Przejdź do głównej zawartości

Margaret - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Margaret to: "Hot Like Summer".
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo wersji "Hot Like Summer WAW" dostępne jest na tej stronie. Natomiast wideo wersji "Hot Like Summer AGP" dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://margaretxalvarosoler.lnk.to/HotLikeSummer_

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Margaret oraz hiszpańsko-niemieckiego piosenkarza Álvaro Solera zatytułowana “Hot Like Summer”. Singiel stanowi kontynuację promocji nadchodzącego krążka studyjnego Artystki, którego premiera ma się odbyć 26 kwietnia 2024 roku. Z pewnością fanów Małgosi zainteresuje fakt, że ogłosiła ona preorder albumu (dostępnego w wersji fizycznej wyłącznie na dwupłytowym, dwustronnym winylu). “Hot Like Summer” opublikowany został w dwóch wersjach językowych - polsko-hiszpańskiej "Hot Like Summer WAW" i angielsko-hiszpańskiej "Hot Like Summer AGP". Ten projekt, to kolejna współpraca Alvaro z polską wokalistką - w 2016 roku gościnnie w singlu hiszpańsko-niemieckiego artysty wystąpiła Monika Lewczuk. Jako ciekawostkę podamy, że w refrenie wersji polsko-hiszpańskiej nowego kawałka możemy usłyszeć głos Alvaro śpiewającego w rodzimym języku Margaret. Warto wspomnieć, że Polka od paru miesięcy mieszka na południu Hiszpanii. Może zainteresuje Cię artykuł dotyczący nowego singla: Margaret i Alvaro Soler w duecie! Jak doszło do powstania piosenki Hot Like Summer? [WYWIAD].

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/pl/album/hot-like-summer-single/1721851821. Autorami tekstu są: Alvaro Soler, Bhavik Pattani, Margaret, Ryan Bickley oraz Kacezet. Muzyka: Alvaro Soler, Bhavik Pattani, Margaret, Ryan Bickley, Kacezet.

Oficjalny teledysk (Hot Like Summer WAW [PL]) do nowego utworu na YouTube ukazał się 12 stycznia 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 164 265 wyświetleń na YT i jest na pozycji nr. 15 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta "Na czasie" pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserował Paweł Grabowski, który był także kierownikiem zdjęć do teledysku.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 32-letniej Artystki (wiek według Google) „Byle jak”, który na Youtube ma już 73 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Byle jak” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia - Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 6, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3, a na liście Top 50 Airplay 2018 numer 34 (dostęp 01.2024). Nutka wygrała plebiscyt na przebój lata RMF FM i Polsatu 2018.

Margaret jest jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek młodego pokolenia[źródło]viva.pl 11 MAJA 2022 oraz jedną z najciekawszych i najbardziej wszechstronnych artystek na rodzimej scenie muzycznej[źródło]open.fm 11-08-2022

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 12 lutego 2021 roku krążek ‘Maggie Vision’, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Gaja Hornby Records i Sony Music Entertainment Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 13 numerów. Song Credits: Producers: BaHsick, Err Bits, Eryk rex, KaCeZet, Margaret i SQUIDBITS. Primary Artists: Margaret i Young Igi. Featuring: 3Y Gun Kara, Kizo, Kukon, Natalia Szroeder, Otsochodzi, STANISLAVV i Urboishawty. Jest to jej piąty album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek z jednej strony jest wypadkową muzycznych fascynacji – hip-hopem i nowoczesnymi brzmieniami urban music – a z drugiej koniecznością opowiedzenia o ważnych rzeczach, jakie ostatnio działy się w życiu Margaret oraz tuż obok. Goście pojawiają się aż na 8 nutkach. W większości to czołówka polskiej sceny muzycznej. Pojawiają się Kara, Natalia Szroeder, Kizo, Otsochodzi, Kukon i Stanislavv, a także Young Igi oraz Urboishawty.

“Mój nowy album jest na wpół słodko-gorzki. W ramach dojrzewania zaczęłam być dużo bardziej świadoma rzeczy, które wokół mnie się dzieją. Już na płycie „Gaja Hornby” były momenty, kiedy we mnie buzowało, ale teraz naprawdę tego nie uciszam i nie przypudrowuję, ale z siebie wypluwam, bo mam ku temu powody” – mówi o warstwie lirycznej Margaret.
“Podsumowując ten krążek, trzeba zaznaczyć dużą otwartość wokalistki na wszelkiego rodzaju eksperymenty, nowe doświadczenia czy współprace. […] Cała płyta to zlepek emocji i różnych przeżyć” – napisano w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl (ocena 4,5 z 5 możliwych gwiazdek).

[album - źródło]Wikipedia, genius.com, olis.onyx.pl, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Álvaro Tauchert Soler (ur. 9 stycznia 1991 w Barcelonie) – hiszpańsko-niemiecki piosenkarz i autor tekstów. W 2010 razem z bratem Gregorym i Ramonem Corbinosem utworzył zespół muzyczny Escapist. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer "Sofia", który ma już 878 mln wyświetleń. 9 lipca 2021 ukazał się jego krążek studyjny 'Magia'. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 19 maja 2024 w Groningen, Netherlands, SPOT / De Oosterpoort, a kolejny 21 maja 2024 w Brussels, Belgium, Royal Circus (Cirque Royal/Koninklijk Circus).

Tekst nagrania "Hot Like Summer"

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji to skorzystaj z tej strony.

źródło: music.apple.com, open.fm, | viva.pl, open.fm, genius.com, olis.onyx.pl, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. #Hot16Challenge2
2. 1-4-U Babe
3. A kto wie czy za rogiem
4. Ai No Corrida
5. All I Need
6. Antipop feat. Kara
7. As Good As You
8. Atomówki (czołówka)
9. Because The Night
10. Dalej biegnę
11. Hot Like Summer
Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2022 roku wystąpiła gościnnie w utworze „Cute” u boku Viki Gabor.

Biogram

Margaret, znana również jako Gaja Hornby lub Maggie, właśc. Małgorzata Jamroży (ur. 30 czerwca 1991 w Stargardzie Szczecińskim) – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów piosenek, z wykształcenia projektantka mody. Od 2020 właścicielka wytwórni płytowej Gaja Hornby Records. Gatunki jej muzyki to pop, jazz i rap.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Add the Blonde” ukazała się 26 sierpnia 2014 roku nakładem wytwórni płytowej Magic Records oraz Universal Music Polska i jest utrzymana w gatunku pop. Standardowa edycja albumu zawiera 14 anglojęzycznych piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 12. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Krążek zdobył ponadto nominację do SuperJedynek 2015 w kategorii SuperAlbum. Producentami materiału byli Joakim Buddee i Martin Eriksson oraz Ant Whiting. Serwis Onet.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis CGM przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 01.2024). W 2016 roku ukazała się reedycja krążka.

“Mając do pomocy szwedzkich producentów Margaret nagrała płytę, jakiej w Polsce chyba jeszcze nie było – nowoczesną, przebojową, a przede wszystkim nie odstającą od płyt najpopularniejszych popowych gwiazd. Jej piosenki są nagromadzeniem młodzieńczej energii” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.
“Materiał nie jest wymagający ponad miarę, więc młoda piosenkarka bez problemu odnajduje się we wszystkich nagraniach. Dzięki dobrej produkcji słodziutkie melodie wypadają nowocześnie, łącząc taneczną energię z radiowym brzmieniem” – napisano w recenzji albumu w serwisie kultura.onet.pl (ocena 7/10).

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org?, olis.onyx.pl?, allaboutmusic.pl, kultura.onet.pl, tekstowo.pl