Przejdź do głównej zawartości

Calum Scott - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Caluma Scotta to: “Whistle”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://jaxjones.lnk.to/Whistle

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka angielskiego piosenkarza Caluma Scotta oraz angielskiego producenta Jaxa Jonesa zatytułowana “Whistle”.

„Whistle” to dopiero początek pracowitego 2023 roku. Cieszę się, że mogę rozpocząć go współpracą z Calumem. Jego niepowtarzalny wokal wnosi do tej piosenki sporo klasy i emocji – powiedział Jax.

“So happy to be have collaborated with Jax on this record! I remember listening to an early demo and wanted in with the boys to finish it soon as I heard it! Big fan of Jax as an artist, lovely guy, humble and talented and we’ve got an absolute banger incoming for ya! 🔥” – Calum Scott via Instagram.

“[…] W «Whistle» poszedł jeszcze dalej upraszczając melodię. Do tego jeszcze gwizdanie i miły wokal Culum Scotta” – czytamy w serwisie djpromotion.com.pl.

Singiel na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 5[źródło]olis.pl, na liście UK Singles (OCC) numer 14, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 33 (dostęp 9.04.2023).

Gatunki nowej piosenki to House i Dance-pop[źródło]https://www.discogs.com/release/26071132-Jax-Jones-Calum-Scott-Whistle. Materiał napisali: Jax Jones, Jon Maguire, Josh Wilkinson, Neave Applebaum oraz Roy Stride. Kompozycja została wyprodukowana przez Jaxa Jonesa, Jona Maguire, Josha Wilkinsona i Neave’a Applebauma.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 10 lutego 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 884 709 wyświetleń na YT (był na pozycji numer 94 w kategorii najpopularniejszych teledysków). Wideoklip został nakręcony w Londynie, w starym autobusie, którym Jax jeździł po dzielnicy Elephant and Castle.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 34-letniego Brytyjczyka pt. “You Are The Reason”, który na YouTube ma już 956 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “You Are The Reason” (solo i w duecie) znalazł się w TOP20 na 11 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 2 listach. Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 43, na liście US Bubbling Under Hot 100 Singles (Billboard, duet z Leoną Lewis) numer 23, na liście US Adult Contemporary (Billboard, duet z Leoną Lewis) numer 11, na liście US Adult Top 40 (Billboard, duet z Leoną Lewis) numer 25, a na liście US Digital Song Sales (Billboard, duet z Leoną Lewis) numer 7. Materiał zdobył certyfikat poczwórnie platynowej płyty (w Polsce potrójnie platynowej)(dostęp 9.04.2023).

Calum Scott, finalista brytyjskiej edycji programu Mam Talent (Britain’s Got Talent) z 2015 roku, w błyskawicznym tempie stał się globalną sensacją, dzięki swojej oryginalnej wersji nutki Robyn – „Dancing On My Own”.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artysty zamyka wydany 17 czerwca 2022 roku krążek studyjny zatytułowany ‘Bridges’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Capitol. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 14 numerów. Album nie zawiera gości. Producenci: Andrew Yeates, Edd Holloway, Fraser T. Smith, Gabe Simon, Greg Kurstin, Jesse Shatkin, Jon Hume, Jon Maguire i Zak Lloyd. Materiał na liście albumów UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 48, a na liście US Top Current Album Sales (Billboard) numer 58 (dostęp 9.04.2023). Riff Magazine przyznał wydawnictwu ocenę 6/10, a Entertainment Focus przyznał wydawnictwu ocenę 5/5 gwiazdek. Scott wyruszył w światową trasę koncertową wspierającą album, która rozpoczęła się w Ameryce Północnej w lipcu 2022 roku.

“Dla fanów ten album na pewno będzie się podobał, sama kilka utworów z pewnością dodam do swojej playlisty. Brigdes to solidne wydanie, ale jednak bez wielkich zaskoczeń” – czytamy w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

[źródło]Wikipedia, genius.com, allaboutmusic.pl

Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 15 kwietnia 2023 w Zermatt, Switzerland, Zermatt Unplugged Festival, a kolejny 18 kwietnia 2023 w Marseille, France, ESPACE JULIEN.

