Zenon Martyniuk – nowa piosenka

Zenon MartyniukTytuł nowej piosenki Zenona Martyniuka to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Zenka

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego piosenkarza Zenona Martyniuka zatytułowana “Classy Girl”.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorem tekstu jest Zenon Martyniuk, natomiast kompozytorami są Marcin Nierubiec (ma na koncie współpracę z czołówką polskiej sceny muzycznej, m.in. Marylą Rodowicz, Krzysztofem Krawczykiem, Michałem Bajorem, Bohdanem Łazuką, Izabelą Trojanowską, Dodą i Urszulą) oraz Zenon Martyniuk.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 31 grudnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 168 275 wyświetleń na YT (w artykule opublikowanym w serwisie disco-polo.info w dniu 3 lutego 2022 roku czytamy, że materiał bardzo długo nie schodził z karty na czasie w serwisie YouTube i osiągnął milion wyświetleń w miesiąc). Za zdjęcia odpowiadali Marek Zrajkowski i Adam Rogaluk. W wideoklipie widzimy wykonawcę w towarzystwie kobiety i luksusowej scenerii. Teledysk został nakręcony w Białymstoku.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 53-letniego muzyka pt. “Za zdrowie Pań” (nagranego wraz z Edwardem Hulewiczem), który na Youtube ma już 7,1 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “Za zdrowie pań” to odświeżona wersja jednego z największych przebojów Edwarda Hulewicza z lat 70. o tym samym tytule.

Zenon Martyniuk jest zaliczany do grona najpopularniejszych wokalistów gatunku disco polo, a nawet do najpopularniejszych osób w Polsce[źródło]gwiazdy.wp.pl i plejada.pl 2020. Wykonawca od lat jest związany z grupą Akcent (ich przebój „Przez twe oczy zielone” był najpopularniejszym polskim klipem w 2018 roku na YouTube) i ma wielu fanów[źródło]plejada.pl, rmf.fm 2020. Król disco polo, bo tak nazywany jest wokalista, niemal każdą piosenkę zamienia w hit[źródło]voxfm.pl i plejada.pl 2020. Dnia 19-07-2022 w miejscowości Międzyzdroje ma się odbyć koncert artysty.

źródło: disco-polo.info, muzyka.interia.pl, | muzyka.interia.pl, gwiazdy.wp.pl, plejada.pl, rmf.fm, voxfm.pl, YouTube, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Classy Girl”

Napisz dzisiaj do mnie
Wciąż jestem sam
Wciąż mi się śnisz
Myśl rozpala płomień
Wiesz czego chcę
Zaufaj mi
Miłość zakwita wieczorem
Zaczarowany kwiat
Może chcesz dzisiaj dołączyć
Pokolorujesz mój świat

Classy, classy girl
Ma przed sobą jasny cel
Kiedy mówi byłam tam
To oznacza in Japan
Classy, classy girl
Nie wiesz czemu wierzysz jej
Napisała dziś z L.A.
Przyjedź do mnie, jest OK
Claaassy girl

Nie wiem dokąd biegniesz
Nie złapiesz snów, nie złapiesz dnia
Dzisiaj cię zawołam
Nie znikaj mi nie chcę być sam
Nasze pragnienia się łączą
Widzę twą radość gdy ja
Zamieniam księżyc na słońce
Na kroplach deszczu też gram

Zenon Martyniuk - Classy Girl - zrzut ekranu

Lista utworów

1. Za zdrowie pań (oraz Edward Hulewicz)
2. Leć kolędo w świat
3. Piosenka dla Zbigniewa Bońka
4. Jola
5. Nasza jest ta noc (oraz Adam Chrola)
6. Classy Girl
Pozostałe utwory są na tej stronie

Zenon Martyniuk (ur. 23 czerwca 1969 w Gredelach) – polski muzyk i piosenkarz związany z gatunkiem disco polo. Wokalista zespołu Akcent. Potrafi śpiewać w językach: romskim, białoruskim (w dzieciństwie wygrywał konkursy piosenki białoruskiej) i rosyjskim. Zenon został ochrzczony w prawosławiu; jego matka jest katoliczką, a ojciec był prawosławnym. W 1994 roku ukazała się jego płyta studyjna zatytułowana ‘Wspomnienie’. Album jest utrzymany w gatunku Disco Polo i zawiera 10 piosenek. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, be.wikipedia.org discogs.com
Może Cię zainteresować także ten artykuł: AKCENT – nowa piosenka

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 92 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *