Przejdź do głównej zawartości

Kizo - LOT ft. Wac Toja

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Kizo zatytułowana “LOT” (z gościnnym udziałem polskiego rapera Wac Toja). To nie pierwsza współpraca obu Panów. Artyści po raz trzeci rozpoczynają promocję krążka Kizo wspólnym singlem. Wspólne single raperów to „Taki zwyczaj”, „Lucky Punch”, „Nasze lato”, „Chili Hot”. Nowy kawałek jest pierwszym singlem promującym najnowszą płytę Kizo zatytułowaną “Ostatni Taniec”, której premiera przewidziana jest na 17 czerwca, a jej preorder wystartował wraz z publikacją singla. W ostatni poniedziałek Kizownik zaprezentował okładkę albumu i zapowiedział trasę koncertową Ostatni Taniec Tour. Trasa na ten moment obejmuje 13 miast i rozpoczyna się 24.06.2022 w sopockiej Operze Leśnej. Za produkcję muzyki na wydawnictwie “Ostatni taniec” w całości odpowiada BeMelo.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Autorami tekstu są Wac Toja i Kizo. Kompozycja została wyprodukowana przez B.Melo.

Nutka ta to niezwykle melodyjny, letni materiał. To już powoli tradycja, że raper z Trójmiasta w okolicy wiosny rozgania muzyczny letarg.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 7 kwietnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 620 503 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 6 na karcie “Na czasie” w kategorii Muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyprodukowała ekipa Flying Digital Content.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 27-letniego artysty pt. “DISNEY”, który na Youtube ma już 96 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “DISNEY” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 21, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Według Spotify “DISNEY” był numerem 2 lata 2021 w Polsce. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

“…w nieco ponad dwa tygodnie wykręcił już grubo ponad dziewięć milionów wyświetleń na Youtube i nie schodzi z czołowych miejsc karty na czasie” – pisał o materiale “DISNEY” serwis muzyka.interia.pl w artykule opublikowanym w dniu 9 lipca 2021.

W muzycznym obrazku Kizo przenosi nas do malowniczych miejsc Barcelony. W wideoklipie pojawia się modelka z Gdańska, Monika Chmielecka, która wystąpiła też w teledyskach innych artystów.

Kizo to obecnie jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Muzyk jest jednym ze współtwórców Chillwagonu. Wideoklipy artysty często pojawiają się na liście najpopularniejszych filmów w serwisie YouTube.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artysty zamyka wydany 22 października 2021 roku krążek ‘Jeszcze pięć minut’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej chillwagon.co. Album jest utrzymany w gatunku Hip Hop. Płyta zawiera 16 numerów. Jest to jego szósty album studyjny. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Goście na albumie to: Lubin, Major SPZ, Pusher, Kabe, Oki, Berson, Janusz Walczuk, Wac Toja. Wśród producentów pojawiają się chociażby PSR, MOJI i Sergiusz.

“Jest to zróżnicowany materiał, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Tytuł nawiązuje do stylu życia artysty. Kizo ma wytatuowane na kolanie “Jeszcze pięć minut” – hasło, które towarzyszy mu na każdej imprezie” – czytamy na stronie mytosukces.pl.

Członek chillwagonu postawił na nieszablonowe podejście do preorderu. W wersji ekskluzywnej “Jeszcze pięć minut” znaleźć mogliśmy płytę, specjalny box, wlepki, a także… perfumy Sukces, krawat o długości 150 cm, skarpety oraz koszulkę koszykarską.

“Tak jak wspomniałem w jednym z tytułów – to faktycznie jest dobry krążek. Kizo zadbał o to, by jego flow dawało coś ekstra starannie wyselekcjonowanym, poprowadzony z sensem (a czasem i brawurą) podkładom. Dał się ponieść we wszystkim, tylko nie w barsach” – napisał Krzysztof Nowak w recenzji płyty w serwisie rytmy.pl.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 20-05-2022 w miejscowości Kielce, a kolejny 24-06-2022 w miejscowości Sopot.

Wac Toja właśc. Wacław Osiecki (ur. 12 czerwca 1994 w Kisielicach) – polski raper. Raper został zaproszony do 4 edycji “Młodych Wilków” akcji Popkiller. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Kapitan”, który ma już 30 mln wyświetleń. 13 kwietnia 2021 ukazał się jego album zatytułowany ‘Five’. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 06-05-2022 w miejscowości Rzeszów, a kolejny 24-06-2022 w miejscowości Gorzów Wielkopolski.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: cgm.pl, realnews.pl, muzyka.interia.pl, discogs.com, | bestsellery.zpav.pl, muzyka.interia.pl, eska.pl, mytosukces.pl, rytmy.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne