Przejdź do głównej zawartości

Kizo - Fiu Fiu ft. ReTo

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Kizo zatytułowana “Fiu Fiu” (z gościnnym udziałem polskiego rapera ReTo). Pomimo wielu kawałków chillwagonu, gdzie oboje raperów pojawiali się razem na jednej nutce, nigdy nie udało im się połączyć sił tylko we dwójkę. To zmieniło się wraz z tą kompozycją. Kawałek posiada krótki, mocno chwytliwy refren. Nie mamy informacji czy ten singiel zapowiada jakiś większy projekt.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap[źródło]Google. Autorem tekstu jest Kizo. Kompozycja została wyprodukowana przez B.Melo i belgijskiego producenta Sébastiena Grauxa.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 15 września 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 189 643 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 33 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW. Wideo to dzieło mohera. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Dominik Cebula.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniego artysty pt. “DISNEY”, który na Youtube ma już 127 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “DISNEY” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 21, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Według Spotify “DISNEY” był numerem dwa, lata 2021 w Polsce. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

“…w nieco ponad dwa tygodnie wykręcił już grubo ponad dziewięć milionów wyświetleń na Youtube i nie schodzi z czołowych miejsc karty na czasie” – pisał o materiale “DISNEY” serwis muzyka.interia.pl w artykule opublikowanym w dniu 9 lipca 2021.

W muzycznym obrazku Kizo przenosi nas do malowniczych miejsc Barcelony. W wideoklipie pojawia się modelka z Gdańska, Monika Chmielecka, która wystąpiła też w teledyskach innych artystów[źródło]eska.pl – DISNEY.

Kizo to obecnie jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Muzyk jest jednym ze współtwórców Chillwagonu. Wideoklipy artysty często pojawiają się na liście najpopularniejszych filmów w serwisie YouTube[źródło]eska.pl 2021-03-16.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artysty zamyka wydany 17 czerwca 2022 roku krążek ‘Ostatni taniec’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunku Pop Rap. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jego siódmy album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Goście na albumie to: Wac Toja, Masny Ben, Rafał Pacześ, Borixon, Polski Bandyta, Oki, DJ Hazel. Za produkcję warstwy muzycznej odpowiada BeMelo[źródło]Wikipedia, discogs.com, olis.onyx.pl, mytosukces.pl.

Prawdopodobnie najbardziej imprezowy album jaki dotychczas pojawił się na rapowym rynku.
“Ostatni Taniec” jest kontynuacją ścieżki, którą Kizo kroczy już od jakiegoś czasu. Z tą różnicą, że tym razem jest jeszcze bardziej imprezowo i tanecznie. Data premiery płyty nie jest przypadkowa – Kizo zamierza podbić wakacje i wywiesić własny szyld na każdej imprezie w Polsce. Artysta w spójny ze sobą sposób podaje fanom krążek, który nie wyjdzie im z głowy przez długi czas – czytamy w serwisie mytosukces.pl.

“Miało być pięknie. I u Kizownika jest. My liczymy jednak na to, że powróci jeszcze do sprawdzenia arsenału możliwości, którymi dysponował i pokusi się na coś więcej niż próbę skonstruowania wakacyjnego soundtracku dla każdej osoby w tym kraju pomiędzy 12 a 28 rokiem życia” – napisał Cyryl Rozwadowski w recenzji płyty w serwisie newonce.net.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 21-01-2023 w miejscowości Gdańsk.

ReTo, właśc. Igor Bugajczyk (ur. 23 kwietnia 1995 w Piastowie) – polski raper i autor tekstów. Muzyk związany jest z wytwórnią NewBadLabel. W 2020 zaczął samodzielną działalność pod marką Dzikakorea. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak raperzy Quebonafide, Borixon, Guzior, Smolasty, Żabson i Qry. Członek zespołu Chillwagon. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “UA”, który ma już 96 mln wyświetleń. Dnia 25 marca 2022 roku ukazał się jego album studyjny zatytułowany ‘Bon Appetit’.

źródło: glamrap.pl, | bestsellery.zpav.pl, muzyka.interia.pl, eska.pl, discogs.com, olis.onyx.pl, mytosukces.pl, newonce.net, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach