Przejdź do głównej zawartości

Anita Lipnicka - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Anity Lipnickiej to: "Amsterdam".
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów - może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://e-muzyka.ffm.to/anitalipnickaamsterdam

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Anity Lipnickiej zatytułowana "Amsterdam". Singiel jest zapowiedzią nadchodzącego nowego krążka artystki zatytułowanego 'Śnienie', którego premiera jest planowana na 20.10.2023r. Wykonawczyni zaprosiła do współpracy nad albumem kilku producentów. Za brzmienie części materiału odpowiedzialny jest Olek Świerkot. Kilka kawałków Anita stworzyła z Archie'm Shevsky'm. Pozostałe nutki z wydawnictwa wokalistka wyprodukowała wspólnie z Piotrem Świętoniowskim. Na krążku ma się znaleźć się 11 premierowych kawałków. Premierze płyty towarzyszyć ma trasa koncertowa. Koncerty mają się odbyć w 16 największych polskich miastach.

"Album rodził się nieśpiesznie. Pierwsze piosenki napisałam jeszcze w okresie pandemii, inne przyszły później, niektóre z nich całkiem niedawno" - mówi Anita.

[album - źródło]sklep.whatif.pl

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/pl/album/amsterdam-single/1690816126. Autorką tekstu jest Anita Lipnicka. Muzyka: Olek Świerkot (znany ze współpracy z Kaśką Sochacką, Kortezem oraz Dawidem Podsiadło) | Anita Lipnicka

Kompozycja celowo stylistycznie nawiązuje do brzmień lat 90.

"Stolica Holandii, słynąca z młodzieńczego, liberalnego ducha, stała się dla Anity metaforą tamtego minionego czasu, jednocześnie inspiracją do napisania historii o przyjaźni, która sięga daleko w przeszłość" - czytamy w serwisie strefamusicart.pl.

Anita opowiedziała o singlu w audycji "W środku dnia" radia Radio Nowy Świat. Piosenkarkę gościł Mateusz Andruszkiewicz. Kliknij tutaj i posłuchaj tej audycji.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 13 czerwca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 54 987 wyświetleń na YT. Produkcją wideo zajęła się ekipa Mortvideo. Zdjęcia: Marcin Kopiec Mortvideo | Wiktor Franko. Była wokalistka Varius Manx w wideoklipie zabierze nas na jedną noc do tętniącego życiem Amsterdamu.

W opisie pod wideo czytamy:
Teledysk zapowiadający nowy album Anity "Śnienie".
💿 Zamów w przedsprzedaży z dedykacją: https://sklep.whatif.pl/snienie-przedsprzedaz-plyta-cd-z-dedykacja,id73.html

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 48-letniej artystki pt. "Ptasiek", który na YouTube ma już 3,5 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Anita Lipnicka jest jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek rozrywkowych[źródło]stronakobiet.pl 13 czerwca 2023. Artystka osiągnęła wielki sukces najpierw z grupą Varius Manx, następnie jako solistka, a także w duecie Johnem Porterem[źródło]kultura.onet.pl. Najbliższy koncert wykonawczyni ma sie odbyć 4-11-2023 w miejscowości Radom, a kolejny 5-11-2023 w miejscowości Lublin.

Tekst nagrania "Amsterdam"

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: strefamusicart.pl, sklep.whatif.pl, | stronakobiet.pl, kultura.onet.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

1. A jeśli nie wrócę/ Morowe panny/
2. A kiedy tęsknię
3. Amsterdam
4. Aqua Blue
5. Bal
6. Ballada dla Śpiącej Królewny
7. Beggar's song
8. Bones of Love (prod. Urbanski)
9. Calma
10. Cała prawda o mnie
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Anita Anna Gray, z domu Lipnicka (ur. 13 czerwca 1975 w Piotrkowie Trybunalskim) – polska piosenkarka, autorka tekstów oraz modelka. Początkowo związana była z zespołem Varius Manx, z którym nagrała dwa krążki: Emu (1994) i Elf (1995). Gatunki jej muzyki to pop i pop rock. Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, tekstowo.pl

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

Imagine Dragons - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki grupy Imagine Dragons to: “Symphony”. Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam ją znajdziesz. Wideo z YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Imagine Dragon zatytułowana “Symphony”. Singiel pochodzi z podwójnego krążka ‘Mercury — Acts 1 & 2’, który ukazał się 1 lipca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Interscope i Kidinakorner. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternative Rock, Indie Rock i Pop Rock. W pierwszej części albumu znajduje się 14 numerów, natomiast w drugiej jest ich 18. Goście na krążku to JID i Cory Henry. Producenci: Brandon Darner, Goldwiing, Imagine Dragons, Jason Suwito, Jayson DeZuzio, Jesse Shatkin, Joel Little, KillaGraham, MAG, Mattman & Robin, Mick Coogan, New Haven, Nick Scapa, Rick Rubin, Sir D

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr