Przejdź do głównej zawartości

Young Igi - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Young Igiego to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Young Igiego zatytułowana “Szmal”. Kawałek to trzeci singiel zasilający tracklistę nadchodzącego krążka „Notatki z Marginesu”, który ma trafić w ręce słuchaczy już 18 listopada tego roku nakładem wytwórni płytowej Def Jam Recordings Poland. Trzeci solowy materiał artysty jest świeżym i dojrzałym spojrzeniem na twórczość muzyka.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Autorem tekstu jest Young Igi. Kompozycja została wyprodukowana przez Borucci’ego. Mix i mastering, podobnie jak przy poprzednich wydawnictwach wykonał Enzu.

W nutce znajdziemy również follow-up do dwóch pierwszych legalnych krążków artysty — “Trappist” oraz “Konfetti”.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 28 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 260 288 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 45 na karcie Na czasie (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Kierownikiem zdjęć do teledysku był Mateusz Gromysz.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 22-letniego rapera pt. “Bestia”, który na Youtube ma już 73 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że 27.01.2021 materiałowi “Bestia” został nadany certyfikat diamentowej płyty.

Young Igi to jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia[źródło]rapnews.pl 2021-05-11. Kawałkiem “Pilot” artysta przedstawił się szerzej rapowym słuchaczom, po czym jego kariera potoczyła się zawrotnym tempem[źródło]popkiller.pl 2019, aktualizacja 1.01.2022. W artykule opublikowanym dnia 2021-05-17 w serwisie popkiller.pl czytamy, że muzyk w rankingu najczęściej słuchanych polskich artystów na Spotify był na 7 miejscu i miał 1 176 200 słuchaczy.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię rapera zamyka wydany 25 października 2019 roku krążek “Skan myśli”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Yi Ent i Def Jam Recordings Poland. Album jest utrzymany w gatunku Hip Hop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Za produkcję instrumentali odpowiedzialni są tym razem jedynie polscy producenci, a ich lista prezentuje się następująco: 2K, APmg, Beezy, Err Bits, Hubi, KaCeZet, Michał Graczyk, Mikołaj Trybulec, SHDØW oraz Worek. Gościnnie swych wokali użyczyli natomiast Jan-rapowanie, Kizo, Margaret, Qry, Włodi. Young Igi udowadnia na płycie, że ma porządny warsztat muzyczny i nie boi się wyzwań[źródło]Wikipedia, empik.com i ?.

“Mam wrażenie, że na ubiegłorocznym “Konfetti” Igor niebywale rozwinął swoje zdolności wokalne, a przy okazji “Skanu Myśli” dołożył do niej pierwiastek dojrzałości” – napisał Bartłomiej Ciepłota w recenzji materiału w serwisie glamrap.pl.

źródło: rapnews.pl, | bestsellery.zpav.pl, rapnews.pl, popkiller.pl, empik.com, glamrap.pl, Google, YouTube, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. #Hot16Challenge2
2. Ambicje
3. Apteka
4. Audemars
5. Bestia
6. Big Ben
7. Boa Boa
8. Bum bum
9. Buzi
10. Cały świat
11. Szmal
Pozostałe utwory są na tej stronie

W 2021 roku wystąpił gościnnie w utworze “Amsterdam” u boku Janusza Walczuka.

Young Igi, właściwie Igor Ośmiałowski (ur. 17 listopada 1999 w Gdyni) – polski wykonawca trapu i autor tekstów. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Szpaku, Peja, Pikers, Quebonafide, Malik Montana i Margaret. Razem z Otsochodzi i OKI członek trio OIO.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Konfetti” ukazała się 19 października 2018 nakładem wytwórń płytowych Yi Ent oraz My Music i jest utrzymana w gatunku trap. Album zawiera 14 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 6. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Wśród gości znaleźli się m.in. Szpaku, Otsochodzi, Pikers, a także Kaz Bałagane oraz Peja (jak wyjaśnił gospodarz materiału, reprezentant Slums Attack znalazł się na jego albumie, ponieważ zawsze denerwował go podział muzyki na nową i starą szkołę). Na krążku znalazły się bity od takich osobistości jak Maro, Friz, Worek & Sergiusz, Michał Graczyk, MIYO, Poly czy Olek.

“Album jest spójny pod względem klimatu tworzącego się przy jego słuchaniu. Sprawia wrażenie ciągłej zabawy muzyką, bez żadnych ograniczeń czy kompleksów. Tematyka albumu obejmuje wiele zagadnień przewijających się w muzyce rapowej m.in. o byciu zapracowanym, paleniu, dziewczynie, pieniądzach, sławie czy osiągniętym sukcesie” – napisał Mateusz Kiejnig w recenzji płyty w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl. Albumowi dano ocenę 4/5 gwiazdek

Dnia 21.08.2019 krążkowi został nadany status złotej płyty za sprzedaż 15 000 egzemplarzy.
Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, glamrap.pl oraz polskaplyta-polskamuzyka.pl

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

Imagine Dragons - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki grupy Imagine Dragons to: “Symphony”. Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam ją znajdziesz. Wideo z YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Imagine Dragon zatytułowana “Symphony”. Singiel pochodzi z podwójnego krążka ‘Mercury — Acts 1 & 2’, który ukazał się 1 lipca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Interscope i Kidinakorner. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternative Rock, Indie Rock i Pop Rock. W pierwszej części albumu znajduje się 14 numerów, natomiast w drugiej jest ich 18. Goście na krążku to JID i Cory Henry. Producenci: Brandon Darner, Goldwiing, Imagine Dragons, Jason Suwito, Jayson DeZuzio, Jesse Shatkin, Joel Little, KillaGraham, MAG, Mattman & Robin, Mick Coogan, New Haven, Nick Scapa, Rick Rubin, Sir D

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr