Przejdź do głównej zawartości

Kacperczyk - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki to: "Jakbym zjadł mentosy i popił je colą".
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów - może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/KacperczykJzmipjc.

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego duetu Kacperczyk zatytułowana "Jakbym zjadł mentosy i popił je colą". Singiel ten to kolejna nutka będąca zapowiedzią nowego krążka artystów, który ukazał się 23 czerwca. Kawałek opowiada o chęci zrozumienia i dokładnym poznaniu drugiej połówki lub przyjaciela.

Gatunek nowej piosenki to muzyka alternywna[źródło]https://music.apple.com/pl/album/jakbym-zjad%C5%82-mentosy-i-popi%C5%82-je-col%C4%85-single/1692661982. Autorami tekstu są Maciej Kacperczyk oraz Paweł Kacperczyk. Muzyka: Paweł Kacperczyk, Maciej Kacperczyk i Mikołaj Gwozda.

Kawałek zajął następujące miejsca na listach przebojów: YouTube Top Songs Chart Poland 2023 - 8, YouTube Top Music Videos Chart Poland 2023 - 9, Apple Music Top 200 Daily Chart Poland 2023 - 13, Shazam Top 200 Songs Poland 2023 - 15, YouTube Top 200 Videos Chart in Music Category Poland 2023 - 29. Nutka zajęła następujące miejsca na playlistach Spotify: Hot Hits Polska - 3, Hity Lata 2023 - 39, Top 50 - Poland - 5, viral rap - 6.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 21 czerwca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 663 961 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 9 w kategorii najpopularniejszych teledysków. Wideoklip wyreżyserował Hien Dinh Ngoc, który odpowiadał również za zdjęcia.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu artystów pt. "Sebiksy" (ft. Julia Wieniawa), który na YouTube ma już 12 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek "Sebiksy" na playliście Polskie hity 2022 serwisu Spotify zajął pozycję numer 44.

Duet Kacperczyk należy do ścisłej czołówki szeroko rozumianej sceny alternatywnej w naszym kraju[źródło]estradaistudio.pl 14.12.2021. Choć zasłynęli na polskiej scenie muzycznej dość niedawno, szybko zyskali popularność[źródło]popkulturowcy.pl 2023/07/13. Dnia 28.10.2023 startuje ich trasa w Warszawie.

Ich najbliższy koncert ma się odbyć 4-08-2023 w miejscowości Jastarnia, a kolejny 10-08-2023 w miejscowości Chorzów.

Tekst nagrania "Jakbym zjadł mentosy i popił je colą"

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: chartex.com, vibez.pl, muzykoholicy.com, | chartex.com, estradaistudio.pl, popkulturowcy.pl, muzykoholicy.com, YouTube, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

1. #Hot16Challenge2
2. 14.02 (feat. Ten Typ Mes)
3. Artysta z ASP
4. Awionetki
5. Beton
6. Blask (feat. Ralph Kaminski)
7. Brejdaki
8. Chodź, razem na chwilę umrzemy
9. Chwile
10. Długi
11. Syn okiennika (ft. Artur Rojek)
12. Jakbym zjadł mentosy i popił je colą
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Kacperczyk (Bracia Kacperczyk, potocznie również Kacperczyki) – polski duet muzyczny. W skład duetu wchodzą bracia – Maciej oraz Paweł. Gatunek ich muzyki to muzyka alternatywna.

Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana 'Sztuki piękne' ukazała się 14 lutego 2020 roku nakładem wytwórni płytowej SBM Label i jest utrzymana w gatunku muzyka alternatywna. Album zawiera 12 piosenek. Producentami krążka są Maciek Kacperczyk i Paweł Kacperczyk. Goście na płycie: Białas, Gverilla, Jan-rapowanie, Ralph Kaminski oraz Ten Typ Mes. Wydawnictwo zadebiutowało na 20. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

"Ich pierwszy w całości wspólny projekt to zapis przeżyć i obserwacji młodych ludzi po zderzeniu się z nową rzeczywistością, która zastała ich po przenosinach z rodzinnego Lublina do Warszawy. Ironiczne, przepełnione historiami i obserwacjami teksty Maćka zabierającego słuchacza na spacer po nowo zastanej rzeczywistości naturalnie współgrają z warstwą muzyczną autorstwa Pawła" - czytamy w serwisie olis.onyx.pl.
"Sztuki Piękne są płytą, którą na pewno warto przesłuchać i mam nadzieję, że jest ona zalążkiem niezwykłych projektów przyszłości" - czytamy w recenzji albumu w serwisie allaboutmusic.pl.

Krążek dostępny jest na YouTube Music.

Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, olis.onyx.pl, genius.com, music.apple.com

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

Imagine Dragons - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki grupy Imagine Dragons to: “Symphony”. Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam ją znajdziesz. Wideo z YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Imagine Dragon zatytułowana “Symphony”. Singiel pochodzi z podwójnego krążka ‘Mercury — Acts 1 & 2’, który ukazał się 1 lipca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Interscope i Kidinakorner. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternative Rock, Indie Rock i Pop Rock. W pierwszej części albumu znajduje się 14 numerów, natomiast w drugiej jest ich 18. Goście na krążku to JID i Cory Henry. Producenci: Brandon Darner, Goldwiing, Imagine Dragons, Jason Suwito, Jayson DeZuzio, Jesse Shatkin, Joel Little, KillaGraham, MAG, Mattman & Robin, Mick Coogan, New Haven, Nick Scapa, Rick Rubin, Sir D

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr