Przejdź do głównej zawartości

Britney Spears - nowa piosenka

Britney SpearsTytuł nowej piosenki Britney Spears to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki Britney Spears oraz brytyjskiego piosenkarza Eltona Johna zatytułowana “Hold Me Closer”. Nutka łączy elementy z kompozycji Brytyjczyka „Tiny Dancer” (1971), „The One” (1992) i „Don’t Go Breaking My Heart” (1976).

Dlaczego Elton John wybrał Britney do śpiewania w tym kawałku?

“[My husband, David Furnish] said it would be wonderful for Britney Spears to do it. I said, that’s a pretty amazing idea. She hadn’t done anything for so long. I’d been following what’s been happening to her for a long time – Elton John via The Guardian.”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“[Mój mąż, David Furnish] powiedział, że byłoby wspaniale, gdyby Britney Spears to zrobiła. Powiedziałem, że to całkiem niesamowity pomysł. Od tak dawna nic nie robiła. Śledziłem to, co się z nią dzieje przez długi czas.”

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 32 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 6 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 17, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 3, na liście US Billboard Hot 100 numer 6, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 9, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 7, na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 1, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 10.

Gatunki nowej piosenki to Dance-pop i Europop[źródło]discogs.com. Materiał napisali: Elton John, Bernie Taupin, watt oraz Cirkut. Kompozycja została wyprodukowana przez amerykańskiego producenta watta i kanadyjskiego producenta Cirkuta.

Singiel “Hold Me Closer” to następca singla “Matches” (nagranego wraz z Backstreet Boys).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 27 września 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 940 633 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała wielokrotnie nagradzana ukraińska reżyserka, Tanu Muino (była reżyserką innych teledysków m.in. Harry Styles: As It Was, Post Malone & The Weeknd: One Right Now, Katy Perry: Small Talk). Klip to oszałamiające wizualizacje w tętniącym życiem kolorowym Meksyku. Wideoklip idealnie uzupełnia marzycielski tekst kawałka, a wzruszająca choreografia ukazuje głębię ludzkich emocji.

W opisie pod wideo czytamy:

This stunning dance video for Hold Me Closer, shot in Mexico City by the award winning director Tanu Muino beautifully capturing an immeasurable feeling of intimacy so missing from the world through the turmoil and chaos of recent times.
Tanu said, “This was an emotional one for me as I grew up with Britney. After seeing “Slave For You,” I decided that I wanted to become a video director. Elton John is an icon that I and the world grew up listening to,” On the creative direction, Muino continued, “Going into this video, I knew there would be a lot of emotional expectations the audience and fans would have. With this responsibility, I had to do something different and unexpected. The dance had to be forward-thinking to raise eyebrows and make Elton and Britney proud. To capture this magic, we shot around all my favorite architectural locations in Mexico City and brought on choreographer Jacob Jonas who does the best contemporary choreography today. Getting the best dancers, crew, and access to some of the most private locations in the world was simple as everyone wanted to work with Elton John and be part of his legacy.”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

Ten oszałamiający taneczny teledysk do Hold Me Closer, nakręcony w Mexico City przez nagradzanego reżysera Tanu Muino, pięknie oddaje niezmierzone poczucie intymności, którego tak brakuje światu w zgiełku i chaosie ostatnich czasów.
Tanu powiedział: „To było dla mnie bardzo emocjonalne, kiedy dorastałem z Britney. Po obejrzeniu „Slave For You” zdecydowałem, że chcę zostać reżyserem wideo. Elton John jest ikoną, której słuchaliśmy ja i cały świat”. Jeśli chodzi o kierunek kreatywny, Muino kontynuował: „Przechodząc do tego wideo, wiedziałem, że publiczność i fani będą mieli wiele emocjonalnych oczekiwań. Z tą odpowiedzialnością musiałem zrobić coś innego i nieoczekiwanego. Taniec musiał być perspektywiczny, aby unieść brwi i sprawić, by Elton i Britney byli dumni. Aby uchwycić tę magię, kręciliśmy wokół wszystkich moich ulubionych architektonicznych lokalizacji w Mexico City i sprowadziliśmy choreografa Jacoba Jonasa, który robi dziś najlepszą współczesną choreografię. Zdobycie najlepszych tancerzy, ekipy i dostęp do najbardziej prywatnych miejsc na świecie było proste, ponieważ każdy chciał pracować z Eltonem Johnem i być częścią jego dziedzictwa”.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 40-letniej Amerykanki pt. “…Baby One More Time”, który na YouTube ma już 755 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “…Baby One More Time” znalazł się w TOP5 na 31 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 25 listach. Nutka na liście UK Singles (OCC) pozycję numer 1, na liście UK Indie (OCC) numer 1, na liście US Billboard Hot 100 numer 1, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 25, US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 1, a na liście US Rhythmic (Billboard) numer 10. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Britney Spears to jedna z najpopularniejszych współczesnych artystek. Na scenie zadebiutowała już jako 11-latka w teatrze Off-Broadway. Rozpoznawalność na całym świecie przyniosła jej płyta “…Baby One More Time”. Gwiazdę okrzyknięto “księżniczką popu”[źródło]kobieta.interia.pl 2 grudnia 2021.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawczyni zamyka wydany 26 sierpnia 2016 roku krążek ‘Glory’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej RCA. Album jest utrzymany w gatunkach Pop, dance-pop i R&B. Standardowa edycja płyty zawiera 12 numerów. Jest to jej 9 album studyjny. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że krążek znalazł się w TOP10 na 25 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 4 listach. Materiał na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 12, na liście UK Albums (OCC) numer 2, a na liście US Billboard 200 numer 3. ‘Glory’ otrzymała pozytywne recenzje od krytyków muzycznych, którzy chwalili wokale Spears na albumie i nazywali to jej most involved and engaged record in over a decade. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 71/100, na podstawie 14 recenzji (natomiast 8.4/10 na 1648 recenzji to wynik recenzji użytkowników). Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“To jeden z najbardziej wyczekiwanych powrotów muzycznych!” – czytamy w serwisie empik.com.

