Przejdź do głównej zawartości

MiłyPan, Defis, Topky - Jeden taniec jedna noc

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego piosenkarza o pseudonimie MiłyPan, polskiego zespołu Defis oraz damskiego duetu Topky zatytułowana “Jeden taniec jedna noc”. Artyści tak jak zapowiadali zainspirowali się latami ’80, zainspirowali się popularną grupą Abba. Warto wspomnieć, że ostatnio pojawiło się sporo produkcji inspirowanych latami ’80 np. materiał “Jeszcze raz”, który w ciągu kilku miesięcy przekroczył ponad 39 milionów.

Garść informacji z Wikipedii o ABBA: Abba – szwedzki zespół muzyczny grający muzykę pop, założony w 1972 przez Anni-Frid Lyngstad, Benny’ego Anderssona, Björna Ulvaeusa i Agnethę Fältskog. Uważani za jeden z najbardziej znaczących na rynku oraz kasowych zespołów muzycznych w historii, sprzedali ponad 300 mln płyt na świecie. Jako zespół zadebiutowali w 1972 singlem „People Need Love”, rok później wydali debiutancki album studyjny pt. Ring Ring. W 1974, reprezentując Szwecję z utworem „Waterloo”, zwyciężyli w finale 19. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorami tekstu są Piotr Kołaczyński, Karol Zawrotniak, Paula Karpowicz oraz Angelika Żmijewska, natomiast kompozytorami są Piotr Kołaczyński, Karol Zawrotniak, Paula Karpowicz, Angelika Żmijewska i Izabela Solowska. Na YT ukazały się też remixy kompozycji.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 28 kwietnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 996 734 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 2 na karcie “Na czasie” w kategorii Muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Serwis disco-polo.info w artykule opublikowanym w dniu 29 kwietnia 2022 roku podaje, że teledysk znalazł się na pierwszym miejscu na karcie “Na czasie” oraz, że produkcja: w ciągu pierwszej doby przekroczyła barierę ponad 200 tysięcy odtworzeń. To jeden z najlepszych początków w historii tego gatunku muzycznego (disco polo – przyp. red.). Wideo to dzieło ekipy Allinteractive Films. Wideoklip wyreżyserował Marcin Załęski, który był także kierownikiem zdjęć.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. od zespołów Marcin Miller BOYS i Bayera oraz od BOGDANA BOROWSKIEGO:

“Liczby mówią same za siebie. Chapeau bas.” – Marcin Miller BOYS.
“Znów totalny sztos 🔥🙈 gratulacje! 🥂” – Bayera.
“Panowie i Panie.
Stworzyliście kolejnego Hita🔥👌na długie lata!!!
Życzę milionowych odsłon.
Gratulacje.” – BOGDAN BOROWSKI

Czy produkcja powtórzy sukces hitu MiłegoPana pt. “Królowa”, który na Youtube ma już 130 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że za singiel “Królowa” artysta został nagrodzony diamentową płytą. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 83, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4.

MiłyPan zalicza się do grupy najpopularniejszych wykonawców muzyki tanecznej. MiłyPan porwał polską scenę muzyczną takimi kawałkami jak “Królowa” i “Małolatki”. Obie nutki mają powyżej sto milionów wyświetleń na YT. Najbliższy koncert 25-letniego artysty ma się odbyć 10-06-2022 w miejscowości Toruń, a kolejny 16-06-2022 w miejscowości Katowice.

Defis to polski zespół disco polo pochodzący z Wojsławic, założony przez Dariusza Zielińskiego. W lutym 2016 formacja zgłosiła swoją propozycję do polskiego konkursu Eurowizji. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “Niespotykany Kolor”, który ma już 93 mln wyświetleń. Najbliższy ich koncert ma się odbyć 30-07-2022 w miejscowości Opole, a kolejny 12-11-2022 w miejscowości Nysa.

Topky to zespół muzyczny, który składa się z byłych wokalistek grupy Top Girls – Angeliki Żmijewskiej i Pauli Karpowicz. Formacja zadebiutowała w 2021 roku singlem “Szpile” (6 mln wyświetleń na YT). Najbliższy ich koncert ma się odbyć 30-07-2022 w miejscowości Opole, a kolejny 12-11-2022 w miejscowości Nysa.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: disco-polo.info, | bestsellery.zpav.pl, voxfm.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

Imagine Dragons - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki grupy Imagine Dragons to: “Symphony”. Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam ją znajdziesz. Wideo z YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Imagine Dragon zatytułowana “Symphony”. Singiel pochodzi z podwójnego krążka ‘Mercury — Acts 1 & 2’, który ukazał się 1 lipca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Interscope i Kidinakorner. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternative Rock, Indie Rock i Pop Rock. W pierwszej części albumu znajduje się 14 numerów, natomiast w drugiej jest ich 18. Goście na krążku to JID i Cory Henry. Producenci: Brandon Darner, Goldwiing, Imagine Dragons, Jason Suwito, Jayson DeZuzio, Jesse Shatkin, Joel Little, KillaGraham, MAG, Mattman & Robin, Mick Coogan, New Haven, Nick Scapa, Rick Rubin, Sir D

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr