Przejdź do głównej zawartości

Mr. Polska - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Mr. Polska to: “Dotyk (Touch)”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://mugo.lnk.to/Dotyk

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Mr. Polska zatytułowana “Dotyk (Touch)”. Singiel jest zapowiedzią muzycznej ofensywy, którą planuje na ten rok artysta.

Nutka na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajęła pozycje numer 5.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap[źródło]https://music.apple.com/pl/album/dotyk-touch/1666871963?i=1666871964&l=pl. Materiał napisał Mr. Polska. Kompozycja została wyprodukowana przez SRNO (producent ma na swoim koncie wiele wyprodukowanych przebojów takich jak „Jetlag” czy „Du bist mein”).

Wideo do nowego utworu na Youtube ukazało się 10 lutego 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 629 544 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer #23 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideo wyreżyserował FEDZ KIID.

W opisie pod wideo napisano m.in.:

Dla mnie ten singiel ma głębszy sens. Od razu jak wyszedłem ze studia, posłuchałem go – wiedziałem, że to coś specjalnego.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniego artysty pt. “Złote Tarasy”, który na Youtube ma już 73 mln wyświetleń? Zobaczymy. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 19, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. Na liście serwisu Spotify najczęściej słuchanych utworów lata 2022 w Polsce nutka zajęła pozycję numer 5. Dnia 1.06.2022 nadano materiałowi certyfikat platynowej płyty. Nutka luźno nawiązuje do hitu formacji Ascetoholix “Suczki” z 2003.

W artykule opublikowanym w serwisie glamrap.pl w dniu 22 czerwca 2022 roku czytamy: “Mr. Polska to w tym momencie najpopularniejszy raper w Polsce. Pod względem ilości słuchaczy na Spotify wyprzedza go tylko Sanah”[źródło]https://glamrap.pl/mr-polska-zanim-rapowalem-po-polsku-pracowalem-w-branzy-striptiz/. Natomiast w artykule opublikowanym w tym samym serwisie, ale w dniu 10 lutego 2023 roku czytamy: “Aktualnie Mr. Polska ma przerwę koncertową, więc skupia się na robieniu i publikowaniu nowej muzyki. Dodatkowo raper pracuje również nad czymś totalnie innym dla swoich fanów niż do tej pory”.

W 2021 roku, nakładem wytwórni płytowej MyMusic Group, ukazał się jego krążek zatytułowany ‘Make Money & Crash Cars’. ‎Płyta zawiera 14 numerów i jest utrzymana w gatunku Hip Hop. Na wydawnictwie Mr. Polska pokazuje inną stronę swojej osobowości, a nawet ośmiela się o wiele bardziej, opowiadając osobiste historie.

“Jeśli przymknie się oko na miejscami groteskowe teksty i kilka słabszych gatunkowo kompozycji – wychodzi soczysta, przepyszna jagodzianka. A jako że sezon w pełni, to nie pozostaje nic innego, jak nasycić się tym optymistycznym, świetnie wyprodukowanym i ładnie zaśpiewanym rapem” – czytamy w recenzji materiału w serwisie newonce.net.

[źródło]empik.com, discogs.com, newonce.net

źródło: music.apple.com, genius.com, radio5.com.pl, | bestsellery.zpav.pl, glamrap.pl, empik.com, discogs.com, newonce.net, Google, Youtube, Wikipedia, koncertomania.pl?, i inne?

Tekst nagrania “Dotyk (Touch)”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Lista utworów

1. Misfit
2. Stunt (ft. Rollan)
3. Jagodzianki (oraz Malik Montana)
4. Sikam Szampan
5. Bye Bye
6. Pistolet (feat. Malik Montana)
7. Kamikadze (feat KABE)
8. Złote Tarasy
9. Dotyk (Touch)
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Mr. Polska, właśc. Dominik Włodzimierz Czajka-Groot (ur. 20 lipca 1989 w Toruniu) – holenderski raper, piosenkarz i autor tekstów polskiego pochodzenia. Rapuje po niderlandzku, sam i jako członek grupy Nouveau Riche, a także w języku polskim. Gatunki jego muzyki to Rap, dubstep, brostep, d’n’b, electro house, trap, grime.

W 2012 roku, nakładem wytwórni płytowej Nouveau Riche Music, ukazała się jego solowa płyta zatytułowana “Waardevolle Gezelligheid”. Album zawiera 17 piosenek i jest utrzymany w gatunku Pop Rap. Krążek w marcu 2012 osiągnął 30. miejsce w holenderskim Album Top 100. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, discogs.com oraz open.fm

Najnowsze wpisy

Archiwum (kliknij aby rozwinąć)

Pokaż więcej

Najnowsze wpisy z działu Newsy Muzyczne