Przejdź do głównej zawartości

George Ezra - Green Green Grass

george-ezraJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego piosenkarza George’a Ezry zatytułowana “Green Green Grass”. Singiel promuje najnowszy krążek studyjny artysty zatytułowany ‘Gold Rush Kid’, który ukazał się 10 czerwca 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Columbia. Album jest utrzymany w gatunku Indie Rock. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to jego trzeci album studyjny. Materiał zdobył certyfikat srebrnej płyty. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że krążek znalazł się w TOP10 na 8 listach albumów. Wydawnictwo na polskiej liście albumów (ZPAV) zajęło pozycję numer 26, a na UK Albums (OCC) zajęło najwyższą pozycję numer 1. Serwis NME przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek, także dziennik The Guardian przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek. W artykule opublikowanym w serwisie rytmy.pl w dniu 31 stycznia 2022 (tj. przed ukazaniem się płyty) czytamy o ‘Gold Rush Kid’: Złoży się na niego dwanaście poruszających i wzniosłych kompozycji, nad którymi muzyk pracował ze swoim wieloletnim współpracownikiem – Joelem Pottem. Każda z nich została napisana i wyprodukowana w Londynie.[źródło]Wikipedia, discogs.com, rytmy.pl

Sam Ezra tak pisze o albumie:

„Gold Rush Kid”? To ja! Te piosenki brzmią jak ja i właśnie to je łączy.

“Cały album nie zaskoczył mnie niczym szczególnym i odrobinę rozczarował. Być może jestem zbyt mocno przywiązana do Staying at Tamara’s, być może zmienił się mój gust. Czy mam zbyt wysokie wymagania? Nie można przecież powiedzieć, że Gold Rush Kid odstaje jakością od poprzednich dzieł Ezry. Niestety to już tylko album, nie dzieło” – napisała Katarzyna Latała w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl.

Gatunki nowej piosenki to Rock i Pop[źródło]discogs.com. Materiał napisali: Joel Pott, Stuart Price oraz George Ezra. Kompozycja została wyprodukowana przez brytyjskiego producenta Joela Potta i angielskiego producenta Stuarta Price’a.

Singiel “Green Green Grass” to następca singla “Anyone for You (Tiger Lily)”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 4 maja 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 6 095 448 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Isaac Ravishankara. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Logan Triplett.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego Brytyjczyka pt. “Shotgun”, który na YouTube ma już 311 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Shotgun” znalazł się w TOP10 na 20 listach przebojów. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. W zestawieniu najpopularniejszych utworów w stacjach radiowych – Airplay za 2019 rok nutka zajęła pozycję numer 94. Kompozycja na liście UK Singles (OCC) zajęła najwyższą pozycję numer 1, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 15, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 5, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 7, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 35. Kawałek otrzymał nominację do Brit Awards w kategorii British Single of the Year. Materiał zdobył certyfikat dwunastokrotnie platynowej płyty[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

George Ezra to brytyjski muzyk, zdobywca nagrody BRIT oraz wielu platynowych płyt[źródło]KM i newsroom.sonymusic.pl 17 maja 2022. Artysta popularność zdobył m.in. dzięki przebojowi „Shotgun”, który pochodzi z płyty ‘Staying At Tamara’s’[źródło]meloradio.pl. Muzyk w przyszłym roku ma wystąpić w Polsce. Artysta ma dać koncert 19 lut 2023 w Warszawie (Torwar). Natomiast najbliższy koncert muzyka ma się odbyć na wydarzeniu pn. Boardmasters Festival, które ma mieć miejsce w dniach 10-14 sierpnia 2022 w Newquay, UK.

źródło: discogs.com, rytmy.pl, empik.com, allaboutmusic.pl, | newsroom.sonymusic.pl, meloradio.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

Imagine Dragons - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki grupy Imagine Dragons to: “Symphony”. Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam ją znajdziesz. Wideo z YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Imagine Dragon zatytułowana “Symphony”. Singiel pochodzi z podwójnego krążka ‘Mercury — Acts 1 & 2’, który ukazał się 1 lipca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Interscope i Kidinakorner. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternative Rock, Indie Rock i Pop Rock. W pierwszej części albumu znajduje się 14 numerów, natomiast w drugiej jest ich 18. Goście na krążku to JID i Cory Henry. Producenci: Brandon Darner, Goldwiing, Imagine Dragons, Jason Suwito, Jayson DeZuzio, Jesse Shatkin, Joel Little, KillaGraham, MAG, Mattman & Robin, Mick Coogan, New Haven, Nick Scapa, Rick Rubin, Sir D

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr