Przejdź do głównej zawartości

Kwiat Jabłoni - Kometa

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego zespołu Kwiat Jabłoni zatytułowana “Kometa”. Kawałek to kolejny singiel, który promuje nowy krążek grupy zatytułowany “Mogło być nic”. Płyta ukazała się 5 lutego 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Agora. Album jest utrzymany w gatunkach Folk oraz Pop i zawiera 12 numerów. Za produkcję całego materiału odpowiedzialny jest Wojtek Urbański. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał pokrył się platyną. Jest to ich drugi krążek studyjny.

“Gdybym miał opisać Mogło być nic jednym stwierdzeniem, byłby to ciepły koc w największą zimową zamieć. Brzmienia są świeże i bardzo przyjemne dla ucha. Niebanalne teksty skłaniają do rozważań, a to wszystko w lekki, folkowy sposób.” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl i dano jej ocenę 10/10.

Gatunek nowej piosenki to Alternatywna/niezależna. Autorem tekstu jest Jacek Sienkiewicz, natomiast kompozytorem jest Antoni Wojnar.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 31 marca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 265 348 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 28 na karcie “Na czasie” w kategorii Muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserowała Kasia Sienkiewicz. Za zdjęcia odpowiadał Marek Mogilski. Obraz powstał w magicznej scenerii Teatru Starego w Lublinie. Przewijające się w teledysku żywioły jeszcze mocniej podkreślają wyjątkowy i niezwykle emocjonalny tekst “Komety”.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu duetu pt. “Dziś późno pójdę spać”, który na Youtube ma już 35 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Dziś późno pójdę spać” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 24, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2.

Kwiat Jabłoni niezmiennie jest określany mianem „muzycznego fenomenu” i dowodu na to, że nawet w głównym, komercyjnym nurcie muzycznym jest miejsce na produkcje ambitne i refleksyjne. Jak sami podkreślają, swojej twórczości nie chcą upolityczniać, ale zależy im na przekazywaniu głębszych, uniwersalnych wartości. Formacja jest obecnie w trasie koncertowej. Finał trasy zaplanowany jest na 24 kwietnia. Zespół ma zagrać wtedy w wyprzedanym już klubie Stodoła. Grupa, do tej pory, zagrała ponad 200 koncertów.

W rozmowie z Gazeta.pl Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mówią o pracy nad płytą, o tym, dlaczego tak ważna jest dla nich ekologia, a także m.in. o tym, jaki jest największy problem w relacji ich pokolenia z internetem. Wywiad przeczytacie na tej stronie.

Najbliższy ich koncert ma sie odbyć 3-04-2022 w miejscowości Szczecin, a kolejny 11-04-2022 w miejscowości Białystok.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://agoramuzyka.ffm.to/KwiatJabloniKometa

Tekst nagrania "Kometa"

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: open.fm, allaboutmusic.pl, | open.fm, kultura.gazeta.pl, empik.com, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach