Przejdź do głównej zawartości

Camila Cabello - Bam Bam ft. Ed Sheeran

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki Camili Cabello zatytułowana “Bam Bam” (z gościnnym udziałem brytyjskiego piosenkarza Eda Sheerana). Kawałek jest drugim promującym singlem trzeciego studyjnego krążka artystki zatytułowanego ‘Familia’, który ukazał się 8 kwietnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Epic. Płyta jest utrzymana w gatunku Latin pop i zawiera 12 numerów. Album zawiera gościnne występy Eda Sheerana, Willow, Maríi Becerra i Yotuela. Materiał poprzedziły dwa single: główny singiel „Don’t Go Yet”, który wszedł na listy przebojów w różnych krajach, osiągając 42 miejsce na liście Billboard Hot 100 oraz 28 na liście Billboard Global 200. Po nim nastąpił „Bam Bam”, który osiągnął najwyższe miejsce numer 21 na liście Billboard Hot 100, numer 8 na UK Singles Chart, numer 4 na kanadyjskim Hot 100 i numer 5 na liście Billboard Global 200. Aby promować wydawnictwo, Camila Cabello wystąpiła 7 kwietnia 2022 roku na wirtualnym koncercie TikToka, zatytułowanym Familia: Welcome to the Family. Płyta spotkała się z pozytywnymi recenzjami po wydaniu. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 76/100, na podstawie 9 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął najwyższą pozycję numer 25, na liście UK Albums (OCC) numer 9, a na liście US Billboard 200 numer 10. ‘Familia’ to trzeci studyjny album artystki.

“Familia jest solidną i bardzo przemyślaną płytą. Jest to najbardziej osobiste dzieło Cabello, co w efekcie dało bardzo spójną i wiarygodną całość. W każdym utworze słychać, że nie jest to jedynie kwestia odśpiewania danego utworu” – napisał Dariusz kozera w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl i dał mu ocenę 4,5/5 gwiazdek.

Camila Cabello o płycie powiedziała następująco:

There’s definitely some surprises on the album, perspectives people haven’t heard me come from before, things I haven’t talked about before. And sonically, a whole new kind of landscape for me that draws on a lot of my roots, I’m Cuban-Mexican. Drawing from my childhood.

Translator nam to przetłumaczył mniej więcej tak:

Na albumie jest na pewno kilka niespodzianek, perspektywy, z których ludzie nie słyszeli, o których wcześniej mnie nie słyszałem, rzeczy, o których wcześniej nie mówiłem. I brzmieniowo, zupełnie nowy rodzaj krajobrazu dla mnie, który czerpie z wielu moich korzeni, jestem Kubańczykiem-Meksykaninem. Czerpałam z dzieciństwa.

Krążek ‘Familia’ to następca krążka ‘Romance’ (2019).

Gatunek nowej piosenki to Latin pop. Materiał napisali: Scott Harris, Cheche Alara, Edge, Ricky Reed, Ed Sheeran oraz Camila Cabello. Kompozycja została wyprodukowana przez Daniela Uribe, Ricky’ego Reeda (jest producentem i autorem piosenek mający siedzibę w Oakland w Kalifornii. Jest członkiem zespołu Wallpaper), Cheche Alara i meksykańskiego producenta Edge.

To nie pierwsza współpraca Camili Cabello i Eda Sheerana – w 2019 roku nagrali razem singiel “South of the Border”.

Jesteśmy przyjaciółmi od bardzo dawna, ale czuję, że oddzielam osobę, która jest moim przyjacielem, od osoby, którą Ed jest jako artysta. To dlatego, że kiedy byłam młodsza, zwłaszcza gdy miałam 12 lat, powiedziałam w wywiadzie, że go lubię, zanim ukazał się jego album Plus. Byłam jego fanką. Rozmawiałam o nim w każdym wywiadzie aż do 15 roku życia. „Kto jest twoim ulubionym artystą?”, mówiłam: „Ed Sheeran”. Był moim muzycznym bohaterem
– mówi o muzyku Cabello.

W „Bam Bam” śpiewają razem i to w latynoskim rytmie. W latynoskim rytmie, ale wcale nie w reggaeton, a we wspaniałej kubańskiej salsie nieco przeformatowanej na współczesna muzykę Pop – napisał o nutce serwis djpromotion.com.pl.

