Przejdź do głównej zawartości

Tribbs - Ostatni raz zatańczysz ze mną ft. Kubańczyk

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego producenta Tribbsa zatytułowana “Ostatni raz zatańczysz ze mną” (z gościnnym udziałem Kubańczyka). Kawałek jest nową wersją wielkiego przeboju Krzysztofa Krawczyka o tym samym tytule. W nutce pojawiła się gościnna zwrotka Kubańczyka.

Tribbs, a zwłaszcza Kubańczyk zaskoczyli interpretacją tego dancingowe polskiego klasyka – napisał o nowej wersji “Ostatni raz zatańczysz ze mną” serwis djpromotion.com.pl.

Gatunek nowej piosenki to dance. Autorem tekstu jest Adam Jarek, natomiast kompozytorem jest Sławomir Sokołowski.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 24, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Warto dodać, że w 1986 roku hit „Ostatni raz zatańczysz ze mną” Krzysztofa Krawczyka zdobył drugie miejsce w plebiscycie Polskiego Radia na „Przebój roku”. Nutka została wybrana przez czytelników „Super Expressu” największym przebojem Krzysztofa Krawczyka w trakcie całej działalności muzycznej. Kawałek został wykonany przez Monikę Borzym w programie Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo. Oryginalnego utworu Krzysztofa Krawczyka „Ostatni raz zatańczysz ze mną” możecie posłuchać na tej stronie.

Krzysztof January Krawczyk (ur. 8 września 1946 w Katowicach, zm. 5 kwietnia 2021 w Łodzi) to polski wokalista obdarzony barytonowym głosem, gitarzysta i kompozytor. W latach 1963–1973 i 1976 wokalista zespołu Trubadurzy, od 1973 artysta solowy. Podczas jego kariery wydano 129 oficjalnych płyt z jego muzyką (nie licząc nagranych z Trubadurami oraz bez płyt dodawanych do różnych magazynów, gazet i czasopism). Nazywany był stachanowcem na rynku muzycznym. Wylansował wiele przebojów, takich jak m.in. „Byle było tak”, „Parostatek”, „Rysunek na szkle”, „Pamiętam ciebie z tamtych lat”, „Jak minął dzień”, „To co dał nam świat”, „Mój przyjacielu” (duet z Goranem Bregoviciem), „Bo jesteś ty” i „Trudno tak” (duet z Edytą Bartosiewicz). Jego nutki doczekały się wielu coverów.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 20 maja 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 37 082 724 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 2 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW. Wideo to dzieło cool kolektyw. Taniec: Tomasz Nakielski.

Widać po ilości wyświetleń, że produkcja przebiła sukces hitu artysty pt. “Bal wszystkich świętych”, który na YT ma 20 mln wyświetleń (NR 18 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW). W serwisie shiningbeats.pl czytamy: Był to zresztą szok nawet dla nas – wszak chyba nikt nie spodziewał się, że ktoś będzie w stanie wziąć na tapet utwór “Bal wszystkich świętych” zespołu Budka Suflera i… osadzić go w klimatach slap house.

Szukałem ciekawego połączenia. Czegoś, co mogłoby zaskoczyć słuchacza. Lubię nietypowe decyzje muzyczne i stąd pomysł, żeby scoverować Budkę Suflera.

W artykule opublikowanym w serwisie open.fm w dniu 23-05-2022 czytamy, że Tribbs zdobył popularność kilka miesięcy temu, kiedy wypuścił nową wersję hitu Budki Suflera Bal wszystkich świętych. Warto wspomnieć, że w polskich radiach jest popularny ostatnio również inny przebój Tribbsa “Ghost” (nagrany wraz z VAMERO i Philipem Strandem). Najbliższy jego koncert ma się odbyć 30-07-2022 w miejscowości Węgorzewo, a kolejny 14-08-2022 w miejscowości Cesarzowice.

źródło: open.fm, djpromotion.com.pl, | shiningbeats.pl, open.fm, YouTube, Wikipedia, i inne

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach