Przejdź do głównej zawartości

Igo - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Igo to: "Puls Miast".
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów - może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/IGOPulsMiast

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Igo zatytułowana “Puls Miast”. Nutka inspirowana jest rodzinnym miastem muzyka i jego energetycznym, nocnym obliczem.

"Piosenka pt. „Puls miast” nawiązuje do pulsującego rytmu Krakowa (skąd pochodzi i gdzie tworzy artysta) oraz prezentuje archiwalne nagrania z krakowskich kronik, które podkreślają miejskie korzenie tego projektu" - czytamy w serwisie pulze.com.

"Utwór opowiada historię spotkania dwóch osób otwartych na świat i wrażliwych na impulsy płynące z dynamicznego otoczenia" – komentuje IGO.

Kawałek powstał w ramach szerszego projektu, eksplorującego dźwięki polskich miast.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/pl/album/puls-miast-single/1673376615. Autorem tekstu jest Igor Walaszek. Muzyka: Jakub Jaworski.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 3 marca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 58 234 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 30-letniego artysty pt. “Sobie i Wam” (nagranego wraz z Nosowską, Organkiem i Zalewskim w ramach Męskie Granie Orkiestra 2019), który na YouTube ma już 52 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Sobie i Wam” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie platynowej płyty. Męskie Granie to ogólnopolska trasa koncertowa, której inicjatorem i pomysłodawcą jest marka Żywiec. W wydarzeniu biorą udział czołowi polscy muzycy oraz twórcy sztuk wizualnych. Pierwsza odsłona projektu miała miejsce w 2010 roku. Celem projektu Męskie Granie jest zaprezentowanie twórczego oblicza polskiej sceny muzycznej oraz zachęcenie słuchaczy do muzycznych eksperymentów.

Igo to artysta z potężnym doświadczeniem w polskiej branży muzycznej[źródło]allaboutmusic.pl 2022-11-19. Muzyk jest właścicielem jednego z najciekawszych męskich wokali na polskiej scenie muzycznej[źródło]polskieradio.pl 13.01.2022. Popularność zyskał działając w łamiącym schematy muzyki elektronicznej duecie Bass Astral x Igo[źródło]goingapp.pl. Warto wspomnieć, że w polskich radiach oraz w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana "Supermoce" (Męskie Granie Orkiestra 2023 - Igo, Mrozu, Vito Bambino). Tego kawałka możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Najbliższy koncert Igo ma się odbyć 12-07-2023 w miejscowości Kazimierz Dolny.

Tekst nagrania "Puls Miast"

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: music.apple.com, wzielonej.pl, pulze.com, mycompanypolska.pl, | allaboutmusic.pl, polskieradio.pl, goingapp.pl, olis.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Lista utworów

1. Better Be Alive
2. Bliżej
3. Brudas
4. Helena
5. I Need No Love
6. Ja wiem, Ty wiesz feat. Merita
7. Kebs
8. Puls Miast
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Igo, właśc. Igor Marek Walaszek (ur. 16 lipca 1992 w Krakowie) – polski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów i przedsiębiorca. Wokalista zespołów Clock Machine (od 2009) i Bass Astral x Igo (2015–2021), ponadto występuje solowo. Gatunki jego muzyki to rock, funk, muzyka elektroniczna, pop.

Jego debiutancka studyjna płyt zatytułowana 'Igo' ukazała się 18 listopada 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Iglo. Album jest utrzymany w gatunku pop i zawiera 13 piosenek. Producenci krążka: Aleksander Krzyżanowski, Bartosz Dziedzic, Gypsy and the Acid Queen, IGO oraz Magiera. Goście na materiale to Błażej Król i Mrozu. Wydawnictwo zadebiutowało na 8. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał na album powstawał blisko dwa lata.

"Album wymyka się utartym schematom i w żaden sposób nie da się go zaszufladkować. To zbiór jego emocji, przeżyć i inspiracji, które połączone w jedną całość tworzą niezwykle eklektyczne, choć zarazem bardzo spójne wydawnictwo" - czytamy w serwisie empik.com.
«Igo» to moja dziesiąta płyta i pierwsza solowa. Ciesze się, że po tylu wydawnictwach mogę mówić o sobie debiutant - przyznaje Igor.
"Solowy debiut otworzył przed Igo nowe drogi, a różnorodność tego wydawnictwa pozwala mu na obranie wybranej przed siebie ścieżki. Nie określił się jednym brzmieniem, tylko pozwolił sobie trochę pokombinować, dodać to i tamto i w efekcie mamy pełny ale nie przesycony album na bardzo wysokim poziomie" - napisała Sylwia Krzywonos w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl i dała mu ocenę 4,5/5 gwiazdek.

Album dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, genius.com, music.apple.com, olis.onyx.pl, polskieradio.pl, empik.com, tekstowo.pl

Powiązane wpisy