Jax Jones, właściwie Timucin Fabian Kwong Wah Aluo (ur. 25 lipca 1987 w Londynie) – brytyjski multinstrumentalista, producent muzyczny, DJ i autor tekstów piosenek. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “You Don’t Know Me” (z gościnnym udziałem Raye), który ma już 282 mln wyświetleń. 6 września 2019 roku ukazała się jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Snacks (Supersize)’.

Tekst nagrania “Whistle”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: discogs.com, genius.com, media.universalmusic.pl, olis.pl, djpromotion.com.pl, | bestsellery.zpav.pl, jazzsoul.pl, genius.com, allaboutmusic.pl, Google, Youtube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

TytułRokPozycje na listach
UK
[42]
AUS
[43]
CAN
[59]
“Dancing on My Own”20162241
“Rhythm Inside”90
“You Are the Reason”
(solo and duet version with Leona Lewis)
2017432776
“What I Miss Most”[75][76]2018
“No Matter What”[77]137[D]
“Undo”
(with Naughty Boy and Shenseea)
2019
“Biblical”2021[E]
“Where Are You Now”
(with Lost Frequencies)
3526
“Rise”[85][G]
“Love Is Just a Word”
(with Jasmine Thompson)[87]
“If You Ever Change Your Mind”2022[H]
“Heaven”
(solo or featuring Lyodra or Darren Espanto or Hoàng Duyên or Diana Danielle)[90]
“Boys in the Street”[91]
“Woke Up in Love”
(with Kygo and Gryffin)[92]
87
“Run With Me”
(solo or featuring Anny Ogrezeanu)[96]
“One More Try”[97]
“Whistle”
(oraz Jax Jones)
202314
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpił również w utworze “Rain in Ibiza” u boku Felixa Jaehna i The Stickmen Project.

Calum Scott (ur. 12 października 1988 w North Ferriby) – brytyjski piosenkarz i autor tekstów. W 2015 wziął udział w dziewiątej edycji programu Britain’s Got Talent. Dotarł wówczas do finału talent show zajmując ostatecznie 6. miejsce. W 2018 roku współpracował z Leoną Lewis, aby wydać duetową wersję singla „You Are the Reason”. Dorastał w okolicach Yorkshire, głównie North Ferriby i Kingston upon Hull. Ma młodszą siostrę Jade, która również jest piosenkarką. Calum grał na perkusji, a później jego siostra zachęcała go do śpiewania. Gatunek jego muzyki to pop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Only Human” ukazała się 9 marca 2018 roku nakładem wytwórni płytowej Capitol i jest utrzymana w gatunku pop. Standardowa edycja albumu zawiera 11 piosenek. Za brzmienie wydawnictwa odpowiedzialna jest grupa producentów: Fraser T Smith (Adele, Ellie Goulding), Jayson DeZuzio, Oak Felder, Oscar Gorres oraz Phil Paul. Krążek otrzymał generalnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych. Magazyn online Renowned for Sound przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast magazyn Metro Weekly przyznał wydawnictwu ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek. Wydawnictwo zostało ponownie wydane w listopadzie 2018 roku jako „edycja specjalna” z czterema dodatkowymi kawałkami. Płyta na liście UK Albums (OCC) zajęła najwyższą pozycję numer 4, a na liście US Billboard 200 numer 66. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty.

„Only Human”, który został znakomicie odebrany, czego dowodem 1. miejsce na liście iTunes w 21 krajach, 3,6 miliona sprzedanych egzemplarzy i łącznie 7,5 miliarda streamów – pisał serwis jazzsoul.pl w artykule opublikowanym w dniu 6 października 2021.

“Debiutancka płyta Caluma Scotta to dzieło pełne dziwnych, niezrozumiałych, ale też pięknych momentów” – napisano w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl.

„Only Human” jest solidną płytą, która udowadnia, że Calum Scott jest w jednej lidze ze swoim kolegą, Samem Smithem – napisano w recenzji materiału w serwisie jazzsoul.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, allaboutmusic.pl oraz jazzsoul.pl

Najnowsze wpisy

Archiwum (kliknij aby rozwinąć)

Pokaż więcej

Najnowsze wpisy z działu Newsy Muzyczne