Przejdź do głównej zawartości

Ellie Goulding - Let It Die

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiej piosenkarki Ellie Goulding zatytułowana “Let It Die”. Singiel jest kolejną zapowiedzią nowego krążka studyjnego artystki zatytułowanego ‘Higher Than Heaven’, który ma się ukazać 3 lutego 2023 roku nakładem wytwórni płytowej Polydor. Materiał powstały we współpracy z najważniejszymi obecnie producentami pop to połączenie dudniących basów i syntezatorów z melodiami pełnymi euforii. ‘Higher Than Heaven’ będzie piątym studyjnym albumem Brytyjki.

Gatunek nowej piosenki to pop. Materiał napisali: Ellie Goulding, Tom Mann, Andrea Rocha oraz LOSTBOY. Kompozycja została wyprodukowana przez LOSTBOY’a.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 19 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 696 135 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała Carlota Guerrero.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 35-letniej Brytyjki pt. „Love Me Like You Do”, który na Youtube ma już 2,2 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Love Me Like You Do” promował film Pięćdziesiąt twarzy Greya (ang. Fifty Shades of Grey). Nutka ta odniosła globalny sukces, stając się najbardziej udanym singlem Ellie, a także jej pierwszym numerem jeden w różnych krajach. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP5 na 48 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 36 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1, na liście UK Singles (OCC) numer 1, na liście US Billboard Hot 100 numer 3, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 4, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 1, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 30, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 1, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 1, a na liście US Rhythmic (Billboard) numer 27 (stan na 12.12.2022). W Wielkiej Brytanii spędziła cztery tygodnie na pierwszym miejscu na liście UK Singles Chart, jednocześnie utrzymując rekord najczęściej odtwarzanego kawałka w ciągu jednego tygodnia w Wielkiej Brytanii. Towarzyszący kompozycji wideoklip, który zawiera sceny z filmu i taniec Ellie ze swoim partnerem w sali balowej, stał się 21. filmem, który otrzymał miliard wyświetleń na YouTube i otrzymał nominację do nagrody 2015 MTV Video Music Awards w kategorii Best Female Video. Nutka przyniosła Ellie jej pierwszą nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Pop Solo Performance, a autorzy kawałka byli nominowani do nagrody Grammy w kategorii Award for Best Song Written for Visual Media. Kompozycja była także nominowana do nagrody Golden Globe Award w kategorii Best Original Song oraz do nagrody Broadcast Film Critics Association Award w kategorii Best Song. Nutka w 2015 roku zdobyła tytuł Cyfrowej Piosenki Roku w kategorii Piosenka Zagraniczna (Cyfrowa Piosenka Roku to przyznawane producentom nagrań wyróżnienie Związku Producentów Audio Video, dla najlepiej sprzedających się piosenek w formacie Digital). Kawałek w rocznym podsumowaniu najczęściej granych utworów w polskich stacjach radiowych Airplay 2015 zajął 17 miejsce. Materiał w podsumowaniu YouTube 2015 roku, zdobył tytuł najpopularniejszego teledysku w Polsce. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie diamentowej płyty[źródło]Google, Youtube, Wikipedia, bestsellery.zpav.pl.

Ellie Goulding jest jedną z czołowych brytyjskich wokalistek, która swoim przebojem “Lights” podbiła listy przebojów na całym świecie[źródło]dziendobry.tvn.pl 2020. Ellie oficjalną karierę rozpoczęła w 2010 roku, kiedy do sprzedaży trafiła jej debiutancka płyta pt. “Lights”[źródło]przeambitni.pl. Wykonawczyni zdobyła szereg prestiżowych wyróżnień, w tym zdobyła dwie nagrody BRIT Awards[źródło]Wikipedia grudzień 2022. W artykule opublikowanym w serwisie muzyk.net w dniu 24 października 2022 czytamy o Ellie Goulding: Łącznie artystka sprzedała ponad 18 milionów albumów i 140 milionów singli, a także zgromadziła 23 miliardy streamów na całym świecie. Dzięki ponad 50 milionom obserwatorów na swoich platformach społecznościowych zdobyła również Diamentową Nagrodę YouTube z 10 milionami subskrybentów na swoim kanale i ponad 5 miliardami wyświetleń. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artystki zatytułowana “All By Myself” (nagrana wraz z Alokiem i Sigalą), której możecie posłuchać na tej stronie[źródło]bestsellery.zpav.pl.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artystki zamyka wydany 17 lipca 2020 roku krążek ‘Brightest Blue’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Polydor. Album jest utrzymany w gatunku Pop i został podzielony na dwie części: Brightest Blue, na którą składa się 13 numerów napisanych przez Ellie, oraz EG.0 (5 numerów), gdzie można usłyszeć wszystkie kolaboracje Ellie m.in. z Juice WRLD, Lauvem czy Blackbearem. Wydanie płyty, pierwotnie zaplanowane na 5 czerwca 2020 r., zostało opóźnione z powodu pandemii COVID-19. Wydawnictwo poprzedzają trzy single: „Worry About Me”, „Power” i „Slow Grenade”, na których gościnnie występują m.in. Blackbear, Diplo, Juice Wrld, Lauv, serpentwithfeet i Swae Lee. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP20 na 7 listach, w tym na pierwszym miejscu na 1 liście. Krążek pokrył się złotem (stan na 12.12.2022). Album otrzymał generalnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 74/100, na podstawie 10 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Jest to czwarty studyjny album wykonawczyni.

“Brightest Blue to album na który warto było tyle czekać. Wszystko jest dopracowane i dopięte na ostatni guzik. Ellie Goulding z jednej strony powraca do korzeni, ale czerpie z tego w zmienionej formie. Przez podzielenie płyty na dwie części zamyka krytykom usta i udowadnia, że jest prawdziwie wszechstronną artystką” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Aby promować album, Ellie Goulding miała wyruszyć w trasę Brightest Blue Tour 28 kwietnia 2021 r., jednak zostało to przesunięte na 5 października 2021 r. z powodu ograniczeń COVID-19 w Wielkiej Brytanii.

Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 7 lutego 2023 r. w London, UK, KOKO, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

źródło: muzyk.net, allaboutmusic.pl, | bestsellery.zpav.pl, dziendobry.tvn.pl, przeambitni.pl, muzyk.net, Google, Youtube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

MP3 z YouTube Music

Te nagranie w formacie MP3 dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach

https://elliegoulding.lnk.to/letitdie

Tekst nagrania “Let It Die”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach