Przejdź do głównej zawartości

Conan Gray - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Conana Gray'a to: "Winner".
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów - może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://conangray.lnk.to/winner

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego piosenkarza Conana Gray'a zatytułowana "Winner". Kawałek jest drugim singlem zapowiadającym nadchodzący krążek artysty. Data jego premiery na chwilę obecną nie jest nam znana.

Gatunek nowej piosenki to Pop[źródło]https://www.discogs.com/release/28164472-Conan-Gray-Winner. Materiał napisali: Conan Gray oraz Greg Kurstin. Kompozycja została wyprodukowana przez Grega Kurstina.

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 25 sierpnia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 568 691 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 24-letniego Amerykanina pt. "Heather", który na YouTube ma już 147 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel "Heather" znalazł się w TOP20 na 10 listach przebojów. Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 17, na liście US Billboard Hot 100 numer 46, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 29, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 30, a na liście US Rolling Stone Top 100 numer 20 (dostęp 09.2023). Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty (w Polsce dwukrotnie platynowej).

Conan Gray to jeden z najpopularniejszych wokalistów ostatnich kilku lat[źródło]eska.pl 2023-05-19 i zarazem jeden z najpopularniejszych artystów popowych młodego pokolenia[źródło]allaboutmusic.pl 2021-10-25. Popularność zdobył dzięki platformie YouTube, gdzie umieszczał vlogi oraz covery znanych nutek[źródło]allaboutmusic.pl, realnews.pl.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych Muzyka zamyka wydany 24 czerwca 2022 roku krążek 'Superache', który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Republic. Album jest utrzymany w gatunku Pop . Płyta zawiera 12 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 12 listach albumów. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 21, na liście UK Albums (OCC) numer 8, a na liście US Billboard 200 numer 9. Po wydaniu 'Superache' spotkał się z uznaniem krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 81/100, na podstawie 4 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 09.2023).

"Zdecydowanie drugi album w dorobku Graya podołało wyzwaniu i przebiło swojego poprzednika" - napisała Julia Maciąg w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl (ocena 9,5).

[źródło]Wikipedia, metacritic.com, allaboutmusic.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Najbliższy jego koncert ma się odbyć 23 września 2023 roku w Nowym Jorku, Global Citizen Festival.

źródło: discogs.com, genius.com, allaboutmusic.pl, | eska.pl, allaboutmusic.pl, realnews.pl, Google, YouTube, Wikipedia, ticketmaster.com, i inne?

Tekst nagrania "Winner"

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Lista utworów

1. (Can We Be Friends?)
2. (Online Love)
3. Affluenza
4. Antics
5. Astronomy
6. Best Friend
7. Checkmate
8. Comfort Crowd
9. Crush Culture
10. Never Ending Song
11. Winner
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Conan Lee Gray (ur. 5 grudnia 1998 w Lemon Grove) – amerykański piosenkarz i autor tekstów. Wychowany w Kalifornii i Georgetown w Teksasie, zaczął przesyłać vlogi, covery i swoje oryginalne piosenki na YouTube jako nastolatek. Gatunki jego muzyki to pop, indie pop, bedroom pop.

Jego debiutancka płyta zatytułowana 'Kid Krow' ukazała się 20 marca 2020 roku nakładem wytwórni płytowej Republic i jest utrzymana w gatunku Indie pop. Album zawiera 12 piosenek. Producentami krążka są Captain Cuts, Conan Gray, Dan Nigro oraz Jam City. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 5 listach albumów. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 28, na liście UK Albums (OCC) numer 30, a na liście US Billboard 200 numer 5. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty (w Polsce złotej). Po wydaniu 'Kid Krow' spotkał się z pozytywnymi recenzjami krytyków. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast DIY przyznał wydawnictwu ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 09.2023).

"Conan Gray oferuje słuchaczom coś prosto z serca i duszy, kilka kartek z pamiętnika młodego człowieka szukającego swojego miejsca w życiu. Delikatny, słodki wokal artysty również tutaj błyszczy" - napisała Izabela Zadura w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl (ocena 3,5/5 gwiazdek).

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, genius.com, allaboutmusic.pl, tekstowo.pl