Przejdź do głównej zawartości

Enej - nowa piosenka

enejTytuł nowej piosenki zespołu Enej to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy Enej zatytułowana “Noce i Dnie”.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu i kompozytorami są Piotr “Lolek” Sołoducha oraz Mirosław “Mynio” Ortyński.

Singiel “Noce i Dnie” to następca singla „Biegnę” (nagranego wraz z Matheo).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 22 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 141 961 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Aleksander Wilk, który był również operatorem kamery.

W opisie pod wideo napisano:

“Noce i Dnie – to nasz najnowszy singiel, którego premierę zaplanowaliśmy na 22 czerwca 2022 roku. Po dwóch latach pandemii, podczas której udało nam się wydać dwie płyty („A skiela Wy?” oraz „Idealny Sen”), chcemy dać Wam coś zupełnie nowego. Noce i Dnie to dobrze znane Wam brzmienie i nasz „enejowy” styl, jednak mamy nadzieję, że da się również wyczuć trochę świeżości. Tym razem inspiracją do stworzenia piosenki stało się dynamiczne brzmienie minionych dekad, powracające w nowej, odświeżonej formie. Ciekawostką zdecydowanie jest fakt, że słowa do tego numeru w większości napisał Piotr „Lolek” Sołoducha – jest to jego debiut w tej, jakże wymagającej, roli. Piosenka Noce i Dnie została wybrana przez nas spośród kilku, które w ostatnim czasie stworzyliśmy, zatem w niedługim czasie spodziewać się można kolejnych, niezwykle ciekawych propozycji muzycznych prosto z naszego studia.”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu zespołu pt. „Kamień z napisem Love”, który na Youtube ma już 70 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Kamień z napisem Love” bił rekordy popularności w stacjach radiowych[źródło]suwalki24.pl. Nutka na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła najwyższą pozycję numer 7[źródło]Wikipedia. Teledysk do tego kawałka otrzymał Yacha Internautów na gali 24. Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film 2015[źródło]jazzsoul.pl.

Enej to jedna z najpopularniejszych grup polskiej sceny muzycznej ostatnich lat[źródło]rozrywka.radiozet.pl 19.04.2021. Przełomowym okazał się rok 2005, kiedy w formacji pojawiła się nowa twarz – Mirosław „Mynio” Ortyński, który to wraz z Piotrem „Lolkiem” Sołoduchą stworzył niepowtarzalny duet zarówno sceniczny, jak i twórczy[źródło]festival.energylandia.pl.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych kapeli zamyka wydany 26 czerwca 2020 roku krążek ‘A skiela Wy?’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej My Music. Album jest utrzymany w gatunku folk tradycyjny. Płyta zawiera 15 numerów. Jest to ich szósty album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 9. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS[źródło]Wikipedia, Google, olis.onyx.pl.

“A skiela Wy” to odbiegający nieco od głównego nurtu działalności zespołu projekt, to płyta pod każdym względem wyjątkowa, inspirująca i prawdziwa, a wynika to zarówno z niezwykłego procesu twórczego, jak i materiału muzycznego będącego uniwersalnym nośnikiem ludzkich emocji od wieków – czytamy w serwisie empik.com.

Krążek ‘A skiela Wy?’ to następca krążka studyjnego ‘Kolędy pod wspólnym niebem’ (2018).

Warto wspomnieć, że w zeszłym roku Enej wydał album kompilacyjny. Krążek zatytułowany “Idealny sen” ukazał się 7 maja 2021 roku nakładem wytwórni płytowej My Music. Płyta jest utrzymana w gatunkach folk, ska, folk rock oraz punk rock i zawiera 16 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 11. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

“Jest pełnym wdzięku i smaku podsumowaniem dotychczasowej działalności zespołu, zawiera wszystkie najważniejsze piosenki bijące do tej pory rekordy popularności na antenach rozgłośni radiowych i w serwisach internetowych. Czujne ucho każdego wiernego fana zauważy jednak z pewnością fakt, iż każda piosenka zaaranżowana i zagrana została na nowo, by podkreślić długą drogę, jaką przeszli muzycy” – napisał o materiale serwis empik.com.

Dodajmy, że poza znanymi już kawałkami do listy nutek na krążku dołączyło kilka zupełnie nowych numerów.

“Podchodząc do przesłuchania krążka miałem przeczucie, że będzie to coś dobrego i nie myliłem się. Właśnie tak powinny brzmieć w moim odczuciu albumy podsumowujące pewien etap w karierze zespołu, czy to artysty solowego” – napisał Sebastian Torbicz w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl[źródło]allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert formacji ma się odbyć 18-08-2022 w miejscowości Kraków, a kolejny 29-09-2022 w miejscowości Lublin.

źródło: | suwalki24.pl, jazzsoul.pl, rozrywka.radiozet.pl, festival.energylandia.pl, olis.onyx.pl, empik.com, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Single

RokTytułPozycja na liście
POL
[48]
RMF
[49]
Eska
[50]
2011„Radio Hello”11
2012„Skrzydlate ręce”[57]11
„Tak smakuje życie”[58]11
2013„Lili”111
„Symetryczno-liryczna”311
2014„Zbudujemy dom”311
2015„Nie chcę spać”121
„Kamień z napisem Love”714
„Dzisiaj będę ja”41
2016„Może będzie lepiej”161
2017„Zagubiony”131
2019„Idealny sen”153
2020„Ostatni raz”2122
„Kare konie”
(oraz Zazula)
„A u Jawora”
„W moim ogródeczku”
„Grozi nam cud”193
2021„Samoloty”
„Biegnę”
(oraz Matheo)
2022„Noce i dnie”
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

W 2019 roku wystąpili również gościnnie w utworze „Wolę Ciebie wolność” u boku Donatana oraz RL9.

Enej – polski zespół muzyczny, założony w 2002 roku w Olsztynie. Enej, ze względu na korzenie części składu zespołu, czerpie inspiracje z kultury ukraińskiej. Nazwa zespołu pochodzi od imienia Eneasza – głównego bohatera Eneidy Iwana Kotlarewskiego – ukraińskiej trawestacji utworu Wergiliusza. Początkowo prace grupy były inspirowane ukraińską muzyką ludową. Od 2005 roku grupa zaczęła tworzyć swój własny styl, nowa muzyka i instrumenty pojawiły się w zespole. W 2006 roku zespół wziął udział w festiwalu Union of Rock Węgorzewo 2006, gdzie zdobył nagrodę dziennikarzy. 7 maja 2011 Enej wygrał program rozrywkowy Must Be the Music na kanale Polsat. W 2013 r. polski poseł Janusz Wojciechowski, wezwał grupę Enej do zmiany nazwy. Polityk uważa, że ​​jej muzycy chwalą imię jednego z przywódców UPA Petro Oliynyka. W grudniu 2014 roku zespół zaśpiewał piosenkę “Bilia Topoli”, poświęconą ukraińskim żołnierzom. Aktualny skład formacji stanowi osiem osób. Obecnie wokalistą grupy jest Piotr “Lolek” Sołoducha. Gatunki ich muzyki to muzyka alternatywna, rock, ska, folk, pop, folk rock, punk rock i punky reggae.

Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Ulice” ukazała się 17 listopada 2008 roku nakładem wytwórni płytowej Czemu Nie Records i jest utrzymana w gatunkach folk oraz ska. Album zawiera 15 piosenek plus jeden bonus. Wydawnictwo zadebiutowało na 21. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz uk.wikipedia.org

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach