Przejdź do głównej zawartości

ATB - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki ATB to: "Take A Moment".
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów - może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://umg.lnk.to/TakeAMoment

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka niemieckiego producenta ATB zatytułowana “Take A Moment” (z gościnnym udziałem producenta i wokalisty Davida Franka). Niemiec w tej tętniącej życiem, przyjemnej, letniej nutce kontynuuje to, co możemy usłyszeć u niego już od jakiegoś czasu, a mianowicie nawiązywanie do nostalgicznych brzmień, które charakteryzowały jego kawałki przy okazji wydawania największych przebojów pokroju “9 PM”, “You’re Not Alone” czy “Don’t Stop”.

Gatunek nowej piosenki to dance[źródło]https://music.apple.com/pl/album/take-a-moment-feat-david-frank-single/1725398108?l=pl. Materiał napisali: ATB, David Frank, JT Roach, Jintae Ko oraz Maximilian Riehl. Kompozycja została wyprodukowana przez ATB, Jintae'a Ko i Maximiliana Riehla.

Utwór jest zapowiedzią nowej płyty artysty, której premiera jest planowana na ten rok.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 2 lutego 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 85 901 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu ATB pt. “Your Love (9PM)” (x Topic x A7S), który na Youtube ma już 51 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Your Love (9PM)” znalazł się w TOP5 na 15 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 7 listach. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty (w Polsce dwukrotnie) (dostęp 02.2024).

Legendarny ATB, to uznany DJ i producent[źródło]media.universalmusic.pl 30 sierpnia 2023. Artysta dzięki swojemu pierwszemu przebojowi „9 P.M. ( Till I Come )” stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych DJ-ów świata[źródło]tme-event.com. W 2023 roku zajął 49 miejsce na liście 100 najlepszych DJ-ów magazynu DJ Mag[źródło]https://djmag.com/top100djs. W artykule opublikowanym w serwisie wzielonej.pl w dniu 2024-02-12 czytamy, że Muzyk ma na koncie ponad 1,5 mld streamów.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 51-letniego artysty (wiek według Google) zamyka wydany 21 kwietnia 2017 roku krążek “neXt”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Kontor Records (Edel). Album jest utrzymany w gatunku Dance. Płyta zawiera 25 numerów. Jest to jego dziesiąty album studyjny. Song Credits: Producers: Andrew Rayel, ATB i F51. Primary Artists: ATB i Andrew Rayel. Featuring: Anova, Cavale, Ethan Thompson, Fade (Band), HALIENE, Jan Loechel, Lenachka, Maria Z, Mike Schmid, Mr. Blonde, Myon, Robbin & Jonnis, Sean Ryan i Tilsen. Krążek na polskiej liście albumów ZPAV zajął najwyższą pozycję numer 14, i tak samo na niemieckiej liście albumów Offizielle Top 100.

“Album Next to 25 (!) utworów, które wyraźnie dzielą płytę na dwie części: pierwsza to ta bardziej taneczna, EDM-owa stylistyka, druga zaś – spokojniejsza, z całkowicie instrumentalnymi kompozycjami. W przeważającej ilości są to utwory całkiem udane, zachowujące styl Tannebergera i zgrabnie łączący się z popularnymi obecnie tendencjami” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocenę 6.

“Niby to nic nowego, trzeba jednak przyznać, że lata doświadczeń sprawiły, iż niemiecki producent wie, jak wyciskać ze swych kompozycji taneczną energię” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie kultura.onet.pl.

[album - źródło]Google, Wikipedia, music.apple.com, genius.com
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

David Frank miał okazję współtworzyć już nutki takich postaci, jak Kygo, Alle Farben czy Merk & Kremont. W internecie mozemy znaleźć informacje, że był lub jest członkiem formacji Little Dume, w której pełni/ł rolę wokalisty/gitarzysty.

Tekst nagrania "Take A Moment"

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: music.apple.com, genius.com, wzielonej.pl, shiningbeats.pl, | media.universalmusic.pl, tme-event.com, djmag.com, music.apple.com, genius.com, allaboutmusic.pl, kultura.onet.pl, djpromotion.com.pl, littledumemusic.com, shiningbeats.pl, YouTube, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. Your Love (9PM)
2. Ecstasy
3. You’re Not Alone
4. 9 PM (Till I Come)
5. Pages
6. Let U Go
7. Don’t Stop
8. That Feeling (featuring TRAVYP)
9. Take A Moment (featuring David Frank)
Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2020 roku ukazał się jego remiks utworu "Friendships (Lost My Love)", którego oryginalnym wykonawcą jest Pascal Letoublon.

Biogram

ATB, właśc. André Tanneberger (ur. 26 lutego 1973 we Freibergu) – niemiecki DJ, muzyk i producent muzyczny tworzący muzykę elektroniczną. Andrè produkował muzykę od wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Gatunki jego muzyki to Trance, progressive house, vocal trance oraz electronica.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana 'Movin’ Melodies' ukazała się 26 kwietnia 1999 roku nakładem wytwórni płytowej Kontor Records (Universal) i jest utrzymana w gatunku muzyka elektroniczna. Standardowa edycja albumu zawiera 15 piosenek (w tym jeden bonus track). Song Credits: Producers: ATB i Woody van Eyden. Primary Artists: ATB, Eff i United Deejays For Central America. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 5 listach albumów. Materiał na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 32. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu 2,5 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał zdobył certyfikat srebrnej płyty (dostęp 02.2024).
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, music.apple.com, genius.com

Najnowsze wpisy

Archiwum (kliknij aby rozwinąć)

Pokaż więcej

Najnowsze wpisy z działu Newsy Muzyczne