“Po kilku dość suchych muzycznie latach Britney zaserwowała nam coś więcej niż tylko przyzwoity album. Choć przesadą byłoby nazwanie ‘Glory’ jakimkolwiek muzycznym eksperymentem, to z całą odpowiedzialnością można głośno powiedzieć, że to przebudzenie księżniczki pop” – napisano w recenzji płyty w serwisie luvpop.pl.

Krążek ‘Glory’ to następca krążka studyjnego ‘Britney Jean’ (2013).

Elton Hercules John (ur. 25 marca 1947 w Londynie w dzielnicy Pinner) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, pianista i okazjonalnie aktor. Elton John jest jednym z najpopularniejszych artystów na świecie. Znany jest z nietuzinkowego stylu bycia, oryginalnych stylizacji i szalonych pomysłów, a przede wszystkim z niepowtarzalnego głosu[źródło]fakt.pl 24 sierpnia 2022. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Sacrifice”, który ma już 498 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 12 czerwca 2021 roku krążek ‘Regimental Sgt. Zippo’. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 8 paź 2022 w Santa Clara, CA, US, Levi’s® Stadium, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

źródło: open.fm, bestsellery.zpav.pl, | fakt.pl, empik.com, kultura.onet.pl, allaboutmusic.pl, kupbilecik.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Single po roku 2010

 
TytułRokPozycje na listach
US
[103]
AUS
[22]
CAN
[104]
“Hold It Against Me”2011141
“Till the World Ends”
(solo or featuring Nicki Minaj and Kesha)
384
“S&M” (remix)
(Rihanna featuring Britney Spears)
11
“I Wanna Go”7315
“Criminal”5516
“Scream & Shout”
(with will.i.am)
2012321
“Ooh La La”20135437
“Work Bitch”12225
“Perfume”766170
“It Should Be Easy”
(featuring will.i.am)
201488
“Pretty Girls”
(with Iggy Azalea)
2015292716
“Tom’s Diner”
(Giorgio Moroder featuring Britney Spears)
“Make Me”
(featuring G-Eazy)
2016173920
“Slumber Party”
(featuring Tinashe)
8651
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.
 
TytułRokpozycje na listach
US
[103]
AUS
[22]
CAN
[104]
“Mood Ring”[j]2020[k][l]
“Swimming in the Stars”[o][p][q]
“Matches”[o]
(with Backstreet Boys)
[u][v]
“Hold Me Closer”
(oraz Elton John)
2022613
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Pozostałe single są na tej stronie

Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia 1981 w McComb) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, autorka tekstów, producentka muzyczna, tancerka, aktorka, projektantka mody, businesswoman i filantropka. Ze względu na duże sukcesy muzyczne nazywana jest „księżniczką popu”, uznawana jest także za ikonę popkultury schyłku XX wieku. Debiutowała w 1992 w wieku 11 lat jako aktorka musicalowa w teatrze Off-Broadway, a także reklamowa. Gatunki jej muzyki to pop, dance-pop, teen pop, adult contemporary i contemporary pop.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘…Baby One More Time’ ukazała się 12 stycznia 1999 roku nakładem wytwórni płytowej Jive i jest utrzymana w gatunkach Pop, teen pop oraz dance-pop. Album zawiera 12 piosenek (International edition). Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że krążek znalazł się w TOP10 na 26 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 7 listach. Materiał na liście UK Albums (OCC) zajał pozycję numer 2, a na liście US Billboard 200 numer 1. W momencie wydania ‘…Baby One More Time’ otrzymało mieszane recenzje od krytyków. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek. Natomiast prestiżowy magazyn Rolling Stone przyznał wydawnictwu ocenę 2 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

“Jedno wiem na pewno. W późniejszych latach Britney zrobiła duży progres. Jej muzyka stała się bardziej zróżnicowana i najzwyczajniej w świecie lepsza. Przy …Baby One More Time wyróżniają się właściwie tylko single, które osobiście mogę polecić” – napisała Dominika Możdżeń w recenzji płyty (Throwback Review) w serwisie allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz allaboutmusic.pl

Najnowsze wpisy

Archiwum (kliknij aby rozwinąć)

Pokaż więcej

Najnowsze wpisy z działu Newsy Muzyczne