Na angielskiej Wikipedii możemy zobaczyć, że kawałek znalazł się na listach przebojów w TOP10 w 17 krajach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 7, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. Nutka na liście US Billboard Hot 100 zajęła najwyższą pozycję numer 21, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 22, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 12, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 30, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 11, na liście US Rhythmic (Billboard) numer 36, a na liście UK Singles (OCC) numer 7. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty.

Singiel “Bam Bam” to następca singla “Oh Na Na” (nagranego wraz z Myke Towers i Tainy).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 4 marca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 65 877 041 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 79 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW (w ciągu pierwszego miesiąca osiągnął 50 mln wyświetleń). Wideoklip wyreżyserowała Mia Barnes. W teledysku widzimy m.in. samą Camilę Cabello oraz Eda Sheerana.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 25-letniej wykonawczyni pt. “Havana” (featuring Young Thug), który na Youtube ma już 1,8 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Havana” swego czasu podbijał światowe listy przebojów i rankingi sprzedaży. Kawałek osiągnął pierwsze miejsce w wielu krajach, w tym w Australii, Brazylii, Kanadzie, Francji, Meksyku, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, znalazł się również w TOP10 w kilku innych krajach. Na polskiej liście Polish Airplay Top 100 (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1. Według IFPI singiel ten był najlepiej sprzedającym się singlem cyfrowym na świecie w 2018 roku. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

Camila Cabello to obecnie jedna z najpopularniejszych wokalistek pop. Camila zyskała rozpoznawalność w lipcu 2012 roku jako jedna z wokalistek amerykańskiego girlsbandu Fifth Harmony utworzonego podczas drugiej edycji amerykańskiej wersji programu The X Factor. W zeszłym roku Camila ustanowiła rekord z singlem „Don’t Go Yet”, który zgromadził ponad 230 milionów streamów w Spotify. Najbliższy koncert piosenkarki ma się odbyć 4 cze 2022 w Carson, CA, US, Dignity Health Sports Park, a kolejny 5 cze 2022 w Mountain View, CA, US, Shoreline Amphitheatre.

Ed Sheeran, właśc. Edward Christopher Sheeran (ur. 17 lutego 1991 w Halifaksie) – brytyjski piosenkarz, autor tekstów, gitarzysta, producent muzyczny i aktor, wykonujący muzykę z pogranicza popu, rocka, folku i hip-hopu. W wieku czterech lat Sheeran zaczął śpiewać w lokalnym chórze kościelnym. W młodym wieku nauczył się grać na gitarze. W artykule opublikowanym w serwisie open.fm w dniu 7-03-2022 czytamy: 4-krotny zdobywca nagrody Grammy konsekwentnie zachwyca fanów na całym świecie dzięki niezrównanemu kunsztowi muzycznemu. Z czterema multiplatynowymi i uznanymi przez krytyków albumami – “+” (2011), “x” (2014), “÷” (2017) i “No.6 Collaborations Project” (2019) – Sheeran zgromadził ponad 60 miliardów streamów i sprzedał ponad 50 milionów albumów na całym świecie. Jest jednym z zaledwie sześciu artystów, którzy mają trzy diamentowe piosenki (“Thinking Out Loud”, “Perfect” i “Shape Of You”), certyfikat sprzedaży przekraczający 10 milionów sztuk w samych Stanach Zjednoczonych. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Shape of You”, który ma już 5,7 mld wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych 31-letniego artysty zamyka wydany 29 października 2021 roku krążek ‘=’. Ed Sheeran w tym roku ma dać dwa koncerty w Polsce. Artysta ma wystąpić 25 i 26 sierpnia 2022 na PGE Narodowy w Warszawie. Natomiast najbliższy koncert muzyka ma się odbyć na wydarzeniu pn. Radio 1’s Big Weekend, które ma mieć miejsce w dniach 27-29 maja w Coventry, UK.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: rytmy.pl, djpromotion.com.pl, open.fm, bestsellery.zpav.pl, | djpromotion.com.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Najnowsze wpisy

Archiwum (kliknij aby rozwinąć)

Pokaż więcej

Najnowsze wpisy z działu Newsy Muzyczne