Przejdź do głównej zawartości

Iggy Pop - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Iggy'ego Pop to: "Strung Out Johnny".
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów - może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/IPStrungOutJohnny

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego piosenkarza Iggy'ego Pop zatytułowana "Strung Out Johnny". Singiel promuje krążek artysty zatytułowany 'Every Loser', który ukazał się 6 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Gold Tooth/Atlantic. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternative rock oraz punk rock i zawiera 11 numerów. Jest to dziewiętnasty album studyjny Muzyka. Producentem materiału jest zdobywca Nagrody Grammy watt (na swoim koncie ma produkcje dla takich artystów jak Ozzy Osbourne, Eddie Vedder czy Elton John). Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 7 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Krążek na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 33. 'Every Loser' otrzymał generalnie pozytywne recenzje od krytyków. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 79/100, na podstawie 23 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 06.2023). W artykule opublikowanym w serwisie strefamusicart.pl w dniu 13 grudnia 2022 czytamy: "Z okazji wydania “EVERY LOSER”, Iggy oferuje ponadto ekskluzywne wznowienie legendarnego fanzinu, “PUNK Magazine“ [...]". Na płycie usłyszymy ikony współczesnego rocka.
Album dostępny jest w serwisach streamingowych.
[źródło]terazmuzyka.pl, Wikipedia, metacritic.com, allmusic.com

Gatunek nowej piosenki to Alternative Rock[źródło]https://www.discogs.com/release/25718788-Iggy-Pop-Strung-Out-Johnny. Materiał napisali: Iggy Pop, watt, Chad Smith oraz Josh Klinghoffer. Kompozycja została wyprodukowana przez watta.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 12 styczeń 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 651 434 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 76-letniego artysty pt. "The Passenger", który na YouTube ma już 40 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Iggy Pop to jeden z najważniejszych pionierów punk rocka, nazywany często „ojcem chrzestnym punka”[źródło]kmag.pl. Najbliższą okazją by usłyszeć Iggy'ego na żywo w Polsce będzie czerwcowy koncert Red Hot Chili Peppers na PGE Narodowym, podczas którego Iggy wystąpi jako gość specjalny. W artykule opublikowanym w serwisie strefamusicart.pl w dniu 13 grudnia 2022 czytamy, że Artysta ogłosił koncerty na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, podczas których zadebiutuje ze swoją grupą The Losers. Dalej czytamy, że występy rozpoczną się 20 kwietnia w Los Angeles.

Najbliższy koncerty Iggy'ego ma sie odbyć 24 czerwca 2023 w Oslo, Norway, Dagspass lørdag - Iggy Pop, Kvelertak m.fl. Tons of Rock, a kolejny 26 czerwca 2023 w Mannheim, Germany, Maimarkt Gelände.

Tekst nagrania "Strung Out Johnny"

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: discogs.com, genius.com, terazmuzyka.pl, polskieradio.pl, strefamusicart.pl, | kmag.pl, polskieradio.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. 1969
2. 1970
3. A Machine For Loving
4. Afraid To Get Close
5. African Man
6. All The Way Down
7. Ambition
8. American Vallhalla
9. Angel
10. European Son (oraz Matt Sweeney)
11.Frenzy
12. Strung Out Johnny
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Iggy Pop, właśc. James Newell Osterberg Jr. (ur. 21 kwietnia 1947 w Muskegon) – amerykański muzyk, wokalista, autor tekstów i aktor filmowy. W latach 1967–1974 i od 2003 wokalista grupy The Stooges. Gatunki jego muzyki to garage rock, glam rock, protopunk, punk rock, hard rock, shock rock.

źródło: pl.wikipedia.org, tekstowo.pl