Przejdź do głównej zawartości

Gibbs, Kacper HTA, Fonos - Chłód

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego producenta Gibbsa, polskiego rapera Kacpra HTA oraz formacji Fonos zatytułowana “Chłód”. Kawałek znalazł się na krążku Gibbsa zatytułowanym ‘Dopehouse Mixtape’, który ukazał się 26 sierpnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Dope House. Płyta zawiera 18 numerów i jest utrzymana w gatunku Hip-hop/rap[źródło]Wikipedia, empik.com.

“[…] A że przed solówką zrobiłem 9 albumów z innymi artystami, naturalnym następstwem jest właśnie DOPEHOUSE MIXTAPE – płyta, którą zrobiłem z kolegami, bliższymi lub dalszymi, z tymi z którymi już miałem okazje zrobić dużo muzyki, lub z tymi z którymi od zawsze chciałem zrobić więcej, niż dotychczas. Więc jeżeli ostatnie kilka lat śledziliście moje poczynania w różnych kolaboracjach, nie powinniście być zawiedzeni” – czytamy pod jednym z klipów Gibbsa na YT.

“Sama płyta, choć przeze mnie w sporej części tej recenzji krytykowana, jest po prostu solidnym wydawnictwem, które bez większych problemów przyciągnęła całkiem sporą grupę słuchaczy. Ja natomiast od takiego zacnego składu artystów oczekuje czegoś więcej” – czytamy w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl, pod którą podpisał się Mateusz Kiejnig.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Autorami tekstu są: Kacper HTA, GMB, Felipe FNS oraz ​Gibbs. Za muzykę odpowiadał Gibbs.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 30 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 773 885 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 15 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube).

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Gibbsa pt. “Piękny świat” (nagranego wraz z Kiełasem), który na YouTube ma już 41 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Piękny świat” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 22, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. W zestawieniu Spotify najczęściej słuchanych kawałków lata 2022 w Polsce “Piękny świat” zajął 15 miejsce. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty[źródło]YouTube, bestsellery.zpav.pl.

W artykule opublikowanym w serwisie popkiller.pl w dniu 2022-10-02 czytamy: Gibbs zajął pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych polskich artystów w serwisie YouTube. Tylko w ubiegłym tygodniu muzyk wygenerował blisko 10 000 000 wyświetleń, a od 98 tygodni utrzymuje się na liście top 100 serwisu. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularne są nutki artysty zatytułowane “ztb” i “Piękny Świat”. Pierwszej, nagranej z favstem, możecie posłuchać na tej stronie, a drugiej, nagranej z Kiełasem, na tej.

Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 26-11-2022 w miejscowości Ostrów Wielkopolski, a kolejny 27-11-2022 w miejscowości Włocławek.

Kacper Orlikowski (ur. 10 października 1986 w Rybniku), znany również jako Kacper HTA – polski raper. Członek zespołów Hipotonia WIWP i Nie Dla Wszystkich, a także kolektywów Ciemna Strefa, WIWP i Załoga. Były członek zespołu Ganja Mafia. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Iluzja” (nagranego wraz z Gibbsem), który ma już 24 mln wyświetleń. 4 czerwca 2021 roku ukazał się jego krążek ‘Red Pill’.

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl, | bestsellery.zpav.pl, popkiller.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

Imagine Dragons - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki grupy Imagine Dragons to: “Symphony”. Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam ją znajdziesz. Wideo z YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Imagine Dragon zatytułowana “Symphony”. Singiel pochodzi z podwójnego krążka ‘Mercury — Acts 1 & 2’, który ukazał się 1 lipca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Interscope i Kidinakorner. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternative Rock, Indie Rock i Pop Rock. W pierwszej części albumu znajduje się 14 numerów, natomiast w drugiej jest ich 18. Goście na krążku to JID i Cory Henry. Producenci: Brandon Darner, Goldwiing, Imagine Dragons, Jason Suwito, Jayson DeZuzio, Jesse Shatkin, Joel Little, KillaGraham, MAG, Mattman & Robin, Mick Coogan, New Haven, Nick Scapa, Rick Rubin, Sir D

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr