Przejdź do głównej zawartości

Purple Disco Machine - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Purple Disco Machine to: "Beat Of Your Heart".
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://pdm.lnk.to/BOYHxASDIS

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka niemieckiego producenta Purple Disco Machine oraz islandzkiej piosenkarki Àsdìs zatytułowana “Beat Of Your Heart”. Nutka ta łączy charakterystyczne dla Niemca brzmienie disco z magnetycznym wokalem Islandki. Jest pełna energii i naładowana chwytliwymi melodiami.

ÁSDÍS przysłała mi wokale i od razu zakochałem się w jej głosie - powiedział Purple Disco Machine.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich - na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 20.[źródło]olis.pl

Gatunek nowej piosenki to dance[źródło]https://music.apple.com/us/music-video/beat-of-your-heart/1726922037. Materiał napisali: Andreas Huber, Jan Hammele, Jenson Vaughan, Purple Disco Machine oraz ÁSDÍS. Kompozycja została wyprodukowana przez Purple Disco Machine.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 26 stycznia 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 1 116 317 wyświetleń na YT. Wideo wyreżyserował NDVD. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Jeffrey BIERMAN.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu urodzonego w 1980 roku Niemca pt. “Hypnotized” (nagranego wraz z Sophie and the Giants), który na Youtube ma już 140 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Hypnotized” znalazł się w TOP10 na 14 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia - Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 1. Materiał zdobył certyfikat pięciokrotnie platynowej płyty (w Polsce dwukrotnie platynowej) (dostęp 07.2023). W artykule opublikowanym w serwisie open.fm w dniu 24-01-2022 czytamy: Ich poprzednia współpraca “Hypnotized” przekroczyła 350 milionów streamów, uzyskała wiele platynowych certyfikatów w całej Europie oraz zajęła 9. miejsce na globalnych listach przebojów Shazam, w tym na 1. miejscu w Polsce.

Purple Disco Machine to obecnie jeden z najpopularniejszych DJ-ów i producentów w świecie muzyki[źródło]rozrywka.radiozet.pl 20.04.2023. Muzyk szybko stał się powszechnie znany dzięki sukcesowi jego międzynarodowych przebojów[źródło]empik.com. Warto wspomnieć, że w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana "Substitution" (oraz Kungs). Tego kawałka możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Przypomnijmy, że dnia 17 grudnia 2021 roku, nakładem wytwórni płytowej Positiva Records, ukazał się krążek artysty zatytułowany ‘Club Exotica’. Płyta jest utrzymana w gatunku Nu-Disco i zawiera 28 numerów. Jest to 14-ścieżkowy set z wersjami extended, remiksami, a nawet tzw. dubami. To taki suplement do wydanego już materiału “Exotica“.

“Czy jest więc klubowo i egzotycznie ? Klubowo, na pewno, a egzotycznie z powodu użytych wersji” – czytamy o wydawnictwie ‘Club Exotica’ w serwisie djpromotion.com.pl.

[album - źródło]Wikipedia, discogs.com, djpromotion.com.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Muzyk w tym roku ma wystąpić w Polsce. Artysta ma dać dwa koncerty w Warszawie (Progresja, 23 i 24 października 2024) oraz jeden w Krakowie (Klub Studio, 25 października 2024).

Ásdís María Viðarsdóttir to islandzka piosenkarka. Ásdís pochodzi ze stolicy Islandii Reykjavíku. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer "Gravity" (oraz twocolors), który ma już 5,2 mln wyświetleń.

Tekst nagrania "Beat Of Your Heart"

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: music.apple.com, shiningbeats.pl, radiokaszebe.pl, olis.pl, | open.fm, rozrywka.radiozet.pl, empik.com, olis.pl, discogs.com, djpromotion.com.pl, Youtube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. At The Disko (feat. Lorenz Rhode)
2. Body Funk
3. Can't Get Enough (feat. Sahara Beck)
4. Devil In Me (feat. Joe Killington & Duane Harden)
5. Substitution
6. Dished (Male Stripper)
7. Don't Stop
8. Paradise (oraz Sophie and the Giants)
9. Something on My Mind (with Duke Dumont and Nothing but Thieves)
10. Beat of Your Heart (oraz Àsdìs)
Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2023 ukazał się remiks Tino “Mess It Up”, którego oryginalnym wykonawcą jest The Rolling Stones.

Biogram

Purple Disco Machine (Tino Schmidt, znany również jako Tino Piontek, ur. 1980 w Dreźnie) to niemiecki producent muzyki disco i house oraz DJ. Artysta ma na swoim koncie wiele osiągnięć, chociaż to jego przełomowy hit “My House” z 2013 r. naprawdę wyniósł Purple Disco Machine na nowe wyżyny.

3 października 2017 wydał swój debiutancki album “Soulmatic” nakładem australijskiej wytwórni Sony Music Entertainment. Płyta jest utrzymana w gatunkach House oraz Nu-Disco i zawiera 13 piosenek. Album zrodził dwa wielkie single: światowy przebój klubowy “Body Funk” oraz radiowy przebój “Devil In Me Featuring Joe Killington & Duane Harden”.
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej (en)

źródło: en.wikipedia.org, tekstowo.pl, purplediscomachine.com?

Najnowsze wpisy

Archiwum (kliknij aby rozwinąć)

Pokaż więcej

Najnowsze wpisy z działu Newsy Muzyczne