Przejdź do głównej zawartości

Dua Lipa - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Duy Lipa to: "Training Season".
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://tiny.pl/dmn66

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka angielskiej piosenkarki Duy Lipy zatytułowana “Training Season”. Kawałek został wydany 15 lutego 2024 roku jako drugi singiel z nadchodzącego trzeciego krążka studyjnego Artystki. Płyta ta ma zawierać także nutkę “Houdini”, która, jak czytamy w artykule opublikowanym w serwisie jazzsoul.pl w dniu 17 lutego 2024, przekroczyła 300 milionów streamów na całym świecie i niedawno uzyskała srebrny status w Wielkiej Brytanii.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/album/training-season-single/1727526670. Materiał napisali: Dua Lipa, Caroline Ailin, Tobias Jesso Jr., Kevin Parker, Danny L Harle, Digital Farm Animals, Shaun Frank, Martina Sorbara, Yaakov Gruzman oraz Steve Mastroianni. Kompozycja została wyprodukowana przez Kevina Parkera.

Dua miała premierę kawałka podczas 66. dorocznej ceremonii rozdania nagród Grammy. 2 marca 2024 r. wykonaniem nutki otworzyła ceremonię wręczenia nagród Brit Awards.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP10 na 12 listach przebojów. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich - na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 20, na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajął pozycje numer 19, na liście UK Singles (OCC) numer 4, na liście US Billboard Hot 100 numer 27, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 39, na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 3, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 33 (dostęp 03.2024).

Wideo do nowego utworu na YT ukazało się 8 marca 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 267 034 wyświetleń na Youtube. Wideoklip został wyreżyserowany przez Vincenta Haycocka (jest reżyserem wielu teledysków m.in. Harry Styles: Lights Up, Florence + the Machine: Third Eye, Lana Del Rey: West Coast).

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniej Angielki (wiek według Google) pt. „New Rules”, który na Youtube ma już 3 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „New Rules” podbił listy przebojów na całym świecie. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel "New Rules" znalazł się w TOP5 na 32 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 13 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia - Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 5, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3, na liście UK Singles (OCC) numer 1, na liście US Billboard Hot 100 numer 6, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 18, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 7, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 1, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 1, na liście US Latin Pop Airplay (Billboard) numer 40, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 1, a na liście US Rhythmic (Billboard) numer 4. Nutka była pierwszą kompozycją artystki w TOP10 na amerykańskiej liście Billboard Hot 100. Materiał w Polsce i Francji zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 08.2023).

Przełomowy numer “New Rules” zapewnił Due Lipie tytuł najmłodszej solistki z 1,5 miliarda odsłon na YouTube – czytamy w serwisie muzyka.interia.pl w artykule opublikowanym w dniu 4 czerwca 2021 roku.

Tekst nagrania "Training Season"

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Dua Lipa to jedna z najpopularniejszych wokalistek na świecie[źródło]rmf.fm 2 lutego 2024. Światową popularność przyniosła jej debiutancka płyta[źródło]hi-fi.com.pl. Niedawno Angielka stała się pierwszą artystką, której trzy numery osiągnęły ponad dwa miliardy odtworzeń na Spotify (“One Kiss”, “Don’t Start Now” i “New Rules”)[źródło]jazzsoul.pl 17 lutego 2024. Warto wspomnieć, że w polskich radiach oraz w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka artystki zatytułowana "Houdini". Tego kawałka możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawczyni zamyka wydany 27 marca 2020 roku krążek ‘Future Nostalgia’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Warner Bros. Płyta jest utrzymana w gatunkach Disco, dance-pop oraz synth-pop i zawiera 11 numerów. Song Credits: Producers: Ariza, Drew Jurecka, Gian Stone, Ian Kirkpatrick, Jason Evigan, Jeff Bhasker, KOZ, Lauren D’Elia, Lorna Blackwood, Michel “Lindgren” Schulz, The Monsters & Strangerz, Rupert Christie, SG Lewis, Skylar Mones, Stuart Price, Take a Daytrip, TMS i watt. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP5 na 33 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 15 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 4, na liście UK Albums (OCC) numer 1, a na liście US Billboard 200 numer 3. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie diamentowej płyty (w Polsce czterokrotnie platynowej). “Future Nostalgia” zyskała szerokie uznanie krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 88/100, na podstawie 19 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4,5 z 5 możliwych gwiazdek. “Future Nostalgia” to drugi studyjny album wykonawczyni (dostęp 08.2023).

