Przejdź do głównej zawartości

Alan Walker, Benjamin Ingrosso - Man on the Moon

Alan WalkerJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka norweskiego producenta Alana Walkera oraz szwedzkiego piosenkarza i producenta Benjamina Ingrosso zatytułowana “Man on the Moon”. Singiel promuje najnowszy krążek artysty zatytułowany ‘World of Walker’, który ukazał się 26 listopada 2021 roku nakładem wytwórń płytowych MER i Sony. Płyta jest utrzymana w gatunkach Dance-pop, Indie Pop, House, Tropical House, Moombahton oraz Trap i zawiera 15 numerów. Do Alana dołączyła długa lista imponujących artystów, między innymi Ava Max, Sabrina Carpenter, Hans Zimmer, Farruko, Salem Ilese i wielu innych.

“Co mogę powiedzieć o albumie? Pomysł niesamowity, w szczególności pokazanie tajemniczości w każdym aspekcie. Czy podczas słuchania kawałków zanim krążek powstał, czy w procesie słuchania i oglądania. Podoba mi się też świat przedstawiony, który jest odzwierciedleniem samego Alana Walkera” – napisał Miłosz Śliwiński w recenzji wydawnictwa w serwisie radio17.pl.

Gatunki nowej piosenki to Taneczna/elektroniczna i pop. Materiał napisali: Jesper Borgen, Jesper Jenset, Gunnar Greve Pettersen, Big Fred, Vinni, Carl Hovind, Sander Meland, Alan Walker, Marcus Arnbekk, Jessica Agombar oraz David Stewart. Kompozycja została wyprodukowana przez Davida Stewarta, kaspera i Alana Walkera.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 62, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4.

Singiel “Man on the Moon” to następca singla “World We Used to Know” (nagranego wraz z Winoną Oak).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 26 listopada 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 7 206 263 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Mads Neset (był reżyserem klipu do nutki Norwega “Sweet Dreams”). Kierownikiem zdjęć do teledysku był Emil Håseth Gurvin.

W opisie pod wideo czytamy:

It’s out! World Of Walker is finally where it belongs. With Walkers all around the world. Thank you for inspiring and being part of the creative journey. In Man On The Moon we dive further into the Red Nexus storyline. I’m excited to share this music video alongside one of my favorite tracks on the album with the talented and versatile @Benjamin Ingrosso
– Alan

W komentarzu pod wideo Alan Walker napisał:

How is everyone enjoying the album so far? What is your favorite track?

Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Faded”, który ma już 3,2 mln wyświetleń.
Dodajmy, że singiel „Faded” stał się międzynarodowym hitem. Utwór osiągnął najwyższą pozycje numer jeden w ponad dziesięciu krajach oraz znalazł się w TOP5 w ponad 25 krajach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a także na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Kawałek w lutym 2016 r. osiągnął również numer jeden na liście 100 najpopularniejszych piosenek Shazam na całym świecie. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

Alan Walker muzykę tworzyć zaczął w 2012 i udostępniając ją w sieci przykuł uwagę prestiżowych producentów oraz wytwórni. Muzyk jest już niezaprzeczalnie jedną z największych gwiazd nurtu EDM. W artykule opublikowanym w serwisie koncertomania.pl w dniu 24-09-2021 czytamy: Alan jest dziewiątym najczęściej obserwowanym artystą na YouTube i dwudziestym najczęściej obserwowanym artystą w Spotify. Obecnie może pochwalić się ponad 50 miliardami odtworzeń audio i wideo.

W marcu 2020 serwis rmf.fm pisał o 24-letnim artyście:

“Jeden ze stu najpopularniejszych artystów na Spotify był headlinerem ponad 500 festiwali, takich jak Coachella, Tomorrowland czy Lollapalooza oraz współpracował z takimi gwiazdami jak Justin Bieber, Rihanna i Kygo. Jego twórczość została wyróżniona m.in. podczas gali MTV EMA, BRIT Awards, Billboard 21 under 21 oraz w prestiżowym DJ MAG Top 100”

Wśród jego nagród jest nagroda MTV Europe Music Awards 2016 w kategorii Best Norwegian Act, Eska Music Awards 2016 w kategorii Best International Hit, MTV Europe Music Awards 2017 w kategorii Best Norwegian Act i MTV Europe Music Awards 2018 w kategorii Best Norwegian Act. W zeszłym roku w prestiżowym zestawieniu DJ Mag „Top 100” zajął 22 miejsce. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Faded”, który ma już 3,2 mln wyświetleń. Dodajmy, że singiel „Faded” stał się międzynarodowym hitem. Utwór osiągnął najwyższą pozycje numer jeden w ponad dziesięciu krajach oraz znalazł się w TOP5 w ponad 25 krajach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a także na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Kawałek w lutym 2016 r. osiągnął również numer jeden na liście 100 najpopularniejszych piosenek Shazam na całym świecie. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 20 lut 2022 w Everett, MA, US, Memoire, a kolejny 22 lut 2022 w Mashantucket, CT, US, Shrine at Foxwoods.

Benjamin Daniele Wahlgren Ingrosso (ur. 14 września 1997 w Danderyd) – szwedzki piosenkarz i autor piosenek pochodzenia włoskiego. Zwycięzca Melodifestivalen 2018. Reprezentant Szwecji w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji (2018). Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Dance You Off”, który ma już 9 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych 24-letniego wykonawcy zamyka wydany 16 kwietnia 2021 roku krążek “En gång i tiden (del 2)”. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 8 kwietnia 2022 Johanneshov, Sweden, Fållan, a kolejny na wydarzeniu pn. Lollapalooza Stockholm, które ma mieć miejsce w dniach 1-3 lip 2022 w Stockholm, Sweden.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: radiozw.com.pl, radio17.pl, music.apple.com, discogs.com, bestsellery.zpav.pl, | empik.com, rmf.fm, koncertomania.pl, djmag.com/top100djs, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Najnowsze wpisy

Archiwum (kliknij aby rozwinąć)

Pokaż więcej

Najnowsze wpisy z działu Newsy Muzyczne