Przejdź do głównej zawartości

Grzegorz Hyży - Król nocy

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Grzegorza Hyżego zatytułowana “Król nocy”. Singiel zapowiada nadchodzący krążek artysty. Będzie to trzecia płyta wokalisty, jednak prace na nią wciąż trwają. Nowy kawałek tyczy się także samego Grzegorza, ponieważ wykonawca uwielbia pracę po zmroku. Właśnie wtedy ma najwięcej twórczej weny i w tym czasie rodzą się jego nowe nutki. Nowa kompozycja też rodziła się po zachodzie słońca. Kawałek na liście POL (airplay) zajął najwyższą pozycję numer 18, natomiast na liście POL (airplay nowości) numer 1.

“Obiecałem sobie, że wrócę w momencie, kiedy nowy projekt muzyczny dojrzeje na tyle, że będę mógł podzielić się nim z fanami. Teraz właśnie nadszedł ten moment” – przyznaje wokalista.

Pierwsze skojarzenia mogą przywoływać klimat lat 80-tych, ale od początku założeniem było zrobienie tego w ultra nowoczesnym stylu. Większość dźwięków nagrywaliśmy na urządzeniach cyfrowych, ale zdarzyło się też korzystać z kilku analogów – powiedział Grzegorz.

Gatunek nowej piosenki to electro-pop. Autorem tekstu jest Grzegorz Hyży, natomiast kompozytorami są Michał „Fox” Król, Daniel Walczak oraz Grzegorz Hyży.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 13 listopada 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 293 312 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Paweł Grabowski. Klip został zrealizowany przez WOW Pictures. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniego artysty pt. „Pod Wiatr”, który na Youtube ma już 24 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Pod Wiatr” był grany w rozgłośniach radiowych całego kraju i stał się ogromnym radiowym przebojem. Kawałek na liście POL (airplay) zajął najwyższą pozycję numer 2, a na liście POL (airplay nowości) numer 4. Materiał pokrył się potrójną platyną.

Grzegorz Hyży to jeden z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia. Popularność zdobył dzięki udziałowi w trzeciej edycji show “X-Factor”, gdzie zajął drugie miejsce. W 2018 artysta zasiadał w fotelu trenerskim 9. Edycji jednego z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych programów muzycznych – The Voice Of Poland. Ostatnie trzy lata wykonawca koncertował w całej Polsce. W wolnych chwilach komponował i pisał nowe teksty.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię Grzegorza zamyka wydany 12 maja 2017 roku krążek “Momenty”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Krążek dotarł do 6 miejsca zestawienia OLiS i osiągnął status złotej płyty. Materiał otrzymał nominację do Fryderyka 2018 w kategorii Album Roku – Pop. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 8 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis allaboutmusic.pl przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Oprócz balladowych piosenek, na krążku jest dużo energii. Grzegorz nie przesadza z wokalem w każdej piosence, ale tam gdzie to potrzebne, prezentuje jego siłę. Na najnowszym albumie artysta prezentuje się jako dojrzalszy wokalista, który posiada charyzmę” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: radiowawa.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, rytmy.pl, | zielonagora.wyborcza.pl, fakt.pl, mragowo.pl, ckbrowarb.pl, plejada.pl, bck.bielsko.pl, radiowawa.pl, YouTube, Wikipedia, i inne?

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach