął pozycję numer 27, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 10, na liście US Country Digital Song Sales (Billboard) numer 13, a na liście US Digital Song Sales (Billboard) numer 36 (dostęp 09.2023). Nutka na playliście Women of Country kanału Spotify zajęła pozycję numer 57, a na playliście Country Favourites kanału Spotify numer 91.

Oficjalne Dance Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 5 stycznia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 885 289 wyświetleń na YT. Wideoklip został wyreżyserowany przez Justina Marmorsteina.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 58-letniej Kanadyjki pt. "Man! I Feel Like A Woman", który na YouTube ma już 378 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel "Man! I Feel Like A Woman" znalazł się w TOP10 na 13 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 3, na liście US Billboard Hot 100 numer 23, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 16, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 12, na liście US Hot Country Songs (Billboard) numer 4, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 19, a na liście US Top 40 Tracks (Billboard) numer 20. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty (dostęp 09.2023).

Pozycja nutki na playlistach
Pozycja Nazwa playlisty Kanał
69 All Out 90s Spotify
3 90s Country Spotify
6 Country's Greatest Hits Spotify
5 Women of Country Spotify
Pozycja nutki na listach przebojów
Pozycja Nazwa listy Platforma
33,162 Most Viewed TikTok
Videos of All Time
TikTok
4,663 TikTok Music Chart 2023 TikTok

Shania Twain to jedna z największych gwiazd country na świecie[źródło]muzyka.interia.pl 27 lipca 2022. Artystka ogromną popularność zyskała dzięki takim hitom, jak: "That don't impress me much" i "Man! I feel like a woman", które podbijały listy przebojów na całym świecie i do dziś są grane przez rozgłośnie radiowe[źródło]newsy.wizaz.pl 4 kwietnia 2023. Przypomnijmy, że Kanadyjka w zeszłym roku otrzymała nagrodę specjalną People's Music Icon podczas gali People’s Choice Awards 2022[źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/48th_People%27s_Choice_Awards.

Najbliższy jej koncert ma się odbyć 16 września 2023 w miejscowości London, UK, The O2, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

Tekst nagrania "Giddy Up!"

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: genius.com, chartex.com, | chartex.com, muzyka.interia.pl, newsy.wizaz.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. (Don't gimme that) once over
2. (If your not in it for love) I'm outta here
3. (Wanna Get To Know You) That Good
4. Ain't No Particular Way
5. All Fired Up, No Place To Go
6. All In All
7. Amneris letter
8. Any Man of Mine
9. Because Of You
10. Waking Up Dreaming
11. Giddy Up!
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Shania Twain, właśc. Eilleen Regina Edwards (ur. 28 sierpnia 1965 w Windsor w prowincji Ontario) – kanadyjska piosenkarka i autorka piosenek. W okresie nauki w szkole średniej była wokalistką lokalnego zespołu Longshoot. Gatunki jej muzyki to Country, pop i country pop.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana 'Shania Twain' ukazała się 20 kwietnia 1993 nakładem wytwórni płytowej Mercury Nashville. Album jest utrzymany w gatunku Country i zawiera 10 piosenek. Producenci krążka to: Harold Shedd i Norro Wilson. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta na liście UK Albums (OCC) zajęła pozycję numer 113, na liście UK Country Albums (OCC) numer 3, na liście US Top Country Albums (Billboard) numer 67, a na liście US Top Catalog Albums (Billboard) numer 35. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie platynowej płyty. W agregatorze recenzji Albumoftheyear krążek otrzymał średni wynik 51/100, na podstawie 3 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 09.2023).
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, genius.com, albumoftheyear.org, tekstowo.pl

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

Imagine Dragons - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki grupy Imagine Dragons to: “Symphony”. Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam ją znajdziesz. Wideo z YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Imagine Dragon zatytułowana “Symphony”. Singiel pochodzi z podwójnego krążka ‘Mercury — Acts 1 & 2’, który ukazał się 1 lipca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Interscope i Kidinakorner. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternative Rock, Indie Rock i Pop Rock. W pierwszej części albumu znajduje się 14 numerów, natomiast w drugiej jest ich 18. Goście na krążku to JID i Cory Henry. Producenci: Brandon Darner, Goldwiing, Imagine Dragons, Jason Suwito, Jayson DeZuzio, Jesse Shatkin, Joel Little, KillaGraham, MAG, Mattman & Robin, Mick Coogan, New Haven, Nick Scapa, Rick Rubin, Sir D

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr