Przejdź do głównej zawartości

Polska Wersja - Stoję w miejscu

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego zespołu Polska Wersja zatytułowana “Stoję w miejscu”. Grupa od jakiegoś czasu promuje reedycję swojego pierwszego krążka “Powrót do przeszłości” (o tej płycie przeczytacie na dole artykułu na tej stronie: https://www.nowapiosenka.pl/polska-wersja-nowa-piosenka). “Oldschoolowe” wideoklipy wracają do sieci i tak jest m.in. z “Stoję w miejscu”[źródło]https://rapnews.pl/moze-oldschoolu-polska-wersja-serwuje-klip-stoje-w-miejscu/.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Autorem tekstu jest Polska Wersja, natomiast kompozytorem jest YBEAT.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 2 maja 2020 roku. W dniu 3.09.2021 klip ma 930 313 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. “Lepiej To Zostaw” (feat. Małach & Rufuz), który na YouTube ma już 28 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Polska Wersja to zespół, który zdążył się już okryć mianem legendy na rodzimej rap-scenie[źródło]29 maj 2021 https://adria-art.pl/index.php/nasi-artysci/116/polska-wersja. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię formacji zamyka wydany 11 marca 2016 roku krążek “Notabene”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej District Area. Album jest utrzymany w gatunku Hip Hop. Płyta zawiera 22 numery. Jest to ich drugi album. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty[źródło]Wikipedia.

“Mocne i wpadające w ucho refreny to jedna z najmocniejszych zalet tej płyty, zaś teksty artystów trafiają do szerokiej grupy odbiorców, przy jednoczesnym zachowaniu klimatu prawdziwego hiphopu. Tu nie ma miejsca na muzykę przygotowaną „pod publikę” – każdy utwór to bezkompromisowość poglądów i słów Jano i Hinola oraz zaproszonych gości” – napisano w serwisie empik.com[źródło]https://www.empik.com/notabene-polska-wersja,p1120797979,muzyka-p.

“Jak już wspomniałem wcześniej, całość płyty ma uliczny, bezkompromisowy charakter. Żaden z tekstów Hinola, czy Jano, z pewnością nie został napisany „pod publikę”, a wpadające do ucha refreny są jednymi z zalet tej pozycji” – napisano w recenzji krążka w serwisie rapnews.pl[źródło]https://rapnews.pl/recenzja-2-polska-wersja-notabene-district-area/.

Najbliższy koncert artystów ma się odbyć 18-09-2021 w miejscowości Koszalin[źródło]https://www.koncertomania.pl/polskawersja/koncerty.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: rapnews.pl, | adria-art.pl, empik.com, rapnews.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?
Artykuł zaktualizowany w dniu 3.09.2021.