Przejdź do głównej zawartości

Peter Gabriel - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Petera Gabriela to: "Road to Joy (Bright-Side Mix)".
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów - może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/PGRoadtoJoy

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego piosenkarza Petera Gabriela zatytułowana "Road to Joy (Bright-Side Mix)". Singiel ten, to kolejna zapowiedź krążka artysty zatytułowanego 'i/o', który ma być opublikowany w 2023 roku. Album ma wydać wytwórnia płytowa Real World. Przypomnijmy, że 18 maja 2023 koncertem w Krakowie wystartowało „i/o Tour” - trasa koncertowa muzyka. Peter zaprezentował na scenie usytuowanej w Tauron Arenie kilkanaście kawałków. Warto wspomnieć, że zgodnie z zapowiedzią artysta wydaje single promujące wydawnictwo 'i/o' w trakcie kolejnych pełni.

Gatunki nowej piosenki to Art Rock i Pop Rock[źródło]https://www.discogs.com/master/3125868-Peter-Gabriel-Road-To-Joy-Bright-Side-Mix. Materiał napisał Peter Gabriel. Kompozycja została wyprodukowana przez Petera Gabriela oraz Briana Eno. W jej nagraniu udział wzięli m.in. długoletni współpracownicy muzyka – Tony Levin (bas), David Rhodes (gitara) i Manu Katché (perkusja), jak również nowi członkowie grupy, z którą Peter koncertuje właśnie w Europie – Don E (klawisze) i Josh Shpak (trąbka).

Podobnie jak poprzednie wydawnictwa także ten numer będzie dostępny w kilku wersjach.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 4 czerwca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 102 509 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 73-letniego artysty pt. "Sledgehammer", który na YouTube ma już 65 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel "Sledgehammer " znalazł się w TOP5 na 18 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 5 listach. Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 4, na liście US Album Rock Tracks (Billboard) numer 1, na liście US Billboard Hot 100 numer 1, na liście US Cash Box Top 100 numer 1, na liście US Hot Black Singles (Billboard) numer 61, na liście US Hot Dance Club Play (Billboard) numer 1, a na liście US Hot Dance Music/Maxi-Singles Sales (Billboard) numer 3. Materiał zdobył certyfikat srebrnej płyty (dostęp 06.2023).

Peter Gabriel to legenda rocka progresywnego[źródło]rozrywka.radiozet.pl 18.05.2023 i jedna z największych gwiazd[źródło]rp.pl 19.05.2023. Artysta po raz pierwszy zyskał międzynarodową sławę dzięki sukcesowi kultowej grupy rockowej Genesis[źródło]tauronarenakrakow.pl, pap.pl 2022-06-07.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 9 października 2011 roku krążek 'New Blood', który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Real World. Album jest utrzymany w gatunku Symphonic Rock. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jego dziewiąty album studyjny. Producenci materiału to John Metcalfe i Peter Gabriel. Goście na wydawnictwie to Ane Brun i Melanie Gabriel. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 14 listach albumów. Wydawnictwo na polskiej liście albumów (ZPAV) zajęło pozycje numer 14, na liście UK Albums (OCC) numer 22, na liście US Billboard 200 numer 30, na liście US Top Alternative Albums (Billboard) numer 6, a na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 9. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 70/100, na podstawie 16 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 06.2023). Płyta składa się z orkiestrowych aranżacji różnych nutek pochodzących z całej kariery Petera.

W sumie wielkiego zaskoczenia «New Blood» wzbudzić nie powinno, gdyż jest naturalną kontynuacją «Scratch My Back». Są to brzmieniowo albumy bardzo podobne [...] - napisał Roman Walczak w recenzji krążka w serwisie artrock.pl.

Album dostępny jest w serwisach streamingowych.
[album - źródło]discogs.com, Wikipedia, metacritic.com, artrock.pl

Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 22 czerwca 2023 w Glasgow, UK, OVO Hydro, a kolejny 23 czerwca 2023 w Manchester, UK, AO Arena.

Tekst nagrania "Road to Joy (Bright-Side Mix)"

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: discogs.com, genius.com, terazmuzyka.pl, muzyk.net, | Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. A Different Drum
2. A Sense of Home
3. A Wonderful Day In A One Day World
4. Across The River
5. Altus Silva
6. And through the wire
7. Animal Magic
8. Animal Nation
9. Another Day /feat. Kate Bush/
10. Apres Moi
11. Panopticom (Bright-Side Mix)
12. i/o (Bright-Side Mix)
13. Road to Joy (Bright-Side Mix)
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Peter Brian Gabriel (ur. 13 lutego 1950 w Chobham) – brytyjski muzyk rocka progresywnego i popu, a także wokalista, pianista i producent działający na scenie muzycznej od 1967. Jest współzałożycielem i współtwórcą grupy Genesis, po odejściu z której poświęcił się karierze solowej. Gatunki jego muzyki to Rock progresywny, Art rock, Pop-rock, Nowa fala.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana 'Peter Gabriel' ukazała się 25 lutego 1977 roku nakładem wytwórni płytowej Charisma i jest utrzymana w gatunkach Art rock, pop oraz progressive rock. Album zawiera 9 piosenek. Producentem krążka jest Bob Ezrin. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 7 listach albumów. Krążek na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 7, a na liście US Billboard 200 numer 38. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty (dostęp 06.2023). Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4,5 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast Classic Rock dał wydawnictwu ocenę 9/10. Krytyk magazynu Rolling Stone, Stephen Demorest, opisał płytę jako „"a grab bag collection of songs that bear little resemblance to one another” i nazwał ją „an impressively rich debut album”. 'Peter Gabriel' jest pierwsza płytą Petera nagraną po jego odejściu z grupy Genesis. Zaraz po ukazaniu się tego krążka artysta udał się w trasę koncertową ze swoją siedmioosobowym formacją.

Album dostępny jest na YouTube Music.

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, genius.com

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach