Przejdź do głównej zawartości

Loreen - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Loreen to: "Is It Love".
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów - może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://loreen.lnk.to/isitlove

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka szwedzkiej piosenkarki Loreen zatytułowana "Is It Love". Na stronie eska.pl czytamy o tym singlu, że kolosalny głos Szwedki wychodzi w nim na pierwsze miejsce i, że introspektywne zwrotki błyszczą, by następnie zrobić miejsce na epicki refren, którego nie powstydziłaby się Sia.

"To nie tylko nowy singiel – to instant classic, banger i blockbuster w jednym" - czytamy o "Is It Love" w serwisie meloradio.pl.

Gatunki nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/album/is-it-love-single/1710870809. Materiał napisali: Loreen, Dag Lundberg (Lost Frequencies – „Where Are You Now”), Maia Wright (Armin Van Buuren, Gryffin, NOTD), Kian Sang, Karl Ivert oraz Rami. Kompozycja została wyprodukowana przez Rami'ego (ma na koncie współpracę z Arianą Grande, Lady Gagą i Madonną).

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 26 października 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 6 270 513 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 40-letniej Artystki (wiek według Google) pt. "Euphoria", który na YouTube ma już 111 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel "Euphoria" znalazł się w TOP5 na 32 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 20 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia - Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 1, na liście UK Singles (OCC) numer 3, a na liście UK Dance (OCC) numer 2. Materiał zdobył certyfikat jedenastokrotnie platynowej płyty (dostęp 08.2023).

Loreen to dwukrotna zwyciężczyni Eurowizji (artystka zapisała się w eurowizyjnej historii jako pierwsza kobieta z więcej niż jednym zwycięstwem)[źródło]rozrywka.radiozet.pl, rmf.fm. Jej muzyczna kariera rozpoczęła się od udziału w szwedzkiej edycji „Idola”[źródło]rozrywka.radiozet.pl. Większą popularność w całej Europie zyskała po występie na Eurowizji w 2012 roku[źródło]allaboutmusic.pl. Szwedka ma na koncie jeden z największych eurowizyjnych przebojów w historii[źródło]open.fm 17.05.2022. W artykule opublikowanym w serwisie eska.pl w dniu 2023-10-30 czytamy, że piosenkarka ma na koncie 13 mln słuchaczy miesięcznie w Spotify.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artystki zamyka wydany 24 listopada 2017 roku krążek 'Ride', który ukazał się nakładem wytwórni płytowej BMG Scandinavia. Album jest utrzymany w gatunkach Indie rock, pop rock, trip hop oraz synthwave. Standardowa edycja płyty zawiera 10 numerów. Jest to jej drugi album studyjny. Wydawnictwo na szwedzkiej liście albumów (Sverigetopplistan) zajęło pozycję numer 31 (dostęp 08.2023). Producenci materiału to: Fredrik Sonefors, Loreen, Petter Winnberg oraz Samuel Starck.
[album - źródło]Wikipedia, genius.com
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Tekst nagrania "Is It Love"

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: music.apple.com, genius.com, eska.pl, meloradio.pl, | rozrywka.radiozet.pl, rmf.fm, allaboutmusic.pl, open.fm, eska.pl, Google, YouTube, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. '71 Charger
2. Alice
3. Body
4. Breaking Robot
5. Crying Out Your Name
6. Do We Even Matter
7. Dream
8. Du är min man
9. Tattoo
10. Is It Love
Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2016 roku wystapiła gościnnie w utworze "Get Into It" u boku Boston Bun.

Biogram

Loreen, właśc. Lorine Zineb Nora Talhaoui (ur. 16 października 1983 w Åkersberdze) – szwedzka piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka pochodzenia marokańsko-berberyjskiego. Dwukrotna zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji w 2012 i 2023. Gatunki jej muzyki to pop, synth pop, muzyka elektroniczna, dance, trance.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana 'Heal' ukazała się 22 października 2012 nakładem wytwórni płytowej Warner Music Sweden i jest utrzymana w gatunkach Eurodance, electronica, trance, trip hop. Standarnowa wersja albumu zawiera 12 piosenek. Producenci krążka to: Blanks, Jack & Coke, JMIKE, Mad Max, Mohammed “Moh” Denebi, Peter Boström, Robin Rocks, Rubio, Seeb oraz Tortuga. Goście na płycie: Blanks. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 8 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Krążek na liście UK Albums Chart zajął pozycję numer 71, a na liście UK Digital Albums Chart numer 36. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty (dostęp 08.2023).

"Generalnie «Heal» brzmi trochę tak jakby Celine Dion zrezygnowała ze śpiewania klasycznej piosenki i nagrała album w stylu... euro-dance. Być może w przypadku kanadyjskiej gwiazdy brzmiało by to kuriozalnie, ale jeśli chodzi o Loreen - materiał ten wypada całkiem przyzwoicie" - czytamy w recenzji wydawnictwa w serwisie kultura.onet.pl.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
31 maja 2013 została wydana reedycja płyty, którą poszerzono o singel „We Got the Power” i akustyczną wersję „Euphorii”.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, genius.com, kultura.onet.pl, tekstowo.pl

Powiązane wpisy