Przejdź do głównej zawartości

Letni - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Letni to: “Za mnie”
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

YouTube Music

Te nagranie dostępne jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego zespołu Letni zatytułowana “Za mnie”. Kawałek ten to parodia wielkiego przeboju Skolima zatytułowanego “Wyglądasz idealnie”.

“Piosenka otrzymała tytuł “Za mnie” i nawiązuje do grubej imprezy z dużą ilością procentów, które powodują brak chęci i możliwośći pójścia do pracy. Całość okraszona została fajnym i zwariowanym teledyskiem” – czytamy w serwisie disco-polo.info.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorami tekstu są Maciej “Canton” Piotrowski oraz Dawid “Anton” Antonkiewicz, natomiast kompozytorami są Konrad Skolimowski/Mateusz Chmielewski.

Hitu Skolima “Wyglądasz idealnie” możecie posłuchać i obejrzeć na tej stronie.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 19 sierpnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 338 470 wyświetleń na YT. Wystąpili: Anton, Canton, Mateusz Pustuła, Koksu z kotem, Chwytak i Dj Wiktor, Sylwia i Wojtek “Weź Nie Pytaj”, Gosia i Iwona, Paweł, Marcin Loranty “Kanapowcy”, Ewelina.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu formacji pt. “Pomidorowa”, który na Youtube ma już 67 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że materiał “Pomidorowa” to parodia kompozycji Sarsy “Naucz Mnie”[źródło]antyradio.pl i YT. Nutka stała się hitem internetu. Produkcja we wrześniu 2015 roku była najczęściej oglądanym teledyskiem na YT[źródło]party.pl 10.10.2015.

Grupa Letni zasłynęła dzięki niezliczonej ilości przebojów i parodii. Cały projekt Letni jak i nazwa powstały bardzo spontanicznie i ujrzały światło dzienne w wakacje 2009 roku[źródło]eska.pl.

źródło: | antyradio.pl, party.pl, eska.pl, YouTube, i inne?

Tekst nagrania “Za mnie”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Lista utworów

1. 1 Dzień Tygodnia (Parodia Cypis- 6 Dzień Tygodnia)
2. 8 Cud
3. A może sie wyklepie
4. Akademicki Melanż
5. Antykoncepcja
6. AZS gośc. Szparagi
7. Balanga (prod. Sebastian Ferlei)
8. Bede grau w gre
9. Bejbe ciśniesz
10. Polej (oraz Szwagry)
11. Za mnie (PARODIA Skolim – “Wyglądasz idealnie”)
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Letni, dawniej Letni, Chamski Podryw – polski duet popowo-hip-hopowy założony w 2009 w Kielcach przez Macieja Piotrowskiego i Dawida Antonkiewicza. Gatunki ich muzyki to muzyka pop, hip-hop oraz parodia. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Oranżada, koleżanki, petardy” ukazała się 12 lutego 2011 roku nakładem wytwórni płytowej Fonografika i jest utrzymana w gatunkach hip-hop oraz Comedy. Album zawiera 13 piosenek. Jednym z dwóch gości pojawiających się na materiale jest Mandaryna. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, discogs.com oraz preorder.pl