Przejdź do głównej zawartości

Martin Garrix - We Are the People ft. Bono, The Edge

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka holenderskiego producenta muzycznego Martina Garrixa zatytułowana “We Are the People” (z gościnnym udziałem irlandzkiego piosenkarza Bono i brytyjskiego muzyka The Edge).

„We Are The People” ma za zadanie odzwierciedlać pozytywne nastawienie, nadzieję i determinację – wartości wymagane, aby każdy zespół odniósł sukces. Oferuje także poczucie wspólnoty, które świetnie pasuje do tematu UEFA EURO 2020: Jedność – czytamy w serwisie open.fm.

Kawałek po raz pierwszy został wykonany w całości podczas wirtualnej ceremonii otwarcia na Stadio Olimpico w Rzymie.

“Tworzenie muzyki na jedną z największych imprez sportowych na świecie razem z Bono i The Edge było niesamowitym przeżyciem. Jestem naprawdę dumny z tego, co razem stworzyliśmy i nie mogę doczekać się, aby w końcu podzielić się tym ze światem!” – powiedział Martin.

Nutka na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła najwyższą pozycję numer 11.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020, oficjalnie UEFA Euro 2020 – 16. edycja mistrzostw Europy w piłce nożnej mężczyzn, odbywająca się pomiędzy 11 czerwca 2021 a 11 lipca 2021 w 11 miastach-gospodarzach i w 10 państwach. Pierwotnie turniej zaplanowany był w dniach od 12 czerwca 2020 do 12 lipca 2020, w 12 miastach-gospodarzach i w 11 państwach, jednak 17 marca 2020 UEFA podjęła decyzję o przeniesieniu imprezy na rok 2021 w związku z pandemią COVID-19, a 23 kwietnia 2020 podała informację o utrzymaniu obecnej nazwy mistrzostw. 23 kwietnia 2021 ograniczono turniej do 11 miast-gospodarzy w 10 państwach. Status organizatora mistrzostw utraciła Irlandia z Dublinem, z kolei w Hiszpanii – Sewilla zastąpiła zgłoszone wcześniej Bilbao. UEFA EURO 2020 po raz pierwszy w historii zawodów odbywa się na całym kontynencie. Gospodarze: Amsterdam, Baku, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga, Glasgow, Londyn, Monachium, Rzym, Petersburg i Sewilla. W pierwszym starciu Turcja zmierzyła się z Włochami. Finał ma się odbyć 11-ego lipca na londyńskim stadionie Wembley.

Gatunek nowej piosenki to Dance-pop. Materiał napisali: The Edge, Simon Carmody, Albin Nedler, BONN, Giorgio Tuinfort, Martin Garrix oraz Bono. Kompozycja została wyprodukowana przez Martina Garrixa i holenderskiego producenta Giorgio Tuinforta.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 14 maja 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 12 803 730 wyświetleń na YT. Wideoklip został nakręcony w Londynie w Anglii.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 25-letniego Holendra pt. “Animals”, który na YouTube ma już 1,5 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “Animals” odniósł komercyjny sukces, docierając do pierwszej dziesiątki lub na szczyty wielu list przebojów muzyki elektronicznej, zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów singli w Wielkiej Brytanii, francuskojęzycznej Szwajcarii i Belgii, a w Stanach Zjednoczonych osiągając 21 miejsce na liście Billboard Hot 100 i numer 1 na liście Dance. Nutka na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła najwyższą pozycję numer 16, a na polskiej liście Dance Top 50 numer 2. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty.

Martin Garrix uważany jest za jednego z najpopularniejszych DJ-ów na świecie. Muzyk miał dać koncert na tegorocznym festiwalu Open’er w Gdyni, ale festiwal został przełożony na kolejny rok, o czym poinformowała agencja Alter Alt. Najbliższy koncert artysty ma sie odbyć na wydarzeniu pn. FETE DU BRUIT DANS LANDERNEAU, które ma mieć miejsce w dniach 13-15 sierpnia 2021 w Landerneau, France, a kolejny na wydarzeniu pn. Red Valley Festival, które ma mieć miejsce w dniach 13-15 sierpnia 2021 w Arbatax, Italy.

Bono, właśc. Paul David Hewson (ur. 10 maja 1960 w Dublinie) – irlandzki piosenkarz, muzyk i filantrop. Od 1976 lider, wokalista i gitarzysta zespołu rockowego U2.

The Edge, właściwie David Howell Evans (ur. 8 sierpnia 1961 w Barking w hrabstwie Essex, obecnie dzielnicy Londynu) – brytyjski muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, gitarzysta zespołu U2. Jest samoukiem.

Według głosowania, które przeprowadziła firma Sony, utwór „One” grupy U2 jest na 5. pozycji wśród przebojów wszech czasów.

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Tekst nagrania “We Are the People”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: zloteprzeboje.tuba.pl, open.fm, discogs.com, Wikipedia, | muzyka.interia.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

Imagine Dragons - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki grupy Imagine Dragons to: “Symphony”. Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam ją znajdziesz. Wideo z YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Imagine Dragon zatytułowana “Symphony”. Singiel pochodzi z podwójnego krążka ‘Mercury — Acts 1 & 2’, który ukazał się 1 lipca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Interscope i Kidinakorner. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternative Rock, Indie Rock i Pop Rock. W pierwszej części albumu znajduje się 14 numerów, natomiast w drugiej jest ich 18. Goście na krążku to JID i Cory Henry. Producenci: Brandon Darner, Goldwiing, Imagine Dragons, Jason Suwito, Jayson DeZuzio, Jesse Shatkin, Joel Little, KillaGraham, MAG, Mattman & Robin, Mick Coogan, New Haven, Nick Scapa, Rick Rubin, Sir D

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr