Przejdź do głównej zawartości

Joel Corry - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Joela Corry’ego to: “Lionheart (Fearless)”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

MP3 z YouTube Music

Te nagranie w formacie MP3 dostępne jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka brytyjskiego producenta Joela Corry’ego oraz angielskiego piosenkarza Toma Grennana zatytułowana “Lionheart (Fearless)”. Kawałek powstał podczas kilku sesji, które Corry i Grennan odbyli pod koniec 2021 roku.

“Lionheart (Fearless)” to pełen empatii, porywający taneczny utwór, łączący imponującą produkcję Joela z fantastycznym głosem Toma – czytamy w serwisie djpromotion.com.pl.

Jestem podekscytowany współpracą z moim kumplem, Tomem Grennanem. Tom jest niesamowitym artystą, w szczytowej formie – powiedział Joel.

Gatunek nowej piosenki to Dance-pop. Materiał napisali: Digital Farm Animals, James Murray, Jamie Scott, Joel Corry, Lewis Thompson, Mike Needle, Mustafa Omer, Neave Applebaum i Tom Grennan. Kompozycja została wyprodukowana przez Digital Farm Animals, Joela Corry i New Levels.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 3 listach przebojów. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 18. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 22, na liście UK Dance (OCC) numer 5, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 43 (dostęp 29.12.2022).

Singiel “Lionheart (Fearless)” to następca singla “History” (with Becky Hill).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 28 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 772 280 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniego Brytyjczyka pt. “Head & Heart” (nagrany wraz z MNEK-iem), który na YouTube ma już 220 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Head & Heart” stał się międzynarodowym przebojem. Kawałek osiągnął pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii w dniu 24 lipca 2020 r., po pierwszym wejściu na listę UK Singles Chart pod numerem piętnastym, dwa tygodnie wcześniej. Nutka stała się pierwszym numerem jeden zarówno dla Joela Corry’ego, jak i MNEK-a w ich ojczystym kraju i pozostawała na szczycie przez sześć kolejnych tygodni. Kompozycja spędziła 61 tygodni na UK Singles Chart. Numer osiągnął również pierwsze miejsce na liście Scottish Singles Chart. „Head & Heart” osiągnął również pierwsze miejsce w Irlandii i Holandii oraz znalazł się w TOP10 na listach przebojów w kilku innych krajach, w tym w Australii, Belgii, Danii, Niemczech, Nowej Zelandii i Szwecji. Kawałek zadebiutował również na 12. miejscu w Grecji. Singiel na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 3, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 4. Piosenka została nominowana do nagrody Brit Award for Song of the Year podczas ceremonii w 2021 roku.

“Mając ponad tyle milionów słuchaczy miesięcznie, Joel Corry osiągnął najwyższy poziom sukcesu dzięki dominującym w eterze wydawnictwom, w tym „Head & Heart” z MNEK (ponad miliard streamów), „BED” z RAYE i Davidem Guettą (ponad 250 milionów streamów), a także „OUT OU” z Charli XCX, Jaxem Jonesem i Saweetie (Top 10 UK)” – pisał serwis musicboxtv.pl w artykule opublikowanym w dniu 18.10.2021.

Artysta zdobył rozgłos latem 2019 roku za sprawą utworu “Sorry”, będącego przeróbką klasyka UK garage Monsta Boya. Singiel spędził 10 tygodni w top 10 listy przebojów w Wielkiej Brytanii i ustanowił rekord Shazama po osiągnięciu 41 tysięcy tagów w ciągu 24 godzin.. Muzyk stał się jednym najbardziej płodnych twórców dance’owych przebojów na Wyspach.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 25 lutego 2023 w Atlantic City, NJ, US, HQ2, Ocean Casino Resort, a kolejny 3 marca 2023 w Manchester, UK, O2 Victoria Warehouse.

Thomas Grennan (ur. 8 czerwca 1995) to angielski piosenkarz i autor tekstów z Bedford, mieszkający w Londynie, nominowany do BRIT i Ivor Novello. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Little Bit of Love”, który ma już 43 mln wyświetleń.

źródło: discogs.com, radiokaszebe.pl, djpromotion.com.pl, | musicboxtv.pl, wpna.fm, netfan.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Lionheart (Fearless)”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

TytułRokPozycje na listach
UK
[9]
AUS
[10]
AUT
[11]
“Back Again”2015
“Light It Up”
“Just Wanna”2017
“All the Things”
“All Night”
“Sunlight”
“Feel This Way”
“Hurt”2018
“All I Need”
“Only You”
“Good as Gold”
(featuring Hayley May)
“Fallen”
(featuring Hayley May)
“Sorry”2019640
“Lonely”20204
“Head & Heart”
(with MNEK)
125
“Bed”
(with Raye and David Guetta)
202132048
“Out Out”
(with Jax Jones featuring Charli XCX and Saweetie)
63135
“I Wish”
(featuring Mabel)
17
“What Would You Do?”
(with David Guetta and Bryson Tiller)[36]
202221
“History”
(with Becky Hill)[38]
18
“Lionheart (Fearless)”
(with Tom Grennan)
22
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Tagi: Molly, Cedric Gervais
Jego najnowszy remiks to utwór “Hold Me Closer”, którego oryginalnym wykonawcą jest Elton John i Britney Spears.

Biogram

Joel Corry (ur. 10 czerwca 1989 w Londynie) – angielski DJ, producent muzyczny oraz trener fitness. Popularność zdobył w 2019 roku wraz z wydaniem swojego singla „Sorry”, w którym wokalistą była Hayley May (nie została ona wymieniona w oficjalnym teledysku). Joel stwierdził, że był pod wpływem dorastania na gatunku UK Garage i że odegrał on „ogromną rolę w jego rozwoju jako DJ-a i producenta”. Joel prowadzi także osobistą działalność szkoleniową, aplikację o nazwie Joel Corry PT oraz firmę Most Rated, która jest również nazwą jego własnej wytwórni płytowej. Gatunki jego muzyki to Dance i house. Jego debiutancka płyta EP-ka zatytułowana “Four for the Floor” ukazała się 12 czerwca 2021. Album zawiera 4 piosenki. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach