Przejdź do głównej zawartości

Weekend - Żonkoś

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego zespołu Weekend zatytułowany “Żonkoś”. Kawałek ten to odświeżona wersja nutki Weekendu o tym samym tytule, która pierwotnie ukazała się w 2014 roku. Numer otrzymał zupełnie nową aranżację i brzmi inaczej.

Gatunek nowej piosenki to disco polo[źródło]muzyka.interia.pl.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 16 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 475 871 wyświetleń na YT. Realizacją wideoklipu zajęła się ekipa Respect Media. Całość prezentuje się niezwykle ciekawie.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Weekendu pt. “Ona Tańczy Dla Mnie”, który na Youtube ma już 133 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Ona Tańczy Dla Mnie” grany był przez największe rozgłośnie radiowe w Polsce i dotarł na wysokie miejsca list przebojów – np. Gorąca 20 Radia ESKA. W 2013 roku zajął 17. miejsce na światowej liście przebojów portalu YouTube. Podczas plebiscytu “Disco Polo Hit Wszech Czasów” zorganizowanego przez telewizję Polo TV grupa Weekend z nutką “Ona tańczy dla mnie” zajęła 2. miejsce. Hit Weekendu jako pierwszy polski klip przekroczył 100 milionów wyświetleń na YouTube. Przebój pojawił się w amerykańskim serialu Netflixa zatytułowanym „Przyjaciele z uniwerku” (oryg. „Friends From College”). Materiał w 2013 roku zdobył certyfikat złotej płyty[źródło]YouTube, Wikipedia, bestsellery.zpav.pl, i ?.

Grupa Weekend od lat należy do ścisłej czołówki najpopularniejszych wykonawców muzyki disco polo. Sławę zawdzięcza m.in. wydanemu w 2012 roku singlowi “Ona tańczy dla mnie”[źródło]muzyka.interia.pl 2020. Przypomnijmy, że 29 czerwca 2018 roku, nakładem wytwórni płytowej Green Star, ukazał się krążek formacji “Kocham jej oczy”.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/WeekendZonkos.

Tekst nagrania "Żonkoś"

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: muzyka.interia.pl, voxfm.pl, disco-polo.info, | muzyka.interia.pl, bestsellery.zpav.pl, YouTube, Wikipedia, i inne?

Powiązane wpisy

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach