Przejdź do głównej zawartości

George Ezra - Anyone For You (Tiger Lily)

george-ezraJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego piosenkarza George’a Ezry zatytułowana “Anyone For You (Tiger Lily)”. Singiel jest zapowiedzią nowego krążka artysty zatytułowanego ‘Gold Rush Kid’, który ma się ukazać 10 czerwca 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Columbia. Złoży się na niego dwanaście poruszających i wzniosłych kompozycji, nad którymi artysta pracował ze swoim wieloletnim współpracownikiem – Joelem Pottem. Każda z nich została napisana i wyprodukowana w Londynie. Sam Ezra pisze o albumie:

„Gold Rush Kid”? To ja! Te piosenki brzmią jak ja i właśnie to je łączy.

Po wydaniu „Gold Rush Kid”, Ezra ma zagrać swoje największe dotychczas show, specjalny całodniowy event w londyńskim Finsbury Park 17 lipca.

Gatunki piosenki to piosenka autorska. Autorami tekstu są Joel Pott oraz George Ezra, natomiast producentem jest Joel Pott.

„«Anyone For You» to zlepek pomysłów na teksty znalezionych w starych notatnikach i przypadkowych chwilach dzielonych między muzykami w studiu”, wyjaśnia George. „Jest radosny i zaraźliwy, a ja nie mogę powstrzymać się od uśmiechu za każdym razem, gdy go śpiewam”.

Kawałek opowiada o wsparciu, co najlepiej symbolizuje jego wspaniały refren śpiewany przez George’a: Pozwól mi być twoim światłem!.

Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 16.

Singiel “Anyone for You (Tiger Lily)” to następca singla “Come on Home for Christmas”.

Oficjalny teledysk na YT ukazał się 28 stycznia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 551 646 wyświetleń na Youtube. Materiał wyreżyserował Andrew Donoho (jest reżyserem wielu teledysków m.in. Galantis: No Money, Twenty One Pilots: Saturday, Zedd and Liam Payne: Get Low). Kierownikiem zdjęć do teledysku był Nick Bupp.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniego Brytyjczyka pt. “Shotgun”, który na YouTube ma już 302 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na angielskiej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Shotgun” znalazł się w TOP10 na listach przebojów w 17 krajach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 2. W zestawieniu najpopularniejszych utworów w stacjach radiowych – Airplay za 2019 rok nutka zajęła pozycję numer 94. Kompozycja na liście UK Singles (OCC) zajęła najwyższą pozycję numer 1, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 15, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 5, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 7, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 35. Kawałek otrzymał nominację do Brit Awards w kategorii British Single of the Year. Materiał zdobył certyfikat dwunastokrotnie platynowej płyty.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych brytyjskiego muzyka zamyka wydany 23 marca 2018 roku krążek “Staying at Tamara’s”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Columbia. Album jest utrzymany w gatunkach Folk pop, stadium rock i indie folk. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Materiał zdobył certyfikat potrójnie platynowej płyty. Na angielskiej Wikipedii możemy zobaczyć, że krążek znalazł się w TOP10 na 9 listach albumów. Wydawnictwo na liście UK Albums (OCC) zajęło najwyższą pozycję numer 1, a na liście US Billboard 200 numer 68. Był to najlepiej sprzedający się album artysty roku w Wielkiej Brytanii w 2018 roku i był nominowany do brytyjskiego albumu roku podczas Brit Awards 2019. W ramach wsparcia płyty Ezra wyruszył w światową trasę koncertową 2018 zatytułowaną Staying at Tamara’s Tour, odwiedzając głównie miasta w Ameryce Północnej i Europie. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 61/100, na podstawie 7 recenzji. Serwis NME przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek, co wskazuje na „ogólnie przychylne recenzje”. Podobnie jak “Wanted On Voyage”, tak “Staying At Tamara’s” również zainspirowały podróże, a konkretnie czary na wyspie Skye, świńska farma w Norfolk, dawna obora z mąką kukurydzianą w Kent, przerobiona stodoła w północnej Walii czy Airbnb w Barcelonie, którego właścicielką była tytułowa Tamara.

“Podsumowując, album Staying at Tamara’s to kawał dobrego aczkolwiek bardzo bezpiecznego materiału. Ezra zdecydowanie pokazał jaką muzykę chce tworzyć – trzyma się konsekwentnie obranej ścieżki. Dał nam, słuchaczom, tego, czego mogliśmy się po nim spodziewać” – napisała Aleksandra Żeleźnik w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 12 kwietnia 2022 roku w London, UK, The London Palladium, a kolejny 13 kwietnia 2022 w Manchester, UK, Opera House, Manchester.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: rytmy.pl, eska.pl, shazam.com, | bestsellery.zpav.pl, empik.com, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach