Przejdź do głównej zawartości

Sarius - Testy ft. Mery Spolsky

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka rapera Sariusa zatytułowana “Testy” (z gościnnym udziałem polskiej piosenkarki Mery Spolsky). Kawałek to kolejny singiel z najnowszego krążka Sariusa zatytułowanego “Antihype 2”, który ukazał się 25 czerwca 2021 nakładem wytwórni płytowej Antihype. Płyta jest utrzymana w gatunku Hip Hop i zawiera 15 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Produkcja była promowana sześcioma singlami[źródło]Wikipedia i https://www.discogs.com/Sarius-Antihype-2/release/19244383. Na materiale nie zabrakło wyśmienitych gości – wokalnie gospodarza wsparli: Mery Spolsky, BARANOVSKI, Tymek, Paluch, Kizo, Szpaku, Tau, Kaz Bałagane, Waldemar Kasta, TPS i HVZX. Za produkcję odpowiadają natomiast: Czarny HIFI, Magiera, NOCNY, @atutowy, PSR, Louis Villain, Jacon, HVZX oraz Worek x I’Scream[źródło]https://rapowo.pl/ostatni-klip-z-antihype-2-sarius-konczy-promocje-krazka/.

“Druga część ANTIHYPE’u Sariusa jest zawiłą, mentalną podróżą. Wypunktowanie momentów chwały i chwil słabości, a przede wszystkim towarzyszących im emocji, pozwala na przejście pomiędzy rozdziałami” – napisano w recenzji płyty w serwisie nowe.edu.pl.

Gatunek nowej piosenki to hip-hop/rap. Autorami tekstu są Sarius oraz Mery Spolsky. Kompozycja została wyprodukowana przez NOCNEGO.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 7 czerwca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 108 113 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Adam Gawenda. Scenariusz napisali Mateusz Dziwis i Adam Gawenda. Za zdjęcia odpowiadał Adam Gawenda. Wideo to dzieło ekipy AG Studio.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego artysty pt. “Wiking”, który na Youtube ma już 79 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “Wiking” promował w Polsce piąty sezon popularnego serialu “Wikingowie”.

“Serial ‘Wikingowie’ jest dla mnie ważny i inspirujący, gdyż trafiłem na niego w gorszym okresie swojego życia i pozwolił mi oderwać głowę od szarej rzeczywistości. Wykorzystanie utworu do promocji nowego sezonu to dla mnie niesamowite wydarzenie, które pokazuje, jak daleko mogą zanieść naszą twórczość sami jej odbiorcy” – komentował wybranie jego numeru Sarius[źródło]muzyka.interia.pl.

Sarius, właściwie Mariusz Golling (ur. 12 stycznia 1992 roku w Częstochowie) – polski raper, reprezentant częstochowskiej sceny hip-hopowej. Sarius to jeden z najpopularniejszych raperów w kraju. Artysta na rynku muzycznym zadebiutował jeszcze w 2013 roku. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 11-08-2022 w miejscowości Płock.

Mery Spolsky, właśc. Maria Ewa Żak (ur. 14 listopada 1993 w Warszawie) – polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka muzyczna oraz projektantka ubrań. Ukończyła naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia nr 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer „Wspólna chwila” (nagrany wraz z Julią Wieniawą i Arkiem Kłusowskim), który ma już 14 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 28-letniej artystki zamyka wydany 27 września 2019 roku krążek “Dekalog Spolsky”.

Wideo dostępne jest na tej stronie.

źródło: nowe.edu.pl, rapowo.pl, discogs.com, | muzyka.interia.pl, redbull.com, obcas.pl, Wikipedia, i inne?

Najnowsze wpisy

Najnowsze wpisy z działu Newsy Muzyczne