Przejdź do głównej zawartości

Miley Cyrus - Prisoner ft. Dua Lipa

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki Miley Cyrus zatytułowana “Prisoner” (z gościnnym udziałem angielskiej piosenkarki Duy Lipy). Kawałek został wydany 19 listopada 2020 roku przez wytwórnię RCA Records jako drugi singel promujący siódmą płytę Miley zatytułowaną “Plastic Hearts”, która ukazała się 27 listopada 2020 roku nakładem wytwórni płytowej RCA. Album jest utrzymany w gatunkach Rock, pop, synth-pop i glam rock. Standardowa edycja krążka zawiera 12 numerów. Materiał zadebiutował na drugim miejscu listy US Billboard 200 oraz na czwartym miejscu na brytyjskiej liście albumów. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 75/100, na podstawie 22 recenzji, co wskazuje na „ogólnie pozytywne recenzje”. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Plastic Hearts to zdecydowanie najlepsza możliwa odsłona Miley Cyrus. Płyta ta jest połączeniem rockowej duszy wokalistki z popowym brzmieniem, które towarzyszyło jej od najmłodszych lat. Artystka z pewnością wyciągnęła z obu tych gatunków muzycznych to co najlepsze i doskonale połączyła je ze sobą” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocene 10/10.

Za zdjęcie okładkowe odpowiada słynny fotograf gwiazd rocka, Mick Rock.

Nowa nutka została również uwzględniona w reedycji drugiej studyjnej płyty Duy Lipy zatytułowanej “Future Nostalgia: The Moonlight Edition” (2021).

„Prisoner” znalazł się w TOP20 w ponad 30 krajach, w tym na listach UK Singles Chart i Billboard Global 200. Kawałek osiągnął szczyt na 54 miejscu na liście Billboard Hot 100 w USA. Singiel otrzymał w Wielkiej Brytanii certyfikat srebrny. Na polskiej liście Polish Airplay Top 100 nutka zajęła najwyższą pozycję numer 30. Miley wykonała „Prisoner” na żywo po raz pierwszy bez Duy Lipy w pierwszym odcinku cyfrowej serii koncertów Amazon Music Holiday Plays 1 grudnia.

Gatunki nowej piosenki to Dance, dark-pop, disco-punk, disco-rock, glam rock oraz nu-disco (w swoich ostatnich numerach Miley i Dua nawiązują chętnie do brzmienia sprzed kilkudziesięciu lat. Nie inaczej jest także tym razem). Materiał napisali: Miley Cyrus, Dua Lipa, Andrew Wotman, Jordan K. Johnson, Marcus Lomax, Michael Pollack, Stefan Johnson, Ali Tamposi oraz Jonathan Bellion. Kompozycja została wyprodukowana przez The Monsters & Strangerz i watta.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 20 listopada 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 55 158 999 wyświetleń na YT. 18 listopada Miley udostępniła w swoich mediach społecznościowych 20 sekundową zapowiedź dzieła. Wideoklip został wyreżyserowany przez Miley i fotografkę Alane O’Herlihy (jest znana m.in. ze współpracy z modelką Gigi Hadid). Klip kręcono przez dwa dni (w dniach 30 września – 1 października 2020 r.) na Brooklynie w Nowym Jorku. W teledysku widzimy jak Miley i Dua ruszają w trasę busem. W środku dziewczyny imprezują. Nie brakuje gorących scen między dziewczynami.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniej Amerykanki pt. „Wrecking Ball”, który na Youtube ma już 1,1 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Wrecking Ball” zadebiutował na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 pod numerem 50, a później stał się pierwszym singlem numer jeden Miley w Stanach Zjednoczonych. Kawałek zyskał na popularności na arenie międzynarodowej: znalazł się na szczycie list przebojów w Kanadzie, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii oraz znalazł się w TOP10 w większości krajów Europy i Oceanii. Nutka na polskiej liście Polish Airplay Top 100 zajęła najwyższą pozycję numer 4. Materiał pokrył się 11-krotną platyną. Miley za produkcje „Wrecking Ball” otrzymała główną nagrodę MTV Europe Music Awards 2013 w kategorii Best Video, główną nagrodę MTV Video Music Awards 2014 w kategorii Video of the Year oraz główną nagrodę World Music Awards 2014 w kategorii World’s Best Video.

Miley Cyrus to gwiazda, która cieszy się ogromną popularnością. Świat usłyszał o niej w 2006 roku, kiedy wcieliła się w postać Miley Stewart w niezwykle popularnym wśród młodzieży sitcomie „Hannah Montana”. Artystka jest córką jednego z najbardziej popularnych muzyków country w USA, Billy Ray Cyrusa.

Dua Lipa (wym. bryt. [ˈduːə ˈliːpə]; alb. [dua liːpa]; ur. 22 sierpnia 1995 w Londynie) – brytyjska wokalistka, autorka tekstów piosenek i modelka pochodzenia kosowsko-albańskiego. Dua rozpoczęła swoją karierę w wieku czternastu lat, gdy dodawała covery słynnych artystów w serwisie YouTube. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “New Rules”, który ma już 2,3 mld wyświetleń. Najbliższy koncert 25-letniej wykonawczyni ma sie odbyć 10 września 2021 w Liverpool, UK, M&S Bank Arena, a kolejny w 11 września 2021 w Glasgow, UK, The SSE Hydro.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: eska.pl, open.fm, radiozet.pl, allaboutmusic.pl, | rmfmaxxx.pl, newsweek.pl, muzyka.wp.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach