Przejdź do głównej zawartości

KORDIAN - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki KORDIANA to: “KRÓTKI FILM”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/KordianKROTKIFILM

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza KORDIANA zatytułowana “KRÓTKI FILM”. Kawałek zapowiada odkrywanie nowych brzmień i emocji. Nutka przenosi nas w klimat disco polo z lat 90-tych, wypełniony miłością, pasją i nietypowymi okolicznościami.

W artykule opublikowanym w serwisie disco-polo.info czytamy, że numer prezentuje historię miłości Kordiana i Marysi. Dalej czytamy, że w główne role tej opowieści wcielają się tancerka Marysia oraz Kordian.

Gatunek nowej piosenki to disco polo.

Oficjalne wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 22 lipca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 128 199 wyświetleń na YT. Wideoklip został nakręcony w malowniczej scenerii i pokazuje romantyczne chwile Kordiana z jego ukochaną.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Górala pt. “Dziewczyna z gór”, który na YouTube ma już 85 mln wyświetleń? Zobaczymy. W artykule opublikowanym w serwisie disco-polo.eu w dniu 21 listopada 2021 czytamy: Jego [Kordiana – przyp. red.] bez wątpienia największym przebojem jest utwór pt: „Dziewczyna z gór„, bez którego nie może odbyć się żadne wesele..

KORDIAN jest jednym z nielicznych artystów disco polo, który jednocześnie jest prawdziwym góralem[źródło]disco-polo.info. Muzyk przypisał sobie swoimi produkcjami tytuł króla muzyki disco polo w klimatach góralskich[źródło]disco-polo.eu listopad 2021.

Tekst nagrania “KRÓTKI FILM”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: disco-polo.info, disco-polo.eu, | disco-polo.info, disco-polo.eu, i inne?

Lista utworów

1. Daj daj kochana
2. Dziewczyna z gór
3. Góry Moje Góry
4. Hej gwiazdeczko moja
5. Ja nie jestem milionerem
6. Niebo na ziemi
7. Lubię Wracać
8. Ciebie Chcę
9. Hulaj Dusza
10. Wyglądasz tak cudnie
11. TAK TO TY
12. KRÓTKI FILM
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

W serwisie disco-polo.info czytamy: W świecie disco polo nazwisko Cieślik jest większości już bardzo dobrze znane. W końcu niecodzienne zjawisko, że góral z krwi i kości tworzy muzykę disco polo. Skończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu I i II stopnia w klasie saksofonu.

– Tworzę muzykę lekką, z folkową nutą, bo folk jest mi bliski – mówi Kordian.

Wacław Cieślik pochodzi z Żeleźnikowej Wielkiej koło Nowego Sącza.

źródło: disco-polo.info oraz gazetakrakowska.pl