Przejdź do głównej zawartości

Young Igi - Ambicje

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Young Igiego zatytułowana “Ambicje”. Kawałek zdecydowanie wyróżnia się na tle wcześniejszych nutek artysty. Cechuje go dynamiczny i wyrazisty beat. Czuć w nim brzmienie lat 80. W artykule opublikowanym w dniu 26 listopada 2020 w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl czytamy: “Kawałek jest zapowiedzią nowej płyty rapera, która ukaże się w drugiej połowie 2021 roku”. “Jednocześnie artysta zainaugurował współpracę bookingową z agencją Revolume” – czytamy w serwisie eska.pl.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Autorem tekstu jest Young Igi, natomiast kompozytorem jest PSR.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 24 listopada 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 579 925 wyświetleń na YT. Wideo jest dziełem ekipy Chupacabra Films. Futurystyczny wideoklip wyreżyserował Michał Korzewski, który był także kierownikiem zdjęć do teledysku.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 22-letniego rapera pt. “Bestia”, który w dniu 1.01.2022 na Youtube ma już 67 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że 27.01.2021 materiałowi został nadany certyfikat diamentowej płyty.

Young Igi to jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia. Kawałkiem “Pilot” artysta przedstawił się szerzej rapowym słuchaczom, po czym jego kariera potoczyła się zawrotnym tempem. W artykule opublikowanym dnia 2021-05-17 w serwisie popkiller.pl czytamy, że muzyk w rankingu najczęściej słuchanych polskich artystów na Spotify był na 7 miejscu i miał 1 176 200 słuchaczy.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię rapera zamyka wydany 25 października 2019 roku krążek “Skan myśli”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Yi Ent i Def Jam Recordings Poland. Album jest utrzymany w gatunku Hip Hop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Za produkcję instrumentali odpowiedzialni są tym razem jedynie polscy producenci, a ich lista prezentuje się następująco: 2K, APmg, Beezy, Err Bits, Hubi, KaCeZet, Michał Graczyk, Mikołaj Trybulec, SHDØW oraz Worek. Gościnnie swych wokali użyczyli natomiast Jan-rapowanie, Kizo, Margaret, Qry, Włodi. Young Igi udowadnia na płycie, że ma porządny warsztat muzyczny i nie boi się wyzwań.

“Mam wrażenie, że na ubiegłorocznym “Konfetti” Igor niebywale rozwinął swoje zdolności wokalne, a przy okazji “Skanu Myśli” dołożył do niej pierwiastek dojrzałości” – napisano w recenzji materiału w serwisie glamrap.pl.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: polskaplyta-polskamuzyka.pl, eska.pl, | bestsellery.zpav.pl, rapnews.pl, popkiller.pl, empik.com, glamrap.pl, YouTube, Wikipedia, i inne

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

Imagine Dragons - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki grupy Imagine Dragons to: “Symphony”. Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam ją znajdziesz. Wideo z YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Imagine Dragon zatytułowana “Symphony”. Singiel pochodzi z podwójnego krążka ‘Mercury — Acts 1 & 2’, który ukazał się 1 lipca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Interscope i Kidinakorner. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternative Rock, Indie Rock i Pop Rock. W pierwszej części albumu znajduje się 14 numerów, natomiast w drugiej jest ich 18. Goście na krążku to JID i Cory Henry. Producenci: Brandon Darner, Goldwiing, Imagine Dragons, Jason Suwito, Jayson DeZuzio, Jesse Shatkin, Joel Little, KillaGraham, MAG, Mattman & Robin, Mick Coogan, New Haven, Nick Scapa, Rick Rubin, Sir D

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr