Przejdź do głównej zawartości

Kungs - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Kungsa to: "Shadows".
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów - może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://kungs.lnk.to/CarlitaShadows

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka francuskiego producenta Kungsa oraz Carlity zatytułowana “Shadows”.

Gatunek nowej piosenki to House[źródło]https://www.discogs.com/release/27246579-Kungs-X-Carlita-Shadows. Materiał napisał Kungs. Kompozycja została wyprodukowana przez Kungs, Her Demons, DJ Tennis, Joseph Ashworth oraz Tom Tyger.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 2 czerwca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 286 378 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała Ferina. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Adrien Lallau. W rolach głównych: Evan Pommier, Fehdi Benjima, Leo Castell and Garance Chanut.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniego Francuza pt. “This Girl” (nagranego wraz z Cookin’ on 3 Burners), który na YouTube ma już 507 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że remix “This Girl” w wykonaniu Kungsa osiągnął numer jeden w wielu krajach, w tym we Francji i Niemczech oraz TOP10 w 18 krajach, w tym w Austrii, Kanadzie, Danii, Irlandii, Włoszech, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii (dostęp 09.2023). Billboard umieścił „This Girl” na 48. miejscu na swojej liście "100 Best Pop Songs of 2016".

Kungs to jeden z najpopularniejszych francuskich DJ i producentów muzycznych[źródło]rozrywka.radiozet.pl 3.12.2021. Artysta zdobył popularność za sprawą międzynarodowego hitu "This Girl" (vs Cookin’ On 3 Burners)[źródło]open.fm 18.02.2022.

Na Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową dyskografię albumów Muzyka zamyka wydany 18 marca 2022 roku krążek 'Club Azur', który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Island.

"Dla mnie osobiście jest to pretendent do jednego z najlepszych albumów tego roku. Mimo nieco słabszych i momentów i ogólnej przewidywalności" - czytamy w recenzji wydawnictwa w serwisie shiningbeats.pl (Ocena: 8/10).

[źródło]Wikipedia, shiningbeats.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Kungs miał wystąpić na tegorocznej edycji FEST Festivalu w Chorzowie. Imprezę jednak odwołano.

Najbliższy koncert Muzyka ma się odbyć na wydarzeniu pn. Madame Loyal, które ma mieć miejsce 21 października 2023 w Bordeaux, France.

Carlita to DJ-ka, producentka i multiinstrumentalistka ze Stambułu.

Tekst nagrania "Shadows"

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: genius.com, discogs.com, | media.universalmusic.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. Bangalore Streets (feat. Freia)
2. Clap Your Hands
3. Crazy Enough (feat. Richard Judge)
4. Don't You Know feat. Jamie N Commons
5. Dopamine (feat. JHart)
6. Freedom (feat. Wolfgang)
7. I feel so bad feat.Ephemerals
8. Lipstick
9. Melody (feat. Luke Pritchard)
10. More Mess ft. Olly Murs
11. Substitution (oraz Purple Disco Machine)
12. Shadows (oraz Carlita)
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Valentin Brunel (ur. 17 grudnia 1996), lepiej znany pod pseudonimem Kungs, to francuski DJ, producent muzyczny i muzyk. Zaczął pisać i publikować w Internecie własne kompozycje, gdy miał siedemnaście lat. Gatunki jego muzyki to House, deep house, tropical house i tech house.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana 'Layers' ukazała się 4 listopada 2016 roku nakładem wytwórni płytowej House of Barclay i jest utrzymana w gatunkach Deep house oraz tropical house. Standardowa edycja albumu zawiera 12 piosenek. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że krążek osiągnął 8 miejsce na francuskiej liście albumów i 196 miejsce na liście US Billboard 200. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie platynowej płyty (w Polsce platynowej) (dostęp 09.2023). Tytuł wydawnictwa doskonale oddaje różnorodność gatunków jakie tworzą zaskakująco spójne, charakterystyczne brzmienia Valentina.
Czytaj więcej (en)
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

źródło: en.wikipedia.org, empik.com

Powiązane wpisy

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach