Przejdź do głównej zawartości

Martin Garrix - We Are the People ft. Bono, The Edge

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka holenderskiego producenta muzycznego Martina Garrixa zatytułowana “We Are the People” (z gościnnym udziałem irlandzkiego piosenkarza Bono i brytyjskiego muzyka The Edge).

„We Are The People” ma za zadanie odzwierciedlać pozytywne nastawienie, nadzieję i determinację – wartości wymagane, aby każdy zespół odniósł sukces. Oferuje także poczucie wspólnoty, które świetnie pasuje do tematu UEFA EURO 2020: Jedność – czytamy w serwisie open.fm.

Kawałek po raz pierwszy został wykonany w całości podczas wirtualnej ceremonii otwarcia na Stadio Olimpico w Rzymie.

“Tworzenie muzyki na jedną z największych imprez sportowych na świecie razem z Bono i The Edge było niesamowitym przeżyciem. Jestem naprawdę dumny z tego, co razem stworzyliśmy i nie mogę doczekać się, aby w końcu podzielić się tym ze światem!” – powiedział Martin.

Nutka na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła najwyższą pozycję numer 11.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020, oficjalnie UEFA Euro 2020 – 16. edycja mistrzostw Europy w piłce nożnej mężczyzn, odbywająca się pomiędzy 11 czerwca 2021 a 11 lipca 2021 w 11 miastach-gospodarzach i w 10 państwach. Pierwotnie turniej zaplanowany był w dniach od 12 czerwca 2020 do 12 lipca 2020, w 12 miastach-gospodarzach i w 11 państwach, jednak 17 marca 2020 UEFA podjęła decyzję o przeniesieniu imprezy na rok 2021 w związku z pandemią COVID-19, a 23 kwietnia 2020 podała informację o utrzymaniu obecnej nazwy mistrzostw. 23 kwietnia 2021 ograniczono turniej do 11 miast-gospodarzy w 10 państwach. Status organizatora mistrzostw utraciła Irlandia z Dublinem, z kolei w Hiszpanii – Sewilla zastąpiła zgłoszone wcześniej Bilbao. UEFA EURO 2020 po raz pierwszy w historii zawodów odbywa się na całym kontynencie. Gospodarze: Amsterdam, Baku, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga, Glasgow, Londyn, Monachium, Rzym, Petersburg i Sewilla. W pierwszym starciu Turcja zmierzyła się z Włochami. Finał ma się odbyć 11-ego lipca na londyńskim stadionie Wembley.

Gatunek nowej piosenki to Dance-pop. Materiał napisali: The Edge, Simon Carmody, Albin Nedler, BONN, Giorgio Tuinfort, Martin Garrix oraz Bono. Kompozycja została wyprodukowana przez Martina Garrixa i holenderskiego producenta Giorgio Tuinforta.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 14 maja 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 12 803 730 wyświetleń na YT. Wideoklip został nakręcony w Londynie w Anglii.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 25-letniego Holendra pt. “Animals”, który na YouTube ma już 1,5 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “Animals” odniósł komercyjny sukces, docierając do pierwszej dziesiątki lub na szczyty wielu list przebojów muzyki elektronicznej, zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów singli w Wielkiej Brytanii, francuskojęzycznej Szwajcarii i Belgii, a w Stanach Zjednoczonych osiągając 21 miejsce na liście Billboard Hot 100 i numer 1 na liście Dance. Nutka na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła najwyższą pozycję numer 16, a na polskiej liście Dance Top 50 numer 2. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty.

Martin Garrix uważany jest za jednego z najpopularniejszych DJ-ów na świecie. Muzyk miał dać koncert na tegorocznym festiwalu Open’er w Gdyni, ale festiwal został przełożony na kolejny rok, o czym poinformowała agencja Alter Alt. Najbliższy koncert artysty ma sie odbyć na wydarzeniu pn. FETE DU BRUIT DANS LANDERNEAU, które ma mieć miejsce w dniach 13-15 sierpnia 2021 w Landerneau, France, a kolejny na wydarzeniu pn. Red Valley Festival, które ma mieć miejsce w dniach 13-15 sierpnia 2021 w Arbatax, Italy.

Bono, właśc. Paul David Hewson (ur. 10 maja 1960 w Dublinie) – irlandzki piosenkarz, muzyk i filantrop. Od 1976 lider, wokalista i gitarzysta zespołu rockowego U2.

The Edge, właściwie David Howell Evans (ur. 8 sierpnia 1961 w Barking w hrabstwie Essex, obecnie dzielnicy Londynu) – brytyjski muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, gitarzysta zespołu U2. Jest samoukiem.

Według głosowania, które przeprowadziła firma Sony, utwór „One” grupy U2 jest na 5. pozycji wśród przebojów wszech czasów.

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Tekst nagrania “We Are the People”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: zloteprzeboje.tuba.pl, open.fm, discogs.com, Wikipedia, | muzyka.interia.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Najnowsze wpisy

Najnowsze wpisy z działu Newsy Muzyczne