„Krążek ma bardzo dyskotekowy klimat. Wydaje mi się, że czerpałam wiele inspiracji z brzmienia kawałków «Electricity» i «One Kiss»” – powiedziała Dua.

— Mam nadzieję, że mój album sprawi, że się uśmiechniesz i zatańczysz — powiedziała Dua na Instagramie.

“«Future Nostalgia» to album, który jest przede wszystkim zabawą na całego, to współczesna odpowiedź na nieśmiertelne disco. Kiedy w 2006 roku skutecznie nam o tym przypomniała Madonna, tak teraz Dua Lipa wjeżdża dyskotekowym hymnem na parkiety i już wiemy, że będziemy się przy tym świetnie bawić” – napisano w recenzji krążka w serwisie kultura.onet.pl i dano mu ocenę 5/6.

Więcej recenzji na tej stronie
Podczas 63. dorocznej edycji nagród Grammy ‘Future Nostalgia’ została nominowana do tytułu Album of the Year i zdobyła nagrodę w kategorii Best Pop Vocal Album.

[album - źródło]Wikipedia, rozrywka.radiozet.pl, kultura.onet.pl, genius.com, metacritic.com, i?
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

źródło: music.apple.com, genius.com, imdb.com, jazzsoul.pl, | radiozet.pl?, muzyka.interia.pl, rmf.fm, rozrywka.radiozet.pl, hi-fi.com.pl, jazzsoul.pl, olis.pl, kultura.onet.pl, genius.com, metacritic.com, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. New Rules
2. Scared to Be Lonely
3. Don’t Start Now
4. IDGAF
5. Levitating
6. One Kiss
7. Blow Your Mind (Mwah)
8. Houdini
9. Training Season
Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2021 roku wystąpiła gościnnie w utworze “Demeanor” u boku Pop Smoke.

Biogram

Dua Lipa (ur. 22 sierpnia 1995 w Londynie) – brytyjsko-albańska piosenkarka, autorka tekstów i modelka pochodzenia kosowsko-albańskiego. Dua rozpoczęła swoją karierę w wieku czternastu lat, gdy dodawała covery słynnych artystów (Alicia Keys, czy Christina Aguilera) w serwisie YouTube. Gatunki jej muzyki to Dream pop, PBR&B, trip hop, electronica i neo-soul.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Dua Lipa” ukazała się 2 czerwca 2017 roku nakładem wytwórni płytowej Warner Bros. i jest utrzymana w gatunku pop. Standardowa edycja albumu zawiera 12 piosenek. Song Credits: Producers: Axident, Bill Rahko, Cameron Gower Poole, Digital Farm Animals, GRADES, Greg Wells, Ian Kirkpatrick, Jack Tarrant, James Flannigan, Jay Reynolds, Jon Levine, KOZ, Larzz Principato, Leroy Clampitt, Lorna Blackwood, Miguel, Suzy Shinn i Tom Neville. Featuring: Miguel. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP10 na 16 listach albumów. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 8, na liście UK Albums (OCC) numer 3, a na liście US Billboard 200 numer 27. Materiał zdobył certyfikat czterokrotnie platynowej płyty (w Polsce złotej). Wydawnictwo otrzymało ogólnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 72/100, na podstawie ośmiu recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 08.2023). Dua jest współautorką wszystkich kawałków na materiale.

“[…] Wszystko na krążku sprowadza się zresztą właśnie do głosu wokalistki. To on kreuje całą magię albumu, a sama Dua Lipa stworzyła sobie w ten sposób wizytówkę idealną. Spoistość materiału jest tym bardziej imponująca, że występuje tu wyjątkowa różnorodność stylów i można usłyszeć zarówno inspiracje Pink, Nelly Furtado, Lady Gagą czy Adele, a mimo to wszystko to pięknie harmonizuje” – napisano w recenzji krążka w serwisie soulbowl.pl.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, soulbowl.pl, metacritic.com, genius.com, empik.com

Najnowsze wpisy

Najnowsze wpisy z działu Newsy Muzyczne