Przejdź do głównej zawartości

Beata Kozidrak - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Beaty Kozidrak to: “Panama”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach

https://beatakozidrak.lnk.to/Panama

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Beaty Kozidrak zatytułowana “Panama”. Singiel ten to ostatnia zapowiedź nowego krążka artystki zatytułowanego “4B”, który ma się ukazać 23 lutego tego roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland. Na albumie będziemy mogli usłyszeć także Kamila Bednarka oraz chór Sound’n’Grace.

W artykule opublikowanym w serwisie rmf.fm czytamy o “4B”:

“Artystka we współpracy z Mariuszem Obijalskim oraz Arkiem Koperą (producentami odpowiedzialnymi za utwory Sanah, Fisz Emade Tworzywo czy Natalii Szroeder) stworzyła album niezwykle eklektyczny – synthowe brzmienia lat 80. mieszają się z muzyką latino oraz klasycznymi, pełnymi emocji balladami.”

Kawałek ten jest o poszukiwaniu złotego środka w życiu. Beata znalazła go w egzotycznej Panamie, na szczycie wulkanu Baru.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/album/panama-single/1665704219. Autorką tekstu jest Beata Kozidrak. Muzyka: Beata Kozidrak, Mariusz Obijalski oraz Arkadiusz Kopera.

Oficjalne audio do nowego utworu na YouTube ukazało się 27 stycznia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 45 489 wyświetleń na YT.

W opisie pod wideo czytamy:
“Premiera nowego albumu Beaty – „4B” już 23 lutego!
Zamów album w przedsprzedaży z autografem: https://sklep.beatakozidrak.pl/sklep/108-4b-plyta-z-autografem-preorder.html”

Na stronie do której prowadzi powyższy link czytamy m.in.:
„4B” (For B.) jest płytą stworzoną od Beaty dla… Beaty. To pierwszy projekt artystki w którym robi coś zupełnie bezkompromisowo, dla samej siebie – wbrew przyjętym konwenansom i tym, co mówią inni
To najbardziej osobista płyta w mojej karierze. Opowiada o bólu, o trudnych sytuacjach i o tym jak człowiek potrzebuje wówczas drugiego człowieka i jego bliskości.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 62-letniej artystki pt. “Upilam sie Toba”, który na Youtube ma już 19 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Upilam sie Toba” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął pozycję numer 15, natomiast na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5. Materiał pokrył się podwójną platyną[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Beata Kozidrak jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych wokalistek w świecie polskiej muzyki[źródło]plejada.pl 28 sie 2022. Wykonawczyni jest znana z pop-rockowego zespołu Bajm, jak i działalności solowej[źródło]kultura.onet.pl.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artystki zamyka wydany 16 września 2016 roku krążek “B3”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jej trzeci album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Wydawnictwo zadebiutowało na 3. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Longplay ukazał się w dwóch wersjach: standardowej i deluxe.
[źródło]Wikipedia, olis.onyx.pl, rmf.fm

“B3 to dobra płyta. Dobra pod pewnym względem, a mianowicie – gdyby rozpatrywać ją w zupełnym oderwaniu od dotychczasowej twórczości Beaty Kozidrak. Natomiast w porównaniu z całym dorobkiem artystki, począwszy od pierwszej płyty Bajmu albo, jak kto woli, pierwszej solowej płyty Beaty, B3 wypada mocno średnio” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 14-02-2023 w miejscowości Lublin, a kolejny 16-02-2023 w miejscowości Wrocław.

źródło: music.apple.com, newsroom.sonymusic.pl, rmf.fm, | plejada.pl, kultura.onet.pl, olis.onyx.pl, rmf.fm, allaboutmusic.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Tekst nagrania “Panama”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

RokTytułNajwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)

[5]
POL
(airplay
nowości)

[6]
RMF
[7]
1998„Siedzę i myślę”XXX
„Taka Warszawa”
„Wieczna zima”
„Żal mi tamtych nocy i dni”
1999„Dakota”
2001„Rzeka marzeń”
2003„Stara baśń”
(oraz Katarzyna Pietras)
9
2005„Teraz płynę”5
„Złota brama”10
2009„Nie pytaj o miłość”
2016„Bingo”935
„Upiłam się Tobą”1553
„Niebiesko-zielone”1113
2017„Ruchome wydmy”1444
„Letni wiatr”403
„Obok nas”
2020„Bliżej”1351
2021„Gambit”1851
„Biegiem”
(oraz Kamil Bednarek)
2022„Jak dla mnie”
2023„Panama”X
„–” pozycja nie była notowana.
„X” oznacza, że lista przebojów nie istniała w danym okresie.

W 2022 roku wystąpiła również gościnnie w utworze “Miedzy nami” u boku Justyny Steczkowskiej.

Biogram

Beata Elżbieta Kozidrak (ur. 4 maja 1960 w Lublinie) – polska piosenkarka, wokalistka zespołu Bajm, operująca ponad czterooktawową skalą głosu podczas śpiewu potrafi osiągnąć rejestr gwizdkowy, autorka tekstów, kompozytorka. W szkole podstawowej uczyła się gry na skrzypcach. W liceum zaczęła trenować szermierkę i gimnastykę artystyczną, ale porzuciła je dla śpiewania. Na scenie debiutowała, śpiewając w chórze szkolnym oraz zespołach działających przy III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, do którego uczęszczała. Gatunek jej muzyki to pop.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Beata” ukazała się 31 sierpnia 1998 roku nakładem wytwórni płytowej Pomaton EMI i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 13 piosenek. Na krążku gościnnie występują muzycy waszyngtońskiej sceny jazzowej: George Hazelrigg – instrumenty klawiszowe, Geoff Hazelrigg – kontrabas oraz Jimmy Willson – trębacz. Producentem całości jest Andrzej Pietras. Materiał pokrył się podwójną platyną.

“Większość tracklisty Beaty trzyma poziom, ale jednocześnie nie pozwala słuchaczowi zapomnieć, że obcuje on z płytą wokalistki Bajmu. […] U Kozidrak elementy elektroniczne stanowią przede wszystkim rolę bardzo sprytnych ozdobników, przykuwających uwagę, odświeżających, „ocieplających wizerunek Kozidrak”. Jednocześnie czynią one solowy debiut naszej rockowej lwicy czymś szczególnym – unikatowym miksem modnych w latach 90. bitów i absolutnie polskiego popu i rocka…” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie popmoderna.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, empik.com oraz popmoderna.pl

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach