Przejdź do głównej zawartości

sanah, Dawid Podsiadło - Ostatnia nadzieja

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskich piosenkarzy Sanah oraz Dawida Podsiadło zatytułowana “Ostatnia nadzieja”. Singiel promuje najnowszy krążek artystki zatytułowany ‘Uczta’, który ukazał się 15 kwietnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Magic Records. Płyta jest utrzymana w gatunku pop. W standardowej wersji album zawiera 10 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty. Tytułowa uczta to jednocześnie wyrażenie oznaczające miłe spędzanie czasu. Wspólne zasiadanie do stołu, przy którym ludzie mogą się zjednoczyć[źródło]empik.com. Całe wydawnictwo to duety ze znanymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. W sumie 11 duetów z wokalistkami i wokalistami, takimi jak m.in.: Ania Dąbrowska, Artur Rojek, Grzegorz Turnau, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino[źródło]allaboutmusic.pl i 4fun.tv. ‘Uczta’ to trzecia studyjna płyta sanah[źródło]4fun.tv. Sama artystka określa to wydawnictwo mianem najważniejszego projektu w życiu[źródło]empik.com.

“Wydany w piątek 15 kwietnia album wniósł twórczość artystki na całkowicie inny poziom, pozwalając jej przeskoczyć i tak wysoko ustawioną już poprzeczkę” – napisała Weronika Oszajca w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl i dała mu ocenę 4,5/5 gwiazdek.

“Uczta to ciekawy i doskonale wyprodukowany koncepcyjny album. Sanah udało się wyciągnąć esencję z artystów, których zaprosiła do współpracy, nie tracąc jednocześnie charakterystycznego dla siebie stylu” – napisał Bartosz Sonder w recenzji materiału w serwisie kultura.onet.pl i dał mu ocenę 6/6.

Krążek ‘Uczta’ to następca krążka studyjnego ‘Irenka’ (2021).

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2.

Gatunki nowej piosenki to pop i country. Autorami tekstu są sanah oraz Dawid Podsiadło, natomiast kompozytorami są sanah i Jakub Galiński.

„Jak możecie już usłyszeć, mam przyjemność śpiewać w utworze sanah. Mam nadzieję, że Wam się ten utwór spodoba. Ja jestem wielkim fanem całej „Uczty” Zuzanny i gorąco zachęcam do przesłuchania całego premierowego materiału od tej wybitnej artystki” – napisał w mediach społecznościowych Dawid Podsiadło.

Singiel “Ostatnia nadzieja” to następca singla sanah „Oscar” (nagranego wraz z Vito Bambino).

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 14 kwietnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 21 145 873 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 6 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW. W artykule opublikowanym w serwisie rmfmaxxx.pl w dniu 2 maja 2022 czytamy: Singiel “Ostatnia nadzieja” błyskawicznie stał się numerem 1 w karcie na czasie na YouTube i trafił na szczyty list przebojów. Dodajmy, że karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube.

W opisie pod wideo czytamy:

„Uczta” to najważniejszy do tej pory projekt w moim życiu.
Zapraszam Was do swojego stołu – tym razem nie tylko po to, aby dzielić się muzyką, ale przede wszystkim sercem moim!

Sanah, właśc. Zuzanna Jurczak (ur. 2 września 1997) – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Sanah jest obecnie jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek[źródło]kultura.onet.pl 29 paź 2021. Artystka zdobyła popularność, zamieszczając w serwisie YouTube swoje autorskie nutki[źródło]https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Sanah-wiek-wzrost-Instagram-chlopak-kim-jest-piosenkarka. Sanah już została doceniona przez członków Akademii Fonograficznej nominacją do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Album Roku Pop Alternatywny i Najlepsze Nowe Wykonanie[źródło]muzykoholicy.com, nagrodą Fryderyk 2021 w kategorii Album roku pop oraz nominacją do Fryderyk 2021 w kategorii Autor roku, Kompozytor roku, Teledysk roku i Utwór roku[źródło]Wikipedia i fryderyki.pl. W artykule opublikowanym w serwisie pomponik.pl w dniu 15 kwietnia 2022 czytamy o sanah: Niedawno artystka wyprzedała też trasę koncertową, łącznie z występem na warszawskim Torwarze, co było spełnieniem jej najskrytszych marzeń. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Cześć, jak się masz?” (nagrany wraz Soblem), który ma już 90 mln wyświetleń. Najbliższy koncert 24-letniej artystki ma się odbyć 28-07-2022 w miejscowości Katowice, a kolejny 29-07-2022 w miejscowości Wrocław.

Dawid Henryk Podsiadło (ur. 23 maja 1993 w Dąbrowie Górniczej) – polski piosenkarz oraz autor tekstów. Wokalista zespołu Curly Heads. W 2012 zwyciężył w finale drugiej edycji programu telewizyjnego X Factor[źródło]Wikipedia. Dawid Podsiadło od lat jest w czołówce najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej docenianych polskich artystów. Muzyk został 18 razy nominowany do nagród Fryderyków, a bilety na jego koncerty rozchodzą się z zawrotną prędkością[źródło]noizz.pl 25.06.2022. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Początek” (nagrany wraz z Kortezem i Zalewskim), który ma już 133 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych 29-letniego artysty zamyka wydany 3 grudnia 2021 roku krążek ‘Leśna Muzyka, (live czyli na żywo)’. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 6-08-2022 w Szczecinie, a kolejny 30 października 2022 w Szczecinie (Netto Arena).

źródło: eska.pl, empik.com, allaboutmusic.pl, 4fun.tv, kultura.onet.pl, kulturalnemedia.pl, | radiozet.pl, muzykoholicy.com, fryderyki.pl, pomponik.pl, noizz.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, alebilet.pl, i inne?

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach